Rychnovská nemocnice má nový pavilon chirurgie

30.12.

Rychnovská nemocnice  má nový pavilon chirurgie

Rychnovská nemocnice  má nový pavilon chirurgie

Nově rekonstruovaný pavilon chirurgie včera otevřela nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Zařízení zlepší komfort pro pacienty a výrazně také přispěje ke zkvalitnění lékařské péče. Stavbu za zhruba 20 milionů korun ze svého rozpočtu financoval Královéhradecký kraj. Stavební práce zde trvaly zhruba jeden rok. „Královéhradecký kraj se bude i nadále snažit o vylepšování nemocnic a jejich vybavení. Dostupnost kvalitní lékařské péče patří mezi naše priority," uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, "Rychnovská nemocnice již nové zázemí pro chirurgii nutně potřebovala,“ doplnil hejtman Franc, který také včera rekonstruovaný pavilon nemocnice slavnostně otevřel. Stavbaři rekonstruovali chirurgické ambulance, které jsou pro pacienty vstupem do nemocnice. Prostory budovy, která byla postavena ve 30. letech minulého století, již byly nevyhovující. Nynější nové prostředí přináší pacientům zvýšený komfort a moderní vybavení. Pavilon chirurgie byl rovněž propojen s vedlejší budovou, ve které je umístěný rentgen. Převoz pacientů mezi budovami ulehčuje vzdušná konstrukce ze skla a oceli. „Rychnovská nemocnice je dobře vybavená. Pouze chirurgické ambulance svým nevyhovujícím prostředím zaostávaly. V nových pěti ambulancích se společnou čekárnou a administrativním a sociálním zařízením najdou pacienti i lékaři důstojné moderní zázemí," prozradil ředitel rychnovské nemocnice Luboš Mottl. "Funguje zde i centrální příjem pro oddělení chirurgie podobně jako v hradecké fakultní nemocnici“ dodal Luboš Mottl. Královéhradecký kraj se průběžně stará o vylepšování svých nemocnic a jejich vybavení. Například v Oblastní nemocnici Jičín byl loni v listopadu otevřen nový pavilon interních oborů za čtvrt miliardy korun. V budově, jejíž rekonstrukce a dostavba trvala zhruba dva roky, bylo pro pacienty zřízeno nově vybavené neurologické a interní oddělení a jednotka intenzivní péče.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

19.11.

Arnika: největší znečišťovatelé v Pardubickém kraji

Synthesia zůstává v kraji největším zdrojem úniků látek rakovinotvorných a potenciálně rakovinotvorných.

Zdraví celý článek
2.5.

Den zdraví v Pardubicích pod taktovkou budoucích zdravotníků

Zdravotničtí odborníci si pro děti připravili informace o životosprávě, prevenci obezity a s ní související správné výživě. Vysvětlili dětem, jak ochránit své srdce, jak se bránit žloutence, poukázali na důležitost preventivních prohlídek. Při povídání o prevenci zubního kazu nazkoušeli s žáky správnou péči o chrup a také si procvičili ohleduplné chování v přírodě se zásadami první pomoci.

Zdraví celý článek
20.2.

Valentýnské odběry krve pokračují

Valentýnské odběry krve, které se konají pod záštitou místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Miluše Horské a prvního náměstka hejtmana Pardubického kraje zodpovědného za zdravotnictví Romana Línka, měly premiéru vloni. Tehdy během čtyř dnů darovalo krev celkem 261 lidí. Bylo mezi nimi 60 prvodárců. Nyní by mohl být tento počet překonán.

Zdraví celý článek
4.11.

Řidič byl obviněn za smrtelnou dopravní nehodu

V polovině měsíce srpna letošního roku mladý řidič patrně nedal přednost chodkyni přecházející po vyznačeném přechodu pro chodce na silnici č. I/35. Do ženy, která vedla jízdní kolo, narazil levou přední částí auta Škoda Fabia. Po střetu žena spadla před vozidlo na silnici a utrpěla těžká zranění, kterým i přes veškerou pomoc lékařů podlehla.

Zdraví celý článek
22.8.

Centrální sterilizace Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice nadále zůstává certifikovaným pracovištěm. Úspěšně prošla kontrolním auditem.

Centrální sterilizace Chirurgické kliniky, která provádí sterilizační procesy nejen pro vlastní klinická pracoviště, ale i pro další operační obory Pardubické nemocnice, tak nadále splňuje nejvyšší parametry kvality.

Zdraví celý článek
30.9.

Oddělení klinické hematologie Pardubické nemocnice si nadále drží vysokou kvalitu, splnilo všechny podmínky Dozorového auditu NASKL.

Podmínky Auditu II NASKL splnilo toto pracoviště v roce 2010. Předloni úspěšně absolvovalo Dozorový audit A a nyní si vše zopakovalo při Dozorovém auditu B, který posuzoval zavedení systému řízení kvality dle nového vydání normy ISO 15189.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting