Radní Šilar má jasno. Spalovnu? Ano!

10.9.

Radní Šilar má jasno. Spalovnu? Ano!

Radní Šilar má jasno. Spalovnu? Ano!

Přestože se kolem modernizace semtínské spalovny vedou permanentní spory, podepisují petice a probíhají často bouřlivá jednání, jeden ze zastánců projektu, radní Pardubického kraje Petr Šilar, má už delší dobu jasno: „Spalovna nebezpečných odpadů je v našem regionu potřeba.“ Radní Šilar řadí spalovny tohoto typu do kategorie „zdravějších továren“ a je přesvědčen, že mezi lidmi vzniká naprosto zbytečná hysterie spíše z neznalosti celé problematiky. Argumentuje tím, že technologická zařízení spaloven jsou vybavena filtry na jedovaté karcinogenní dioxiny, navíc při vlastním spalování se kontinuálně měří objem a složení emisí, které odcházejí komínem do okolního prostředí, takže procesy je možné regulovat nebo kdykoliv zastavit. Jak uvádí nedělní Pardubický deník: „Žádné jiné elektrárny či fabriky toto nemají. V porovnáním s ostatními je spalovna v znečištování ovzduší drobeček,“ tvrdí krajský radní Šilar. Své tvrzení rovněž opírá o praktické zkušenosti ze zemí jako je Švýcarsko či Rakousko, kde jsou prý spalovny umístěny i uvnitř zástavby. Obyvatelé spalovnou „ohrožených“ částí města, tedy Srnojed, Svítkova, Popkovic, Rosic, Semtína a okolí, však „zdraví neškodnému provozu“ stále nevěří. Problémem číslo jedna tak podle radního není technologie spalování a s ní spojená ekologická stránka, nýbrž cena. „Dnes je finančně mnohem výhodnější odpady skládkovat, a tak si raději dál vytváříme časované bomby,“ poznamenal Petr Šilar.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

22.5.

Pardubičtí traumatologové prezentovali svou práci ve Francii

Pardubičtí lékaři se aktivně zapojili do posterové sekce. Představili svou práci: Forman M., Kusý D., Carda M.: Pertrochanteric fracture in elderly (Pertrochanterická zlomenina u starších pacientů). V konkurenci 240 prací se umístili na 12. místě v hodnocení posterové sekce.

Zdraví celý článek
9.8.

Centrum pracovního lékařství nabízí novou chladící vodní lázeň

yšetření ve vodní lázni, která má teplotu 10 stupňů, se využívá při poskytování pracovně-lékařských služeb u osob zařazených v riziku vibrací přenášených na ruce. Je rovněž doporučeno při diagnostice nemocí z povolání a v diferenciální diagnostice různých neprofesních onemocnění z oboru neurologie, angiologie, revmatologie, dermatologie apod. „Vyšetření se provádí po předchozím objednání. Jeho součástí je písemné vyhodnocení výsledku vodního chladového testu a pletysmografie cév prstů rukou,“ poznamenala primářka Eichlerová.

Zdraví celý článek
17.3.

Nemocnice se bez dobrých pracovníků neobejdou

Je pravda, že nemocnice dostávají peníze na provoz od zdravotních pojišťoven, z nichž pokrývají i platy zdravotníků.

Zdraví celý článek
17.2.

Naši pomoc je vhodné vyhledat včas, radí klinický psycholog Bažant

Přítomnost při autonehodě, zjištěné závažné onemocnění, úmrtí v rodině. V životě každého člověka nastanou nejrůznější nepříjemné situace, které mají výrazný vliv na jeho psychiku. Silní a odolní jedinci si s nimi dokáží poradit sami. Pro řadu lidí je to však nad jejich síly, ovšem jen někteří vyhledají odbornou pomoc psychologů.

Zdraví celý článek
25.11.

Bílá sobota – aneb komu sluchadla nestačí

Zájemci v průběhu této akce absolvují konzultaci s lékařem a audiologické vyšetření. Na základě výsledků dostanou podrobné informace o závěsných nebo zvukovodových sluchadlech, sluchadlech systému Baha a v případě totální ztráty sluchu o kochleárních implantátech.

Zdraví celý článek
19.8.

Nemocnice nabídne neslyšícím online tlumočení do znakového jazyka

Pardubická krajská nemocnice, a.s. se tak zapojuje do projektu „Bezbariérové nemocnice i pro neslyšící“ společnosti APPN, která do tuzemských nemocnic darovala 100 tabletů. Byly zakoupeny z výtěžku Adventního koncertu České televize.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting