RDG oddělení Pardubické krajské nemocnice získalo akreditaci pro vzdělávání radiologických asistentů

28.6.

RDG oddělení Pardubické krajské nemocnice získalo akreditaci pro vzdělávání radiologických asistentů

Radiodiagnostické oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s. může nově vzdělávat radiologické asistenty. Umožňuje mu to čerstvě získaná akreditace, která ho opravňuje k uskutečňování praktické části vzdělávacího programu pro obor specializačního vzdělávání „Zobrazovací technologie v radiodiagnostice“.

Radiodiagnostické oddělení je jediným pracovištěm v Pardubickém kraji, které má tuto akreditaci. „Získali jsme ji pro moduly Radiodiagnostika, Analogová a digitální skiagrafie a Zobrazování výpočetní tomografií,“ uvedl primář Leoš Ungermann.

Toto oddělení je již akreditovaným pracovištěm pro vzdělávání lékařů v oboru Radiologie a zobrazovací metody. Nyní se stalo místem, kde mohou radiologičtí asistenti zařazení do specializovaného vzdělávání absolvovat stáž. „Povinná stáž trvá pět týdnů,“ uvedla Alena Němečková z oddělení vzdělávání a výchovy Pardubické krajské nemocnice, a.s. „Stáž na našem oddělení mohou absolvovat i zájemci z jiných nemocnic. Především je však velkou výhodou, že naši radiologičtí asistenti už nebudou muset odcházet na stáž na jiné pracoviště,“ dodala.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

24.11.

Nemocnice nabídne funkční vyšetření plic u příležitosti Světového dne CHOPN

Ve čtvrtek 24. listopadu mezi 11.30 až 15.00 hod. je možné absolvovat funkční vyšetření plic na plicním oddělení Pardubické nemocnice.

Zdraví celý článek
2.2.

V krajských zdravotnických zařízení se už platit nebude

Pacient, který nebude chtít poplatek hradit, požádá o dar Pardubického kraje prostřednictvím příslušného formuláře.

Zdraví celý článek
25.5.

Mikrobiologie má moderní přístroj k určení původců infekcí a nemocí

Spektrometr zatím slouží k rychlé identifikaci mikroorganismů z různých klinických vzorků pacientů. Postupně bude zavedena i identifikace přímo z hemokultivačních lahviček. Původce septických stavů tak bude identifikován o 24 hodin dříve než dosud.

Zdraví celý článek
30.5.

V pátek se v Pardubické nemocnici koná tradiční Den otevřených dveří

Během dopoledne v pátek 31. května 2019 se Pardubická nemocnice otevře veřejnosti. Bude se konat tradiční Den otevřených dveří.

Zdraví celý článek
3.1.

Prvním dítětem narozeným v novém roce v porodnici Pardubické nemocnice je stejně jako vloni holčička.

Laura byla první „novoroční“ holčičkou narozenou v některé ze čtyř porodnic Nemocnice Pardubického kraje. Prvním klukem a vůbec prvním dítětem narozeným v roce 2016 v Pardubickém kraji byl chlapeček Alex

Zdraví celý článek
22.11.

Otestujte si mozek na Dnech zdraví s Univerzitou Pardubice

Vůni dýně, medu, kopru nebo tváře známých českých umělců použijí zástupci Fakulty zdravotních studií Univerzity Pardubice, aby otestovali zájemcům paměť a myšlení. Během tradiční akce Dny zdraví, která začíná právě dnes, se zaměří na velmi aktuální problém demence a Alzheimerovy choroby.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting