Slavnostní primářský sbor

13.12.

Slavnostní primářský sbor


V konferenčním sále Hotelu Euro se ve středu 11. prosince 2013 uskutečnil závěrečný primářský sbor letošního roku. Slavnostního setkání vedení Pardubické krajské nemocnice, a.s. a pozvaných hostů se vedle primářů zúčastnily i vrchní sestry z jednotlivých klinik a oddělení.


Na úvod posledního primářského sboru ředitel nemocnice Tomáš Gottvald spolu s dalšími členy vedení poděkoval dvěma dlouholetým zaměstnancům za jejich práci. MUDr. Josef Kabrhel odchází do důchodu. Na urologickém oddělení pardubické nemocnice působil bezmála půlstoletí, v letech 1982 až 2009 ho vedl jako primář.
Irena Brychnáčová se na konci roku rozloučí s pozicí vrchní sestry anesteziologicko-resuscitačního oddělení, na níž působila od roku 1995. Nadále však na ARO zůstává.


„Emeritnímu primáři Kabrhelovi i vrchní sestře Brychnáčové bych chtěl velice poděkovat za jejich dlouholetou práci v naší nemocnici. Velmi si jejich činnosti vážím,“ pronesl ředitel Gottvald.


V hlavní části slavnostního primářského sboru ředitel Gottvald zbilancoval právě končící rok v Pardubické krajské nemocnici, a.s. Shrnul klíčové události roku 2013 a seznámil přítomné rovněž s plány na rozvoj a modernizaci nemocnice do příštích let.


Následně o spolupráci s Pardubickou krajskou nemocnicí, a.s. pohovořil děkan Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice prof. MUDr. Arnošt Pellant, DrSc. A na závěr vystoupil ing. Petr Rudzan, jenž se posledního primářského sboru zúčastnil spolu s dalším členem představenstev nemocnic Pardubického kraje ing. Josefem Diesslem. Vedení všech oddělení a klinik seznámil se záměrem fúze nemocnic akutní péče Pardubického kraje do jednoho celku k 1. červenci 2014.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

23.11.

Začala distribuce vakcín proti prasečí chřipce

Očkování vybrané skupiny obyvatel je dobrovolné a bezplatné.

Zdraví celý článek
2.12.

II. krajský mezioborový mikrobiologicko-infektologický seminář v Pardubické nemocnici upozornil na problematiku infekcí spojených se zdravotní péčí.

Právě na problematiku infekcí spojených se zdravotní péčí byl zaměřen II. krajský mezioborový mikrobiologicko-infektologický seminář. V Pardubické nemocnici ho v tomto týdnu pořádalo oddělení klinické mikrobiologie společně s infekčním oddělením. Semináře se účastnil i vedoucí Národního referenčního centra pro infekce spojené se zdravotní péčí Vlastimil Jindrák.

Zdraví celý článek
29.12.

Co bychom měli vědět o zábavní pyrotechnice?

Tento návod by měl pak každý při manipulaci s pyrotechnikou ve vlastním zájmu striktně dodržovat.

Zdraví celý článek
28.12.

Rodičky jsou v kraji spokojené, chtějí zlepšit jen jídlo

V Pardubickém kraji se rodí v Pardubicích, Chrudimi, Svitavách a v Ústí nad Orlicí. Všude se snaží vytvořit maminkám příjemnou atmosféru a kromě perfektní zdravotní péče jim nabídnout také různé relaxační pomůcky jako vířivky, míče, stoličky, hifi věže nebo aromaterapii.

Zdraví celý článek
10.9.

Radní Šilar má jasno. Spalovnu? Ano!

Radní Petr Šilar má už delší dobu jasno: „Spalovna nebezpečných odpadů je v našem regionu potřeba.“

Zdraví celý článek
14.11.

Evropský antibiotický den bojuje za zachování účinnosti antibiotik

Z dat vyplývá, že v posledních letech každoročně v Evropě zemře v důsledku rezistentních infekcí až 25 000 lidí a jejich počet neustále roste. Náklady na léčbu těchto infekcí pak ročně přesahují 1,5 miliardy eur.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting