Reakce: Chudák Julínek, politujme ho

11.3.

Reakce: Chudák Julínek, politujme ho

Reakce: Chudák Julínek, politujme ho

Exministru Julínkovi prý křivdíme, protože za problémy traumacentra a onkocentra v pardubické nemocnici nemůže a výtky na jeho adresu jsou nespravedlivé. Nevím, co je považováno za spravedlivé nebo nespravedlivé, ale myslím, že je přinejmenším slušné, pokud podrobíte nějakou instituci kritice, na základně tzv. auditu, tak že jí podklady pro negativní hodnocení pošlete, aby se hodnocený mohl vyjádřit. A eventuálně některé z kritik vyvrátit. Nic takového ovšem Julínkem řízené ministerstvo neudělalo. Ministr sám i jeho náměstek slíbili, že potřebné dokumenty zašlou. Nic neposlali. Chudáci, asi je nemají. Julínek a náměstek Šnajdr vydali čtrnáct dnů před výběrovým řízením na evropské prostředky věstník, který naši nemocnici (Pardubickou krajskou nemocnici – pozn. red.)vyřadil z dotací. Zcela jistě se tak stalo po zralém uvážení a jen náhodou před rozdělením peněz. Že věstníkem stanovená pravidla není možné dodržet bez újmy na zdraví pacienta, je jistě příkladem dobré práce ministerstva. Že tímto způsobem byla porušena pravidla evropské soutěže, je jistě politováníhodné, ale určitě to nebylo schválně. Chudák ministr.     Radko Martínek hejtman Pardubického kraje

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

22.7.

Horko je zákeřné i pro domácí zvířata

Chovaná zvířata mají mít zejména nyní snadný přístup ke zdravotně nezávadné vodě!

Zdraví celý článek
12.12.

V sobotu byla nalezena v novém babyboxu holčička

Babybox v Pardubické nemocnici byl uveden do provozu 29. července 2008. Poprvé do něho bylo umístěno dítě v podvečer 6. března 2012. Celkově za dobu jeho existence bylo do této speciálně vybavené schránky odloženo pět dětí – dvě dívky a tři chlapci. Naposledy se tak stalo 5. září letošního roku.

Zdraví celý článek
10.5.

Simulovaná dopravní nehoda

Ve čtvrtek 17. května se od 14 hodin uskuteční na pardubické třídě Míru před centrální lékárnou, simulovaná dopravní nehoda.

Zdraví celý článek
25.11.

V boji proti dekubitům je klíčová prevence, říká primář Bureš

Na tuto hrozbu již několik let upozorňuje Světový den STOP dekubitům. V rámci této kampaně se v Praze uskutečnila i tisková konference, která se věnovala problematice prevence a léčby dekubitů v České republice.

Zdraví celý článek
11.12.

Všechny klinické laboratoře mají splněn Audit II NASKL

Samotnému auditu předcházela rozsáhlá příprava. Posuzovatel provádějící audit prochází každý detail. „Kontroluje se opravdu všechno,“ potvrdila primářka Horská.

Zdraví celý článek
8.12.

Docent Šiller obdržel významné ocenění od Slovenské lékařské společnosti

Významné zahraniční ocenění obdržel přednosta chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Jiří Šiller. Získal Stříbrnou medaili za zásluhy o Slovenskou lékařskou společnost. Byla mu předána při zasedání Čestné rady České chirurgické společnosti.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting