Rychnovská nemocnice má nový pavilon chirurgie

30.12.

Rychnovská nemocnice  má nový pavilon chirurgie

Rychnovská nemocnice  má nový pavilon chirurgie

Nově rekonstruovaný pavilon chirurgie včera otevřela nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Zařízení zlepší komfort pro pacienty a výrazně také přispěje ke zkvalitnění lékařské péče. Stavbu za zhruba 20 milionů korun ze svého rozpočtu financoval Královéhradecký kraj. Stavební práce zde trvaly zhruba jeden rok. „Královéhradecký kraj se bude i nadále snažit o vylepšování nemocnic a jejich vybavení. Dostupnost kvalitní lékařské péče patří mezi naše priority," uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, "Rychnovská nemocnice již nové zázemí pro chirurgii nutně potřebovala,“ doplnil hejtman Franc, který také včera rekonstruovaný pavilon nemocnice slavnostně otevřel. Stavbaři rekonstruovali chirurgické ambulance, které jsou pro pacienty vstupem do nemocnice. Prostory budovy, která byla postavena ve 30. letech minulého století, již byly nevyhovující. Nynější nové prostředí přináší pacientům zvýšený komfort a moderní vybavení. Pavilon chirurgie byl rovněž propojen s vedlejší budovou, ve které je umístěný rentgen. Převoz pacientů mezi budovami ulehčuje vzdušná konstrukce ze skla a oceli. „Rychnovská nemocnice je dobře vybavená. Pouze chirurgické ambulance svým nevyhovujícím prostředím zaostávaly. V nových pěti ambulancích se společnou čekárnou a administrativním a sociálním zařízením najdou pacienti i lékaři důstojné moderní zázemí," prozradil ředitel rychnovské nemocnice Luboš Mottl. "Funguje zde i centrální příjem pro oddělení chirurgie podobně jako v hradecké fakultní nemocnici“ dodal Luboš Mottl. Královéhradecký kraj se průběžně stará o vylepšování svých nemocnic a jejich vybavení. Například v Oblastní nemocnici Jičín byl loni v listopadu otevřen nový pavilon interních oborů za čtvrt miliardy korun. V budově, jejíž rekonstrukce a dostavba trvala zhruba dva roky, bylo pro pacienty zřízeno nově vybavené neurologické a interní oddělení a jednotka intenzivní péče.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

10.11.

Listopad v OC Futurum Hradec Králové bude ve znamení prevence a péče o zdraví

Antibiotický týden je celosvětová iniciativa bojující za správné užívání antibiotik a je každoročně vyhlašován Světovou zdravotnickou organizací (WHO).

Zdraví celý článek
15.7.

Ani pes by neměl pít ledovou vodu

Volně žijící zvíře si dokáže poradit, a vyhledá stín. Se zvířaty, ať hospodářskými, tak domácími je to jinak, zde se musí postarat člověk.

Zdraví celý článek
30.9.

MUDr. Musilová získala prestižní Sonkovu cenu

Významná odbornice z pardubické Porodnicko-gynekologické kliniky získala v minulých letech už řadu ocenění. Je například držitelkou Výroční ceny Sekce ultrazvukové diagnostiky České gynekologické a porodnické společnosti za nejlepší práci s ultrazvukovou tématikou publikovanou v roce 2010 a 2011.

Zdraví celý článek
8.11.

Evropský antibiotický den upozorní na rozumné užívání antibiotik

K této iniciativě se pravidelně připojují lékárny, antibiotická střediska a většina zdravotnických zařízení v ČR i EU.

Zdraví celý článek
20.2.

Ve východních Čechách chybí minimálně šest tisíc dárců krve

V ideálním případě by měla mít Česká republika při dodržení nižší doporučené hranice čtyř procent populace 422 tisíc dárců krve, má jich však jen 346 tisíc a z toho jen 291 tisíc těch skutečně odebraných

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting