Radní Šilar má jasno. Spalovnu? Ano!

10.9.

Radní Šilar má jasno. Spalovnu? Ano!

Radní Šilar má jasno. Spalovnu? Ano!

Přestože se kolem modernizace semtínské spalovny vedou permanentní spory, podepisují petice a probíhají často bouřlivá jednání, jeden ze zastánců projektu, radní Pardubického kraje Petr Šilar, má už delší dobu jasno: „Spalovna nebezpečných odpadů je v našem regionu potřeba.“ Radní Šilar řadí spalovny tohoto typu do kategorie „zdravějších továren“ a je přesvědčen, že mezi lidmi vzniká naprosto zbytečná hysterie spíše z neznalosti celé problematiky. Argumentuje tím, že technologická zařízení spaloven jsou vybavena filtry na jedovaté karcinogenní dioxiny, navíc při vlastním spalování se kontinuálně měří objem a složení emisí, které odcházejí komínem do okolního prostředí, takže procesy je možné regulovat nebo kdykoliv zastavit. Jak uvádí nedělní Pardubický deník: „Žádné jiné elektrárny či fabriky toto nemají. V porovnáním s ostatními je spalovna v znečištování ovzduší drobeček,“ tvrdí krajský radní Šilar. Své tvrzení rovněž opírá o praktické zkušenosti ze zemí jako je Švýcarsko či Rakousko, kde jsou prý spalovny umístěny i uvnitř zástavby. Obyvatelé spalovnou „ohrožených“ částí města, tedy Srnojed, Svítkova, Popkovic, Rosic, Semtína a okolí, však „zdraví neškodnému provozu“ stále nevěří. Problémem číslo jedna tak podle radního není technologie spalování a s ní spojená ekologická stránka, nýbrž cena. „Dnes je finančně mnohem výhodnější odpady skládkovat, a tak si raději dál vytváříme časované bomby,“ poznamenal Petr Šilar.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

16.11.

ZDRAVOhrátky ve Svitavách přivedly žáky do místní nemocnice i na stanoviště záchranky

Po říjnové chrudimské premiéře se v pořadí druhých ZDRAVOhrátek zúčastnilo dvaašedesát vybraných žáků 9. tříd ze šestnácti základních škol svitavského okresu.

Zdraví celý článek
20.2.

Pneumokok v Pardubickém kraji 2012: osm případů nákazy

Průběh onemocnění se v první fázi podobá chřipce a projevuje se zvýšenou teplotou, třesavkou, bolestí hlavy a zvracením. V další fázi ovšem bakterie postihuje jednotlivé orgány a může způsobit nejen závažné záněty středouší, ale i zápal plic nebo pneumokokovou meningitidu.

Zdraví celý článek
21.2.

Kongres České společnosti pro léčbu rány přilákal stovky odborníků různých oborů

Za velkého zájmu odborníků se již pošestnácté uskutečnil celostátní kongres České společnosti pro léčbu rány s mezinárodní účastí. Konal se v prostorách kongresového centra Univerzity Pardubice a byl zaměřen na mezioborovou spolupráci při léčbě ran a kožních defektů.

Zdraví celý článek
8.5.

Pardubice bez rakoviny (www.bezrakoviny.cz)

Roadshow jsou informačními a osvětovými akcemi, které pomáhají zvýšit povědomí veřejnosti o prevenci rakoviny. Za účasti významných lokálních osobností a odborníků z řad lékařů nabízí osvětový program, který všem přítomným poskytne informace o možnostech prevence vybraných nádorových onemocnění a návštěvě screeningových programů. Odborníci jsou po celou dobu roadshow k dispozici všem příchozím, kteří s nimi mohou konzultovat své individuální dotazy.

Zdraví celý článek
2.2.

V krajských zdravotnických zařízení se už platit nebude

Pacient, který nebude chtít poplatek hradit, požádá o dar Pardubického kraje prostřednictvím příslušného formuláře.

Zdraví celý článek
22.8.

Centrální sterilizace Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice nadále zůstává certifikovaným pracovištěm. Úspěšně prošla kontrolním auditem.

Centrální sterilizace Chirurgické kliniky, která provádí sterilizační procesy nejen pro vlastní klinická pracoviště, ale i pro další operační obory Pardubické nemocnice, tak nadále splňuje nejvyšší parametry kvality.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting