RDG oddělení Pardubické krajské nemocnice získalo akreditaci pro vzdělávání radiologických asistentů

28.6.

RDG oddělení Pardubické krajské nemocnice získalo akreditaci pro vzdělávání radiologických asistentů

Radiodiagnostické oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s. může nově vzdělávat radiologické asistenty. Umožňuje mu to čerstvě získaná akreditace, která ho opravňuje k uskutečňování praktické části vzdělávacího programu pro obor specializačního vzdělávání „Zobrazovací technologie v radiodiagnostice“.

Radiodiagnostické oddělení je jediným pracovištěm v Pardubickém kraji, které má tuto akreditaci. „Získali jsme ji pro moduly Radiodiagnostika, Analogová a digitální skiagrafie a Zobrazování výpočetní tomografií,“ uvedl primář Leoš Ungermann.

Toto oddělení je již akreditovaným pracovištěm pro vzdělávání lékařů v oboru Radiologie a zobrazovací metody. Nyní se stalo místem, kde mohou radiologičtí asistenti zařazení do specializovaného vzdělávání absolvovat stáž. „Povinná stáž trvá pět týdnů,“ uvedla Alena Němečková z oddělení vzdělávání a výchovy Pardubické krajské nemocnice, a.s. „Stáž na našem oddělení mohou absolvovat i zájemci z jiných nemocnic. Především je však velkou výhodou, že naši radiologičtí asistenti už nebudou muset odcházet na stáž na jiné pracoviště,“ dodala.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

25.11.

Bílá sobota – aneb komu sluchadla nestačí

Zájemci v průběhu této akce absolvují konzultaci s lékařem a audiologické vyšetření. Na základě výsledků dostanou podrobné informace o závěsných nebo zvukovodových sluchadlech, sluchadlech systému Baha a v případě totální ztráty sluchu o kochleárních implantátech.

Zdraví celý článek
20.2.

Valentýnské odběry krve pokračují

Valentýnské odběry krve, které se konají pod záštitou místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Miluše Horské a prvního náměstka hejtmana Pardubického kraje zodpovědného za zdravotnictví Romana Línka, měly premiéru vloni. Tehdy během čtyř dnů darovalo krev celkem 261 lidí. Bylo mezi nimi 60 prvodárců. Nyní by mohl být tento počet překonán.

Zdraví celý článek
23.1.

Krajská záchranka má šest nových vozidel

Dne 21.1. 2019 bylo předáno z rukou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického a radního Ing. Ladislava Valtra zodpovědného za zdravotnictví řediteli Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje MUDr. Igoru Paarovi do užívání šest nových sanitních vozů pro poskytování přednemocniční neodkladné péče.

Zdraví celý článek
23.7.

„Děti, pozor na kolejích“

Úrazy dětí na železnici nejsou bohužel ničím výjimečným. Jenom v roce 2006 došlo k 38 případům.

Zdraví celý článek
13.7.

Lékaři ,,řeší atestace,, odchodem do zahraničí

Současný stav silně kritizuje předseda krajského výboru KDU-ČSL a zároveň primář broumovské nemocnice Jiří Veselý.

Zdraví celý článek
10.3.

Rozesmátá medaile za statečnost. Nová odměna pro pacienty dětské chirurgie

„Do nemocnice se málokdo těší. Zvláště pro děti je to náročnější. Většinou netuší, co je čeká. I když je doprovázejí maminky nebo tatínkové, obava z neznáma na ně dopadá. Proto jsme se rozhodli, že je za jejich odvahu odměníme,“ říká vrchní sestra Sabina Slavíčková.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting