Rychnovská nemocnice má nový pavilon chirurgie

30.12.

Rychnovská nemocnice  má nový pavilon chirurgie

Rychnovská nemocnice  má nový pavilon chirurgie

Nově rekonstruovaný pavilon chirurgie včera otevřela nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Zařízení zlepší komfort pro pacienty a výrazně také přispěje ke zkvalitnění lékařské péče. Stavbu za zhruba 20 milionů korun ze svého rozpočtu financoval Královéhradecký kraj. Stavební práce zde trvaly zhruba jeden rok. „Královéhradecký kraj se bude i nadále snažit o vylepšování nemocnic a jejich vybavení. Dostupnost kvalitní lékařské péče patří mezi naše priority," uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, "Rychnovská nemocnice již nové zázemí pro chirurgii nutně potřebovala,“ doplnil hejtman Franc, který také včera rekonstruovaný pavilon nemocnice slavnostně otevřel. Stavbaři rekonstruovali chirurgické ambulance, které jsou pro pacienty vstupem do nemocnice. Prostory budovy, která byla postavena ve 30. letech minulého století, již byly nevyhovující. Nynější nové prostředí přináší pacientům zvýšený komfort a moderní vybavení. Pavilon chirurgie byl rovněž propojen s vedlejší budovou, ve které je umístěný rentgen. Převoz pacientů mezi budovami ulehčuje vzdušná konstrukce ze skla a oceli. „Rychnovská nemocnice je dobře vybavená. Pouze chirurgické ambulance svým nevyhovujícím prostředím zaostávaly. V nových pěti ambulancích se společnou čekárnou a administrativním a sociálním zařízením najdou pacienti i lékaři důstojné moderní zázemí," prozradil ředitel rychnovské nemocnice Luboš Mottl. "Funguje zde i centrální příjem pro oddělení chirurgie podobně jako v hradecké fakultní nemocnici“ dodal Luboš Mottl. Královéhradecký kraj se průběžně stará o vylepšování svých nemocnic a jejich vybavení. Například v Oblastní nemocnici Jičín byl loni v listopadu otevřen nový pavilon interních oborů za čtvrt miliardy korun. V budově, jejíž rekonstrukce a dostavba trvala zhruba dva roky, bylo pro pacienty zřízeno nově vybavené neurologické a interní oddělení a jednotka intenzivní péče.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

17.9.

Pardubická porodnice se zapojí do projektu „Bookstart – S knížkou do života“

„Porodnice podporuje zodpovědný přístup rodičů v přípravě na rodičovské povinnosti. Jsme proto rádi, že můžeme participovat na projektu, v jehož rámci se budou dále rozvíjet jak rodičovské dovednosti, tak dítě samotné,“ řekl přednosta porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické nemocnice Milan Košťál.

Zdraví celý článek
26.9.

Ústeckoorlická nemocnice uvedla do provozu nové prostory v pavilonu H

Tato léčebná činnost je určena pro tělesně, duševně nebo smyslově hendikepované osoby. Služby poskytované hospitalizovaným pacientům se zaměřují především na časnou rehabilitaci po mozkových příhodách, infarktech, demyelinizačních onemocněních, nervových parézách, úrazech, na nácvik sebeobsluhy a chůze, kondiční a dechová cvičení zaměřená na prevenci pooperačních komplikací a nácvik chůze po amputacích končetin.

Zdraví celý článek
23.7.

„Děti, pozor na kolejích“

Úrazy dětí na železnici nejsou bohužel ničím výjimečným. Jenom v roce 2006 došlo k 38 případům.

Zdraví celý článek
22.11.

Otestujte si mozek na Dnech zdraví s Univerzitou Pardubice

Vůni dýně, medu, kopru nebo tváře známých českých umělců použijí zástupci Fakulty zdravotních studií Univerzity Pardubice, aby otestovali zájemcům paměť a myšlení. Během tradiční akce Dny zdraví, která začíná právě dnes, se zaměří na velmi aktuální problém demence a Alzheimerovy choroby.

Zdraví celý článek
7.6.

Rada kraje schválila scénář změn ve zdravotnictví

Rada na svém předchozím jednání 16. května uložila 1. náměstku hejtmana Romanu Línkovi projednat návrh scénáře se zástupci měst, ve kterých nemocnice sídlí, s odbornými společnosti a s odboráři.

Zdraví celý článek
18.3.

Přednáška Dr.Freje - Dlouhý život bez nemocí

Přednáška proběhne dne 28.4.2016 v Kongresovém centru Palác Pardubice, Masarykovo nám. 2799. Začátek je v 18.00 hodin a MUDr. Frej bude přednášet 1,5 hodiny. Po ukončení přednášky bude možnost diskuze a dotazů k problémům účastníků přednášky.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting