Primář očního oddělení předvedl ukázkové operace ve slovenském Martině

15.6.

Primář očního oddělení předvedl ukázkové operace ve slovenském Martině

Mezinárodní Live 3D Surgery ve slovenském Martině se zúčastnil doc. Jan Novák. Patřil mezi operatéry při živě přenášených operacích.
Oční oddělení Pardubické nemocnice mělo své zastoupení na 1. Martinské Live 3D Surgery. Primář Jan Novák patřil mezi osmičku vybraných operatérů, kteří v rámci této významné mezinárodní odborné akce oftalmolchirurgů ve slovenském Martině předvedli ukázkové operace.
„Představil jsem to nejlepší, co máme v portfoliu operačních výkonů našeho pracoviště. Jednalo se o operaci katarakty s preventivním ošetřením kapsuly a vytvořením zadní cirkulární kapsulotomie. Při druhé operaci jsem použil moderní metodu kapsulektomie nazývanou ZEPTO, kterou naše oddělení úspěšně vyzkoušelo již letos v únoru,“ uvedl docent Novák.
1. Martinská Live 3D Surgery se konala 8. června. Akci pořádala Oční klinika Jesseniovy lékařské fakulty Univerzity Komenského v Martině a Slovenská oftalmologická společnost. Přenos operací ve 3D zobrazení probíhal do univerzitního přednáškového sálu Aula Magna.
„Hlavním organizátorem byl přednosta martinské oční kliniky Peter Žiak, který je světově známý propagací 3D zobrazení očních operací. Mezi operatéry dominoval nestor československé oftalmochirurgie profesor Milan Izák, který předvedl ještě v 79 letech elegantní výukovou operaci katarakty. Další chirurgové předvedli v 3D zobrazení vrchol současné implantologie s použitím nejmodernějších nitroočních čoček, nechyběly ani sklivcové operace,“ uvedl primář Novák.
Zdroj: nepk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

Dětské oddělení Pardubické nemocnice má nový EKG přístroj, který zkvalitní a výrazně urychlí diagnostické vyšetření pacientů.

Nový přístroj nabízí kvalitnější vyšetření. Je elektronicky upraven tak, že umí odfiltrovat některé záležitosti, které se v průběhu natáčení EKG objeví. „Zmáčknete jedno tlačítko a přístroj vyjede záznam podle předem nadefinovaných kritérií. Vše můžete kontrolovat i na displeji. Práce s ním je uživatelsky velmi příjemná,“ uvedl primář Šenkeřík.

Zdraví celý článek
13.6.

Dny zdravotně postižených 2007

Užitečné novinky pro handicapované a přehlídku aktivit pro volný čas nabídnou letošní olomoucké Dny zdravotně postižených.

Zdraví celý článek
15.11.

Při dlouhodobé depresi vyhledejte odborníka, radí psychiatr

Kratší dny, úbytek slunečních paprsků, sychravé počasí. To vše se odráží v psychice člověka. Podzim a duševní obtíže – to jsou spojené nádoby. Lidé mají větší sklon k melancholii, jsou skleslí. A mnohdy se nejedná jen o sezonní smutnou náladu, často jde o deprese a závažnější problémy, které vyžadují odbornou péči.

Zdraví celý článek
4.10.

Nemocnice už pracují společně ve čtyřech oblastech

V každé oblasti je sestaven řešitelský tým a určen jeho vedoucí, který předkládá představenstvu návrhy na konkrétní opatření.

Zdraví celý článek
13.1.

Když srdce nefunguje správně. Příznaky srdečního selhání je dobré znát

Zadýchání, otoky nohou, nechuť k jídlu nebo únava občas potkají z různých důvodů každého. Příznaky, které na první pohled neznačí nic závažného, mohou však znamenat diagnózu srdečního selhání.

Zdraví celý článek
25.7.

Geriatrické centrum si drží vysoký standard, obhájilo akreditaci pro vzdělávání lékařů

Pardubická nemocnice může nadále postgraduálně v plném rozsahu vzdělávat lékaře zařazené do specializace geriatrie. Na základě rozhodnutí akreditační komise Ministerstva zdravotnictví ČR obhájila akreditaci pro tento obor a jako jedna ze dvou nefakultních nemocnic je zařazena do skupiny pro II. typ, tedy nejvyšší stupeň vzdělávání.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting