Slavnostní primářský sbor

13.12.

Slavnostní primářský sbor


V konferenčním sále Hotelu Euro se ve středu 11. prosince 2013 uskutečnil závěrečný primářský sbor letošního roku. Slavnostního setkání vedení Pardubické krajské nemocnice, a.s. a pozvaných hostů se vedle primářů zúčastnily i vrchní sestry z jednotlivých klinik a oddělení.


Na úvod posledního primářského sboru ředitel nemocnice Tomáš Gottvald spolu s dalšími členy vedení poděkoval dvěma dlouholetým zaměstnancům za jejich práci. MUDr. Josef Kabrhel odchází do důchodu. Na urologickém oddělení pardubické nemocnice působil bezmála půlstoletí, v letech 1982 až 2009 ho vedl jako primář.
Irena Brychnáčová se na konci roku rozloučí s pozicí vrchní sestry anesteziologicko-resuscitačního oddělení, na níž působila od roku 1995. Nadále však na ARO zůstává.


„Emeritnímu primáři Kabrhelovi i vrchní sestře Brychnáčové bych chtěl velice poděkovat za jejich dlouholetou práci v naší nemocnici. Velmi si jejich činnosti vážím,“ pronesl ředitel Gottvald.


V hlavní části slavnostního primářského sboru ředitel Gottvald zbilancoval právě končící rok v Pardubické krajské nemocnici, a.s. Shrnul klíčové události roku 2013 a seznámil přítomné rovněž s plány na rozvoj a modernizaci nemocnice do příštích let.


Následně o spolupráci s Pardubickou krajskou nemocnicí, a.s. pohovořil děkan Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice prof. MUDr. Arnošt Pellant, DrSc. A na závěr vystoupil ing. Petr Rudzan, jenž se posledního primářského sboru zúčastnil spolu s dalším členem představenstev nemocnic Pardubického kraje ing. Josefem Diesslem. Vedení všech oddělení a klinik seznámil se záměrem fúze nemocnic akutní péče Pardubického kraje do jednoho celku k 1. červenci 2014.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

2.8.

Rada provedla změny v představenstvech nemocnic

Podle něj bude představenstvo v průběhu podzimu doplněno tak, aby se posílila schopnost vyjednávání se zdravotními pojišťovnami o zvýšení úhrad za některé výkony.

Zdraví celý článek
4.1.

Češi už mají dost diet!

S novým rokem jako by se roztrhl pytel se zázračnými dietami, koktejly a hubnoucími tabletkami. Stále více lidí si ale začíná uvědomovat, že svou váhu a své zdraví mají ve svých rukách, že je za ně nevyřeší žádný koktejl či jídlo v prášku.

Zdraví celý článek
27.6.

Studentky zdravotní školy učily děti umývat ruce

Nácvik s dětmi prováděly studentky prvního a druhého ročníku Střední zdravotnické školy Pardubice, které byly před květnovou akcí proškoleny sestrou kontroly infekcí oddělení klinické mikrobiologie Pardubické krajské nemocnice, a.s. Petrou Křížovou. Následně své poznatky pod vedením svých vyučujících Aleny Dvořáčkové a Jitky Junové předávaly ve školce.

Zdraví celý článek
11.3.

Reakce: Chudák Julínek, politujme ho

Exministru Julínkovi prý křivdíme, protože za problémy traumacentra a onkocentra v pardubické nemocnici nemůže

Zdraví celý článek
15.5.

Lékárna nabídne 16. 5. kontrolu znamének a fotoprotekční přípravky za zvýhodněnou cenu

Chraňte se před škodlivým slunečním zářením, které způsobuje výskyt kožního melanomu. Nechte si 16. května 2019 mezi 10.–12. a 13.–15. hodinou bezplatně zkontrolovat pigmentová znaménka kožní lékařkou v Lékárně Pardubické nemocnice.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting