Rychnovská nemocnice má nový pavilon chirurgie

30.12.

Rychnovská nemocnice  má nový pavilon chirurgie

Rychnovská nemocnice  má nový pavilon chirurgie

Nově rekonstruovaný pavilon chirurgie včera otevřela nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Zařízení zlepší komfort pro pacienty a výrazně také přispěje ke zkvalitnění lékařské péče. Stavbu za zhruba 20 milionů korun ze svého rozpočtu financoval Královéhradecký kraj. Stavební práce zde trvaly zhruba jeden rok. „Královéhradecký kraj se bude i nadále snažit o vylepšování nemocnic a jejich vybavení. Dostupnost kvalitní lékařské péče patří mezi naše priority," uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, "Rychnovská nemocnice již nové zázemí pro chirurgii nutně potřebovala,“ doplnil hejtman Franc, který také včera rekonstruovaný pavilon nemocnice slavnostně otevřel. Stavbaři rekonstruovali chirurgické ambulance, které jsou pro pacienty vstupem do nemocnice. Prostory budovy, která byla postavena ve 30. letech minulého století, již byly nevyhovující. Nynější nové prostředí přináší pacientům zvýšený komfort a moderní vybavení. Pavilon chirurgie byl rovněž propojen s vedlejší budovou, ve které je umístěný rentgen. Převoz pacientů mezi budovami ulehčuje vzdušná konstrukce ze skla a oceli. „Rychnovská nemocnice je dobře vybavená. Pouze chirurgické ambulance svým nevyhovujícím prostředím zaostávaly. V nových pěti ambulancích se společnou čekárnou a administrativním a sociálním zařízením najdou pacienti i lékaři důstojné moderní zázemí," prozradil ředitel rychnovské nemocnice Luboš Mottl. "Funguje zde i centrální příjem pro oddělení chirurgie podobně jako v hradecké fakultní nemocnici“ dodal Luboš Mottl. Královéhradecký kraj se průběžně stará o vylepšování svých nemocnic a jejich vybavení. Například v Oblastní nemocnici Jičín byl loni v listopadu otevřen nový pavilon interních oborů za čtvrt miliardy korun. V budově, jejíž rekonstrukce a dostavba trvala zhruba dva roky, bylo pro pacienty zřízeno nově vybavené neurologické a interní oddělení a jednotka intenzivní péče.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

11.12.

Všechny klinické laboratoře mají splněn Audit II NASKL

Samotnému auditu předcházela rozsáhlá příprava. Posuzovatel provádějící audit prochází každý detail. „Kontroluje se opravdu všechno,“ potvrdila primářka Horská.

Zdraví celý článek
22.9.

Nová angiolinka pomůže nemocným s oběhovým systémem

Nemocnice většinu z 20milionové sumy použila na nákup nové angiolinky. Přípravy na její instalaci představil ředitel PKN Tomáš Gottvald prvnímu náměstku hejtmana Pardubického kraje Romanu Línkovi, který má v krajské radě na starosti zdravotnictví. „Angiografické pracoviště v pardubické nemocnici vykonává vysoce specializované výkony a je velmi vytížené, vloni jím prošla skoro tisícovka pacientů. Proto jeho rozvoj považujeme za zásadní a má naši plnou podporu,“ uvedl Roman Línek za zřizovatele nemocnice.

Zdraví celý článek
18.5.

Nemocnice podpořila prevenci nádorových onemocnění

Informační a osvětová akce v Paláci Pardubice se uskutečnila mimo jiné ve spolupráci s Pardubickou nemocnicí. Byla představena činnost Komplexního onkologického centra Pardubického kraje, které tvoří nemocnice spolu s Onkologickým centrem Multiscan

Zdraví celý článek
11.3.

Reakce: Chudák Julínek, politujme ho

Exministru Julínkovi prý křivdíme, protože za problémy traumacentra a onkocentra v pardubické nemocnici nemůže

Zdraví celý článek
25.7.

Geriatrické centrum si drží vysoký standard, obhájilo akreditaci pro vzdělávání lékařů

Pardubická nemocnice může nadále postgraduálně v plném rozsahu vzdělávat lékaře zařazené do specializace geriatrie. Na základě rozhodnutí akreditační komise Ministerstva zdravotnictví ČR obhájila akreditaci pro tento obor a jako jedna ze dvou nefakultních nemocnic je zařazena do skupiny pro II. typ, tedy nejvyšší stupeň vzdělávání.

Zdraví celý článek
16.2.

Dárcovská základna se rozšířila o šest desítek nových dárců

  „Letos jsem se poprvé dokázal vžít do kůže prvodárců. S manželkou jsme si Valentýnské odběry krve i přes naše počáteční obavy vyzkoušeli na vlastní kůži a na vlastní žíly,“ řekl první náměstek hejtmana Roman Línek, který byl patronem Valentýnských odběrů v Pardubicích a ve Svitavách. Spolu s manželkou se do akce zapojil o týden dříve, když oba poprvé darovali krev na pardubickém transfuzním oddělení. „Musím říct, že jsou tady velmi šikovné sestřičky a ve skutečnosti je to mnohem snadnější, než si člověk představuje. Proto jsem rád, že podobné pocity má i mnoho nových a také mladších dvojic, než jsme my dva, a že se mnozí z nás mohou stát i pravidelnými dárci krve,“ řekl Línek.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting