Pardubická porodnice se zapojí do projektu „Bookstart – S knížkou do života“

17.9.

Pardubická porodnice se zapojí do projektu „Bookstart – S knížkou do života“

Novinku pro nastávající rodiče a jejich děti připravuje porodnicko-gynekologická klinika Pardubické nemocnice. Navázala spolupráci s Krajskou knihovnou v Pardubicích, která se připojila k celostátnímu projektu „Bookstart – S knížkou do života“. Je zaměřen na vzdělávací, sociální, citový, kulturní a kreativní rozvoj dítěte v rodině od jeho narození po nástup do školy.
„Porodnice podporuje zodpovědný přístup rodičů v přípravě na rodičovské povinnosti. Jsme proto rádi, že můžeme participovat na projektu, v jehož rámci se budou dále rozvíjet jak rodičovské dovednosti, tak dítě samotné,“ řekl přednosta porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické nemocnice Milan Košťál.
Projekt se v Pardubické nemocnici rozjede v nejbližších dnech. Rodiče pro svá očekávaná miminka získají v rámci předporodní přípravy sadu dárků od knihovny (taška projektu, knížka pro dítě, audiokniha, drobná metodická publikace pro počáteční čtení rodičů s dětmi, seznamy doporučené literatury pro předškolní děti, členská legitimace do knihovny, nabídka služeb knihovny pro rodiny s malými dětmi, pozvánka na akce pro rodiče s dětmi atd.). Následně mohou využívat bezplatně až do tří let věku dítěte služeb dětského oddělení v knihovně a zapojit se do uceleného programu aktivit určených pro tyto děti a jejich rodiče pod vedením zkušených lektorů a odborníků.
„Naším cílem je podpořit rozvoj verbálních schopností dětí, jejich představivost a zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace. Zároveň bychom rádi vedli rodiče k pochopení významu čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte i jeho budoucnost, tj. přesvědčit je, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti od nejútlejšího věku, je věnovat jim svůj čas a strávit jej společně nad knihou. K tomu nabízíme podpůrné služby knihovny, rady, jak správně postupovat v určitém věku dítěte, včetně praktické pomoci a zároveň prostor pro sdílení s ostatními rodiči,“ uvedla ředitelka krajské knihovny Radomíra Kodetová. „Sám jsem byl ohromen touto iniciativou, která přibližuje rodiče k dítěti, a nikoliv třeba k televizi. Tento projekt rozhodně vítám a velice rádi jsme ho podpořili,“ dodal docent Košťál.
Více informací na www.sknizkoudozivota.cz
Zdroj: nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

19.3.

Záchranka má nového ředitele

V devadesátých letech 20. století sloužil doktor Svoboda jako externí lékař pro záchranku v Pardubicích a Chrudimi.

Zdraví celý článek
27.12.

Pardubická nemocnice úspěšně obhájila akreditaci SAK, získala ji na další tři roky

Trojice inspektorů Spojené akreditační komise v průběhu tří dnů šetřila plnění standardů ve třinácti stanovených oblastech a ověřovala zavedení systému pro zvyšování kvality. Jsou stanoveny v souladu se zákonem o zdravotních službách a vyhláškou o hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče.

Zdraví celý článek
11.2.

Na transfuzních stanicích v Pardubické a Orlickoústecké nemocnici se budou konat Valentýnské odběry krve

Valentýnské odběry se letos budou konat na transfuzním oddělení Pardubické nemocnice ve čtvrtek 14. února od 7 do 11 hodin. Na hematologicko-transfuzním oddělení Orlickoústecké nemocnice pak v pátek 15. února od 7 do 10 hodin.

Zdraví celý článek
25.6.

Ohnisko nákazy ptačí chřipkou už není nebezpečné

Hasiči s vojáky a pracovníky farmy ZOD Zálší v Tisové u Vysokého Mýta dokončili v sobotu 23. června 2007 dekontaminaci hal.

Zdraví celý článek
14.1.

Pardubický kraj pomůže Chrudimské nemocnici

Současná situace se v žádném případě nedotkne akutní lékařské péče a potvrzuje současnou nutnost provést fúzi nemocnic z důvodu jejich stabilizace.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting