RDG oddělení Pardubické krajské nemocnice získalo akreditaci pro vzdělávání radiologických asistentů

28.6.

RDG oddělení Pardubické krajské nemocnice získalo akreditaci pro vzdělávání radiologických asistentů

Radiodiagnostické oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s. může nově vzdělávat radiologické asistenty. Umožňuje mu to čerstvě získaná akreditace, která ho opravňuje k uskutečňování praktické části vzdělávacího programu pro obor specializačního vzdělávání „Zobrazovací technologie v radiodiagnostice“.

Radiodiagnostické oddělení je jediným pracovištěm v Pardubickém kraji, které má tuto akreditaci. „Získali jsme ji pro moduly Radiodiagnostika, Analogová a digitální skiagrafie a Zobrazování výpočetní tomografií,“ uvedl primář Leoš Ungermann.

Toto oddělení je již akreditovaným pracovištěm pro vzdělávání lékařů v oboru Radiologie a zobrazovací metody. Nyní se stalo místem, kde mohou radiologičtí asistenti zařazení do specializovaného vzdělávání absolvovat stáž. „Povinná stáž trvá pět týdnů,“ uvedla Alena Němečková z oddělení vzdělávání a výchovy Pardubické krajské nemocnice, a.s. „Stáž na našem oddělení mohou absolvovat i zájemci z jiných nemocnic. Především je však velkou výhodou, že naši radiologičtí asistenti už nebudou muset odcházet na stáž na jiné pracoviště,“ dodala.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

22.11.

Otestujte si mozek na Dnech zdraví s Univerzitou Pardubice

Vůni dýně, medu, kopru nebo tváře známých českých umělců použijí zástupci Fakulty zdravotních studií Univerzity Pardubice, aby otestovali zájemcům paměť a myšlení. Během tradiční akce Dny zdraví, která začíná právě dnes, se zaměří na velmi aktuální problém demence a Alzheimerovy choroby.

Zdraví celý článek
1.1.

Prvním miminkem, které v úvodní den nového roku 2017 přišlo na svět v porodnici Pardubické nemocnice, byl chlapec Patrik.

Po dvou letech tak má novoroční primát v pardubické porodnici zase chlapec. Vloni i předloni se jako první narodily holčičky – v roce 2015 to byla Elen a před rokem Laura.

Zdraví celý článek
16.12.

Lidovci se postavili za pardubickou onkologii a traumacentrum

Neviděl jsem jediný opravdový důvod, který by opravňoval pochybovat o smysluplnosti a vytíženosti pardubických pracovišť.

Zdraví celý článek
29.11.

Dětské chirurgii se vrátilo dřívější kouzlo. Získala úžasnou výzdobu

Oddělení dětské chirurgie Pardubické nemocnice nově zdobí nádherné obrázky s veselými motivy výtvarníka Libora Škrlíka.

Zdraví celý článek
1.2.

Děti v nemocnicích malují míče a koše. Začalo již páté BasketMalování

V minulých letech se do BasketMalování zapojily desítky dětských pacientů v Pardubické nemocnici. Při letošním pátém ročníku se do soutěže nově zapojí i děti na dětském oddělení v sousední Chrudimské nemocnici. Jejich úkol je jednoduchý – namalovat obrázek s libovolnou basketbalovou tématikou.

Zdraví celý článek
8.12.

Docent Šiller obdržel významné ocenění od Slovenské lékařské společnosti

Významné zahraniční ocenění obdržel přednosta chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Jiří Šiller. Získal Stříbrnou medaili za zásluhy o Slovenskou lékařskou společnost. Byla mu předána při zasedání Čestné rady České chirurgické společnosti.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting