Pardubická porodnice se zapojí do projektu „Bookstart – S knížkou do života“

17.9.

Pardubická porodnice se zapojí do projektu „Bookstart – S knížkou do života“

Novinku pro nastávající rodiče a jejich děti připravuje porodnicko-gynekologická klinika Pardubické nemocnice. Navázala spolupráci s Krajskou knihovnou v Pardubicích, která se připojila k celostátnímu projektu „Bookstart – S knížkou do života“. Je zaměřen na vzdělávací, sociální, citový, kulturní a kreativní rozvoj dítěte v rodině od jeho narození po nástup do školy.
„Porodnice podporuje zodpovědný přístup rodičů v přípravě na rodičovské povinnosti. Jsme proto rádi, že můžeme participovat na projektu, v jehož rámci se budou dále rozvíjet jak rodičovské dovednosti, tak dítě samotné,“ řekl přednosta porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické nemocnice Milan Košťál.
Projekt se v Pardubické nemocnici rozjede v nejbližších dnech. Rodiče pro svá očekávaná miminka získají v rámci předporodní přípravy sadu dárků od knihovny (taška projektu, knížka pro dítě, audiokniha, drobná metodická publikace pro počáteční čtení rodičů s dětmi, seznamy doporučené literatury pro předškolní děti, členská legitimace do knihovny, nabídka služeb knihovny pro rodiny s malými dětmi, pozvánka na akce pro rodiče s dětmi atd.). Následně mohou využívat bezplatně až do tří let věku dítěte služeb dětského oddělení v knihovně a zapojit se do uceleného programu aktivit určených pro tyto děti a jejich rodiče pod vedením zkušených lektorů a odborníků.
„Naším cílem je podpořit rozvoj verbálních schopností dětí, jejich představivost a zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace. Zároveň bychom rádi vedli rodiče k pochopení významu čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte i jeho budoucnost, tj. přesvědčit je, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti od nejútlejšího věku, je věnovat jim svůj čas a strávit jej společně nad knihou. K tomu nabízíme podpůrné služby knihovny, rady, jak správně postupovat v určitém věku dítěte, včetně praktické pomoci a zároveň prostor pro sdílení s ostatními rodiči,“ uvedla ředitelka krajské knihovny Radomíra Kodetová. „Sám jsem byl ohromen touto iniciativou, která přibližuje rodiče k dítěti, a nikoliv třeba k televizi. Tento projekt rozhodně vítám a velice rádi jsme ho podpořili,“ dodal docent Košťál.
Více informací na www.sknizkoudozivota.cz
Zdroj: nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

11.6.

Stanovisko NPK k odvysílanému pořadu Infiltrace – Obchod se svědomím

Pardubická nemocnice nesouhlasí s bulvarizující interpretací událostí z května roku 2017, kterou v rámci pořadu Infiltrace – Obchod se svědomím odvysílala 3. června Česká televize.

Zdraví celý článek
10.5.

Chrudimská soutěže Hlídek mladých zdravotníků zná své vítěze

Mladí zdravotníci si museli poradit například s poleptáním od kyseliny, popáleninami, krvácením či zástavou dýchání.

Zdraví celý článek
15.6.

Primář očního oddělení předvedl ukázkové operace ve slovenském Martině

Oční oddělení Pardubické nemocnice mělo své zastoupení na 1. Martinské Live 3D Surgery. Primář Jan Novák patřil mezi osmičku vybraných operatérů, kteří v rámci této významné mezinárodní odborné akce oftalmolchirurgů ve slovenském Martině předvedli ukázkové operace.

Zdraví celý článek
16.6.

Kraj chce pokračovat v obnově vozů a vybavení záchranky

„Přihlásili jsme se do aktuální výzvy na dotace z evropských fondů, celková částka našeho projektu na pořízení nových vozidel, jejich přístrojového vybavení, komunikačních tabletů pro posádky vozidel a stacionárního strojního vybavení základen je 86 milionů korun,“ uvedl 1. náměstek hejtmana pro zdravotnictví Roman Línek. Ovšem zájem v rámci celé republiky o tento program je obrovský a tak je otázkou, zda budou všichni uspokojeni.

Zdraví celý článek
5.2.

Jak se chránit proti koronaviru

Se začátkem letošního roku se ve světě objevila nová epidemiologická hrozba - koronavirus 2019-nCoV. Jak se můžeme chránit? Co máme dělat v případě podezření na nákazu?

Zdraví celý článek
23.3.

Neplavali by, jen kdyby neprosekali ledy

Dočasný návrat zimy přijala velká část lidí s nevolí. Někteří se z něj ale radovali. Pardubičtí otužilci.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting