Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček při své pracovní cestě po regionu navštívil rovněž Pardubickou nemocnici.

21.9.

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček při své pracovní cestě po regionu navštívil rovněž Pardubickou nemocnici.


Se současností i s plány rozvoje Pardubické nemocnice se seznámil předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček. Největší pracoviště Nemocnice Pardubického kraje bylo v průběhu pondělí 19. září 2016 jednou ze zastávek jeho pravidelného pracovního výjezdu do Pardubického kraje.

Významný ústavní činitel se v úvodu návštěvy setkal s vedením společnosti i Pardubické nemocnice. Zajímal se o fungování Nemocnice Pardubického kraje po sloučení pěti nemocnic akutní lůžkové péče do jedné společnosti. „Se zájmem si vyslechl, že se hospodaření společnosti od zahájení procesu fúze pohybuje v kladných číslech. Jednotlivé nemocnice si přestaly konkurovat a spolupracují, což spolu se změnou úhradové vyhlášky přispělo ke zlepšení ekonomiky, která se řadu let pohybovala ve ztrátě,“ uvedl Tomáš Gottvald, generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje.

Důležitým tématem byla pochopitelně i personální situace, která trápí většinu českých zdravotnických zařízení, a chystané změny ve vzdělávání zdravotních sester. „V nedostatku kvalifikovaného personálu spatřuji největší problém českého zdravotnictví i hrozbu do budoucna. Bohužel v minulých letech byl významně změněn systém vzdělávání jak lékařů, tak sester, což přispělo k současné situaci. K řešení tohoto problému jsou nutné legislativní změny, které usnadní vzdělávání zdravotníků a umožní transparentní financování zdravotní péče a tím dostatek financí na platy zdravotníků,“ uvedl Vladimír Ninger, náměstek generálního ředitele pro zdravotní péči a člen představenstva Nemocnice Pardubického kraje.

V doprovodu hejtmana Martina Netolického a členů managementu si Jan Hamáček následně prošel Pardubickou nemocnici podobně jako před několika týdny ve Svitavách. Předseda Poslanecké sněmovny se seznámil s Multioborovým pavilonem, který je nejmodernější budovou v areálu. Zavítal i na Emergency Chirurgické kliniky a byl informován o plánovaném významném projektu, jímž je vybudování urgentního příjmu a centralizace akutních oborů. Na závěr své návštěvy si prohlédl i místo, kde se plánuje výstavba nového psychiatrického pavilonu.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

12.12.

V sobotu byla nalezena v novém babyboxu holčička

Babybox v Pardubické nemocnici byl uveden do provozu 29. července 2008. Poprvé do něho bylo umístěno dítě v podvečer 6. března 2012. Celkově za dobu jeho existence bylo do této speciálně vybavené schránky odloženo pět dětí – dvě dívky a tři chlapci. Naposledy se tak stalo 5. září letošního roku.

Zdraví celý článek
30.1.

Pardubická nemocnice pomáhá s léčbou nemocných v domácím prostředí

Domácí ošetřovatelská péče v Pardubické nemocnici má dlouholetou tradici. V roce 1991 při nemocnici vznikla vůbec první agentura v bývalém Československu pod názvem Niké. Na přelomu let 2008 a 2009 se sloučila s domácí péčí Geriatrického centra a vzniklo Centrum primární péče - domácí ošetřovatelská péče v nemocnici. „Naše sestry jsou plně kvalifikované, mají dlouholetou praxi a v domácí péči pracují již řadu let,“ dodala vrchní sestra.

Zdraví celý článek
26.11.

Nábor dárců krvetvorných buněk

Zájemcům o vstup do registru bude odebrán malý vzorek krve, k čemuž může dojít přímo při odběru plné krve, a poskytnou kontaktní údaje pro databázi registru.

Zdraví celý článek
27.2.

V sobotu 2. března od 8.00 do 11.00 hodin může veřejnost absolvovat screeningové vyšetření sluchu v ambulanci ORL kliniky Pardubické nemocnice.

ORL klinika se již tradičně připojuje ke Světovému dni sluchu. Veřejnosti nabídne možnost screeningového vyšetření sluchu spojenou s informacemi o naslouchadlech. Akce se uskuteční od 8.00 do 11.00 hodin v ambulanci ORL kliniky a je určena pro pacienty starší deseti let.

Zdraví celý článek
21.3.

Dvě nové kliniky v krajské nemocnici

Přiznání statutu kliniky dalším dvěma pracovištím v krajské nemocnici Pardubice je velkým úspěchem.

Zdraví celý článek
18.1.

Přípravy na výstavbu centrálních příjmů pokračují. Termíny budou dodrženy

Máme za sebou již několik kol jednání o konkrétní podobě centrálního příjmu v Orlickoústecké nemocnici, kdy jsme si vyjasnili, jakou podobu má stavba mít včetně vnitřního uspořádání jednotlivých pater.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting