Sanitky budou mít kratší dojezdovou vzdálenost díky stanici ve Starých Čívicích

25.11.

Sanitky budou mít kratší dojezdovou vzdálenost díky stanici ve Starých Čívicích

Staré Čívice – Nová výjezdová stanice ZZS PK byla otevřena ve Starých Čívicích. Projekt za 26 miliónů korun postavil Pardubický kraj za významné pomoci peněz z Evropské unie. Slavnostního otevření se zúčastnili radní Ladislav Valtr a Hana Štěpánová.

 „Díky nové stanici jsme vyřešili hned několik problémů. V první řadě se nám podařilo snížit dojezdovou vzdálenost sanitních vozů a tím zrychlení pomoci do oblasti Přeloučska a Chvaleticka. Navíc v sousední průmyslové zóně je zaměstnáno více než 3000 lidí. Dále jsme pro zdravotníky postavili plně vyhovující a moderní  prostory pro jejich práci,“ sdělil radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Součástí vybavení budovy jsou garážová stání pro čtyři sanitní vozy. Dále denní místnost pro výjezdovou skupinu, odpočinkové místnosti, sklad zdravotnického materiálu, dezinfekční místnost nebo šatny.

„Stavba stanice stála 26 miliónů korun. Finance z Evropské unie činily 20,2 miliónů. Pardubický kraj zaplatil 4,6 a zbytek peněz šlo ze státního rozpočtu. Kromě této stavby se podařilo získat finanční prostředky z Evropské unie na stanici v Chrudimi. Ta bude sloužit od začátku roku 2020,“ sdělila radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace.

 "Síť zdravotnické záchranky v našem kraji posiluje. Po nové výjezdové základně ve Starých Čívicích podobná novostavba finišuje také v Chrudimi, kde předpokládáme předání již v lednu. Pracuje se také na stanici v Holicích a další se připravují. Příkladem je stavba základny ve Vysokém Mýtě, která roste nedaleko R35 hned za nemocnicí. Následovat bude Seč, Moravská Třebová a další," dodal Ladislav Valtr.

Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

12.12.

ORL klinika Pardubické nemocnice dnes dopoledne nabízí vyšetření obtíží s polykáním v rámci 8. světového dne polykání

Vyšetření je zdarma, bez předchozího objednání a proběhne od 8.00 do 12.00 hodin ve všeobecné ORL ambulanci (budova č. 6). Pacientům bude v indikovaných případech předán kontakt k objednání do specializované poradny pro poruchy polykání.

Zdraví celý článek
10.11.

Listopad v OC Futurum Hradec Králové bude ve znamení prevence a péče o zdraví

Antibiotický týden je celosvětová iniciativa bojující za správné užívání antibiotik a je každoročně vyhlašován Světovou zdravotnickou organizací (WHO).

Zdraví celý článek
25.4.

Pomoc vysokomýtské nemocnici a dar pro babybox

Radní se dnes zabývali také možností pomoci Vysokomýtské nemocnici, za kterou se už od procesu transformace na nemocnici následné péče v roce 2004 táhnou neuhrazené pohledávky v řádu necelých 10 milionů korun.

Zdraví celý článek
25.6.

Ohnisko nákazy ptačí chřipkou už není nebezpečné

Hasiči s vojáky a pracovníky farmy ZOD Zálší v Tisové u Vysokého Mýta dokončili v sobotu 23. června 2007 dekontaminaci hal.

Zdraví celý článek
14.8.

Nebezpečná dětská melaninová lžička

Krajská hygienická stanice Pardubického kraje upozorňuje na další nebezpečný výrobek na trhu.

Zdraví celý článek
26.11.

Nábor dárců krvetvorných buněk

Zájemcům o vstup do registru bude odebrán malý vzorek krve, k čemuž může dojít přímo při odběru plné krve, a poskytnou kontaktní údaje pro databázi registru.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting