Rekonstrukce urologických ambulancí Pardubické nemocnice je u konce. Od pondělí 12. února budou znovu k dispozici pro pacienty.

12.2.

Rekonstrukce urologických ambulancí Pardubické nemocnice je u konce. Od pondělí 12. února budou znovu k dispozici pro pacienty.

Rekonstrukce urologických ambulancí Pardubické nemocnice je u konce. Od pondělí 12. února budou znovu k dispozici pro pacienty.
Pacienti urologického oddělení Pardubické nemocnice budou za ambulantní péčí od pondělí 12. února znovu docházet na původní místo. Najdou ho však ve výrazně vylepšené podobě. Urologické ambulance na přelomu roku prošly stavebními úpravami, díky nimž na nemocné i personál čeká modernější a příjemnější prostředí.
„Celý pavilon porodnicko-gynekologické kliniky a urologického oddělení byl zrekonstruován v roce 2003. Za patnáct let se však značně změnily počty pacientů, došlo k jejich výraznému nárůstu zejména v ambulancích. Prostory urologického pracoviště z hlediska kapacity již přestávaly vyhovovat, proto došlo k jejich stavební úpravě, jejímž cílem bylo zvýšení komfortu pro nemocné,“ uvedl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.
Stavební práce probíhaly od konce října loňského roku, dokončeny byly na začátku února. „Náklady na rekonstrukci ve výši 2,3 milionu korun hradil Pardubický kraj, sama nemocnice pak na pracoviště pořídila nové vybavení za necelý půlmilion korun,“ informoval krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. „Jsem si jist, že zrekonstruované prostory nabídnou pacientům prostředí, ve kterém se budou cítit pohodlněji a jistěji,“ dodal radní Valtr.
Po dobu rekonstrukce našly urologické ambulance dočasný „azyl“ v budově bývalého infekčního oddělení. Nyní se vracejí na své původní, ovšem zmodernizované pracoviště. „Díky stavebním úpravám bude odpovídat zvýšeným požadavkům na provoz a rostoucí počty nemocných. Prostředí se výrazně zlepšilo, podmínky pro pacienty budou kvalitnější,“ pronesla ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková.
Novinka na nemocné čeká hned u vstupu do ambulancí. Na vyšetření se budou hlásit v nově vybudované recepci, která je od chodby oddělena posuvnými prosklenými dveřmi. Nabídne více místa pro příjem pacientů než dříve a zároveň i větší prostory pro kartotéky.
Minulostí je rovněž úzká, tmavá čekárna. Čekající pacienti budou mít k dispozici výrazně větší a prosvětlené prostory, které byly vybudovány místo jedné vyšetřovny a lékařského pokoje. Komfort jim zlepší i nový vyvolávací systém se zobrazením na displejích.
„Čekárna byla již nevyhovující. Lidé tam o sebe skoro zakopávali. Nyní se kapacita zvýšila, pacienti budou mít více místa. Navíc díky oknům bude prostředí příjemnější,“ řekl primář urologického oddělení Abdulbaset Hafuda.
Úpravami prošly rovněž vyšetřovny. K dispozici budou nadále tři, ovšem dvě z nich se prostorově zvětšily. Zároveň v nich byly instalovány nové obklady, podlahové krytiny a LED osvětlení. Ordinace situované na jih budou nyní klimatizované. „Máme nyní nejen lepší prostory pro naše pacienty, ale i kvalitnější pracovní prostředí pro personál,“ řekl primář Hafuda.
Zdroj: nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

16.11.

ZDRAVOhrátky ve Svitavách přivedly žáky do místní nemocnice i na stanoviště záchranky

Po říjnové chrudimské premiéře se v pořadí druhých ZDRAVOhrátek zúčastnilo dvaašedesát vybraných žáků 9. tříd ze šestnácti základních škol svitavského okresu.

Zdraví celý článek
7.1.

Svitavská nemocnice dostane významné ocenění

„Pracovali jsme na projektu s cílem pomoci vytvořit prostředí, které umožní větší účast zaměstnanců na této problematice. Myslíme si, že důstojnost pacienta lze zachovat za všech okolností, i když pracujete pod časovým tlakem nebo s omezenými prostředky. Vždy si musíte ponechat určité povědomí a empatii,“ dodala Markéta Nemšovská.

Zdraví celý článek
12.11.

Pardubická nemocnice v úterý 10. listopadu 2015 spustila traumatologický plán

V průběhu zhruba 75 minut bylo na Emergency postupně přivezeno 15 pacientů. Původně se jednalo o šest středně zraněných a čtyři těžce zraněné. „Při příjmu jsme ještě dva překlasifikovali na těžce zraněné,“ uvedl primář Carda a dodal: „Dva těžce zranění pacienti byli okamžitě převezeni na operační sál a další dva na jednotku intenzivní péče s tím, že budou operování hned po uvolnění kapacity sálu. Další dva bylo uloženi na ARO a JIP.“

Zdraví celý článek
11.9.

Podezření na ebolu bylo vyšetřením vyloučeno

Pro zásah byla připravena i dekontaminační sprcha. Budova kolejí byla uzavřena a hasič provedl obchůzku všech pokojů s výzvou, aby studenti neopouštěli své pokoje.

Zdraví celý článek
8.12.

Docent Šiller obdržel významné ocenění od Slovenské lékařské společnosti

Významné zahraniční ocenění obdržel přednosta chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Jiří Šiller. Získal Stříbrnou medaili za zásluhy o Slovenskou lékařskou společnost. Byla mu předána při zasedání Čestné rady České chirurgické společnosti.

Zdraví celý článek
5.3.

Generali a fanoušci HC Dynamo Pardubice pomáhají mamince dvou malých hokejistů

Pojišťovna Generali je od sezony 2016/2017 hlavním partnerem hokejové extraligy. Fanoušky do hokejového dění vtahuje i prostřednictvím hry Generali PUK, ve které každý může poměřit své síly se všemi fanoušky napříč extraligou.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting