RDG oddělení Pardubické krajské nemocnice získalo akreditaci pro vzdělávání radiologických asistentů

28.6.

RDG oddělení Pardubické krajské nemocnice získalo akreditaci pro vzdělávání radiologických asistentů

Radiodiagnostické oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s. může nově vzdělávat radiologické asistenty. Umožňuje mu to čerstvě získaná akreditace, která ho opravňuje k uskutečňování praktické části vzdělávacího programu pro obor specializačního vzdělávání „Zobrazovací technologie v radiodiagnostice“.

Radiodiagnostické oddělení je jediným pracovištěm v Pardubickém kraji, které má tuto akreditaci. „Získali jsme ji pro moduly Radiodiagnostika, Analogová a digitální skiagrafie a Zobrazování výpočetní tomografií,“ uvedl primář Leoš Ungermann.

Toto oddělení je již akreditovaným pracovištěm pro vzdělávání lékařů v oboru Radiologie a zobrazovací metody. Nyní se stalo místem, kde mohou radiologičtí asistenti zařazení do specializovaného vzdělávání absolvovat stáž. „Povinná stáž trvá pět týdnů,“ uvedla Alena Němečková z oddělení vzdělávání a výchovy Pardubické krajské nemocnice, a.s. „Stáž na našem oddělení mohou absolvovat i zájemci z jiných nemocnic. Především je však velkou výhodou, že naši radiologičtí asistenti už nebudou muset odcházet na stáž na jiné pracoviště,“ dodala.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

18.1.

Přípravy na výstavbu centrálních příjmů pokračují. Termíny budou dodrženy

Máme za sebou již několik kol jednání o konkrétní podobě centrálního příjmu v Orlickoústecké nemocnici, kdy jsme si vyjasnili, jakou podobu má stavba mít včetně vnitřního uspořádání jednotlivých pater.

Zdraví celý článek
13.10.

iDnes: Armáda hledá smysl nemocnice za miliardy …

Menší okresní nemocnice zavírají oddělení a omezují provoz.

Zdraví celý článek
3.12.

Nově vybudované Kardiologické centrum AGEL nabízí pacientům vrcholné možnosti současné medicíny

Díky novému technickému vybavení se centrum dostává na špičku v celé České republice. „Pacienti u nás mají bez přehánění k dispozici vrchol současně dostupných vyšetřovacích i léčebných technik v koronární medicíně.

Zdraví celý článek
13.11.

Mezi prvodárce krve se zařadil i bývalý hokejový gólman Salfický

Na transfuzní oddělení v průběhu dnešního dopoledne postupně dorazilo 22 lidí, kteří se poprvé v životě rozhodli darovat krev. Tři z nich neprošli lékařským vyšetřením a svůj premiérový odběr museli odložit. Všichni ostatní se však mezi prvodárce zařadili.

Zdraví celý článek
5.10.

Uchopte své zdraví, kondici i krásu do svých rukou!

Festival zdraví, krásy, pohybu je určen všem, kdo chtějí zlepšit svůj životní styl, tedy právě Vám. Již třetím rokem pro Vás připravujeme nespočet novinek z oblasti zdraví, krásy a pohybu.

Zdraví celý článek
21.7.

Proti katarální horečce ovcí i v roce 2010

První vakcinace začala v srpnu 2008. Tři roky je minimální období, aby vakcinace měla smysl.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting