Slavnostní primářský sbor

13.12.

Slavnostní primářský sbor


V konferenčním sále Hotelu Euro se ve středu 11. prosince 2013 uskutečnil závěrečný primářský sbor letošního roku. Slavnostního setkání vedení Pardubické krajské nemocnice, a.s. a pozvaných hostů se vedle primářů zúčastnily i vrchní sestry z jednotlivých klinik a oddělení.


Na úvod posledního primářského sboru ředitel nemocnice Tomáš Gottvald spolu s dalšími členy vedení poděkoval dvěma dlouholetým zaměstnancům za jejich práci. MUDr. Josef Kabrhel odchází do důchodu. Na urologickém oddělení pardubické nemocnice působil bezmála půlstoletí, v letech 1982 až 2009 ho vedl jako primář.
Irena Brychnáčová se na konci roku rozloučí s pozicí vrchní sestry anesteziologicko-resuscitačního oddělení, na níž působila od roku 1995. Nadále však na ARO zůstává.


„Emeritnímu primáři Kabrhelovi i vrchní sestře Brychnáčové bych chtěl velice poděkovat za jejich dlouholetou práci v naší nemocnici. Velmi si jejich činnosti vážím,“ pronesl ředitel Gottvald.


V hlavní části slavnostního primářského sboru ředitel Gottvald zbilancoval právě končící rok v Pardubické krajské nemocnici, a.s. Shrnul klíčové události roku 2013 a seznámil přítomné rovněž s plány na rozvoj a modernizaci nemocnice do příštích let.


Následně o spolupráci s Pardubickou krajskou nemocnicí, a.s. pohovořil děkan Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice prof. MUDr. Arnošt Pellant, DrSc. A na závěr vystoupil ing. Petr Rudzan, jenž se posledního primářského sboru zúčastnil spolu s dalším členem představenstev nemocnic Pardubického kraje ing. Josefem Diesslem. Vedení všech oddělení a klinik seznámil se záměrem fúze nemocnic akutní péče Pardubického kraje do jednoho celku k 1. červenci 2014.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

21.3.

Již pátým rokem děti ležící v Pardubické nemocnici vyrábějí pestrobarevné záložky do knih, jimiž pak potěší pacienty Geriatrického centra.

Děti ležící v Pardubické nemocnici vyrábějí záložky, jimiž pak potěší jiné nemocné, již pátým rokem. Jejich tvorba je součástí březnového školního programu, který je každoročně zaměřen na knihy a literaturu v rámci Měsíce čtenářů.

Zdraví celý článek
19.11.

Mezi prvodárce krve se zařadil i bývalý hokejový gólman Salfický

Kromě generálního manažera přišli ještě další tři zástupci pardubického hokejového klubu. Dva z nich byli prvodárci. Mimo jiné i Dušan Salfický. „Když mě kolegové z klubu oslovili, zda se k nim chci přidat, tak jsem neváhal a přišel jsem na odběr. Aktivní hokejovou kariéru jsem už ukončil, takže mi nic nebrání darovat krev,“ řekl bývalý brankář a dodal: „Pocit z toho mám dobrý. Navíc jsem se dozvěděl i informace o svém zdravotním stavu, což je také užitečné. Takže pokud mi to zdraví dovolí a budu vhodným dárcem, určitě chci na odběry chodit pravidelně.“

Zdraví celý článek
7.9.

Začala oficiální distribuce cigaret s odstrašujícími obrázky, od kouření mají odradit 2% potenciálních kuřáků

Nejohroženější skupinou potenciálních kuřáků jsou děti. Ty české začínají kouřit už v 9,5 letech a je to skupina, která je nejsnáze ovlivnitelná reklamou. Závislost vzniklá v tomto věku rychleji než u starší populace a podepisuje se na zdravotním stavu kuřáka radikálněji. Pokud už se někdo kuřákem stane, je úsilí potřebné pro odvyknutí kouření srovnatelná s úsilím utéci ze závislostí na heroinu.

Zdraví celý článek
8.11.

Hledají se noví dárci krve. Jejich nábor opět podpoří hokejové Dynamo

Do akce „Daruj krev s pardubickými hokejisty“ se může zapojit takřka každý. Dárcem krve se může stát každý zdravý člověk ve věku mezi 18 až 65 lety.

Zdraví celý článek
21.9.

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček při své pracovní cestě po regionu navštívil rovněž Pardubickou nemocnici.

Významný ústavní činitel se v úvodu návštěvy setkal s vedením společnosti i Pardubické nemocnice. Zajímal se o fungování Nemocnice Pardubického kraje po sloučení pěti nemocnic akutní lůžkové péče do jedné společnosti. „Se zájmem si vyslechl, že se hospodaření společnosti od zahájení procesu fúze pohybuje v kladných číslech. Jednotlivé nemocnice si přestaly konkurovat a spolupracují, což spolu se změnou úhradové vyhlášky přispělo ke zlepšení ekonomiky, která se řadu let pohybovala ve ztrátě,“ uvedl Tomáš Gottvald, generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje.

Zdraví celý článek
28.6.

RDG oddělení Pardubické krajské nemocnice získalo akreditaci pro vzdělávání radiologických asistentů

Toto oddělení je již akreditovaným pracovištěm pro vzdělávání lékařů v oboru Radiologie a zobrazovací metody. Nyní se stalo místem, kde mohou radiologičtí asistenti zařazení do specializovaného vzdělávání absolvovat stáž.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting