Rekonstrukce urologických ambulancí Pardubické nemocnice je u konce. Od pondělí 12. února budou znovu k dispozici pro pacienty.

12.2.

Rekonstrukce urologických ambulancí Pardubické nemocnice je u konce. Od pondělí 12. února budou znovu k dispozici pro pacienty.

Rekonstrukce urologických ambulancí Pardubické nemocnice je u konce. Od pondělí 12. února budou znovu k dispozici pro pacienty.
Pacienti urologického oddělení Pardubické nemocnice budou za ambulantní péčí od pondělí 12. února znovu docházet na původní místo. Najdou ho však ve výrazně vylepšené podobě. Urologické ambulance na přelomu roku prošly stavebními úpravami, díky nimž na nemocné i personál čeká modernější a příjemnější prostředí.
„Celý pavilon porodnicko-gynekologické kliniky a urologického oddělení byl zrekonstruován v roce 2003. Za patnáct let se však značně změnily počty pacientů, došlo k jejich výraznému nárůstu zejména v ambulancích. Prostory urologického pracoviště z hlediska kapacity již přestávaly vyhovovat, proto došlo k jejich stavební úpravě, jejímž cílem bylo zvýšení komfortu pro nemocné,“ uvedl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.
Stavební práce probíhaly od konce října loňského roku, dokončeny byly na začátku února. „Náklady na rekonstrukci ve výši 2,3 milionu korun hradil Pardubický kraj, sama nemocnice pak na pracoviště pořídila nové vybavení za necelý půlmilion korun,“ informoval krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. „Jsem si jist, že zrekonstruované prostory nabídnou pacientům prostředí, ve kterém se budou cítit pohodlněji a jistěji,“ dodal radní Valtr.
Po dobu rekonstrukce našly urologické ambulance dočasný „azyl“ v budově bývalého infekčního oddělení. Nyní se vracejí na své původní, ovšem zmodernizované pracoviště. „Díky stavebním úpravám bude odpovídat zvýšeným požadavkům na provoz a rostoucí počty nemocných. Prostředí se výrazně zlepšilo, podmínky pro pacienty budou kvalitnější,“ pronesla ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková.
Novinka na nemocné čeká hned u vstupu do ambulancí. Na vyšetření se budou hlásit v nově vybudované recepci, která je od chodby oddělena posuvnými prosklenými dveřmi. Nabídne více místa pro příjem pacientů než dříve a zároveň i větší prostory pro kartotéky.
Minulostí je rovněž úzká, tmavá čekárna. Čekající pacienti budou mít k dispozici výrazně větší a prosvětlené prostory, které byly vybudovány místo jedné vyšetřovny a lékařského pokoje. Komfort jim zlepší i nový vyvolávací systém se zobrazením na displejích.
„Čekárna byla již nevyhovující. Lidé tam o sebe skoro zakopávali. Nyní se kapacita zvýšila, pacienti budou mít více místa. Navíc díky oknům bude prostředí příjemnější,“ řekl primář urologického oddělení Abdulbaset Hafuda.
Úpravami prošly rovněž vyšetřovny. K dispozici budou nadále tři, ovšem dvě z nich se prostorově zvětšily. Zároveň v nich byly instalovány nové obklady, podlahové krytiny a LED osvětlení. Ordinace situované na jih budou nyní klimatizované. „Máme nyní nejen lepší prostory pro naše pacienty, ale i kvalitnější pracovní prostředí pro personál,“ řekl primář Hafuda.
Zdroj: nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

21.10.

Držitelem Ceny za mimořádný přínos v oboru gerontologie pro rok 2014 se stal MUDr. Ivo Bureš.

„Tuto cenu beru jako uznání všech svých dřívějších i současných spolupracovníků v Pardubické krajské nemocnici, bez nichž by koncepci kvalitní péče o seniory nebylo možné provádět,“ prohlásil primář Bureš.

Zdraví celý článek
17.10.

Léčebna dlouhodobě nemocných Rybitví se stala Kvalitní a bezpečnou nemocnicí 2019

Léčebna dlouhodobě nemocných Rybitví pro následnou péči získala ocenění Kvalitní a bezpečná nemocnice 2019, Absolutní vítěz projektu, kterou každoročně uděluje Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví. Ta ocenila hodnotnou a spolehlivou péči pacientům a klientům v harmonickém a udržovaném prostředí.

Zdraví celý článek
26.6.

Mezinárodní konference o borátových a fosfátových sklech na Univerzitě Pardubice.

„Na obě části konference je zaregistrováno 153 odborníků z 22 zemí, z toho jen 7 z České republiky. Během pěti dnů konání konference bude předneseno 89 referátů, z nichž je 16 vyzvaných. Kromě toho bude prezentováno 73 vývěskových sdělení (posterů),“ říká prof. Koudelka, předseda konference Borate-Phosphate 2014 a místopředseda České sklářské společnosti.

Zdraví celý článek
8.10.

Lékaři Chirurgické kliniky předávali zkušenosti z operací nádorů

Účast profesora Cohena byla velmi přínosná. On má největší zkušenosti s touto operační metodou. Pro každého z nás bylo velice pozitivní, že se s námi o své poznatky podělil nejen v teoretické části semináře, ale i přímo na operačním sále,“ uvedl primář Sákra.

Zdraví celý článek
28.8.

Fakultní nemocnice v Hradci Králové oslavila 20. výročí transplantace kostní dřeně

Léčebné výsledky jsou ve všech parametrech plně srovnatelné s nejlepšími pracovišti západní Evropy sdružené v „European Blood and Marrow Transplantation Group". Dnes transplantační centrum zajišťuje péči pro pacienty především Královéhradeckého a Pardubického kraje a částečně okresu Havlíčkův Brod a Semily.

Zdraví celý článek
22.7.

Horko je zákeřné i pro domácí zvířata

Chovaná zvířata mají mít zejména nyní snadný přístup ke zdravotně nezávadné vodě!

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting