Stížnost navazuje na správní žalobu

10.4.

Stížnost navazuje na správní žalobu

Stížnost navazuje na správní žalobu

Pardubická nemocnice odešle v pátek na Ministerstvo pro regionální rozvoj stížnost proti postupu Ministerstva zdravotnictví. Stížnost navazuje na správní žalobu, kterou podala nemocnice před týdnem. Tím, že ministerstvo zdravotnictví odebralo pardubické nemocnici statut špičkového pracoviště, změnilo podmínky pro udělení dotace z evropských fondů. Nemocnice tak byla vyřazena ze soutěže o téměř 160 milionů korun na modernizaci onkocentra a traumacentra. Radní stížnost schválili na dnešním mimořádném jednání. Na rozpory v jednání Ministerstva zdravotnictví, které odejmulo specializovaným pracovištím statut a vyřadilo je ze seznamu pracovišť, opakovaně upozorňoval hejtman Radko Martínek: „Upřednostňoval jsem, aby nás Ministerstvo zdravotnictví znovu zařadilo do integrovaného operačního programu, z něhož bychom chtěli čerpat peníze na vybavení obou špičkových center.“ Poukázal na to, že obě zařízení prošla celou strukturou výběru, projekty byly řádně připraveny a splnily všechna kritéria pro zařazení do operačního programu. „Byla zcela porušena zásada transparentnosti řízení, které je spojené s poskytováním finančních prostředků z evropských fondů,“ zdůraznila radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

29.5.

Soud uznal Luďka Zahradníka vinným

Na kauzu už před čtyřmi lety upozornili místní občané, kterým Arnika poskytla právní pomoc.

Zdraví celý článek
26.9.

Nová angiolinka pomůže nemocným s oběhovým systémem

Přípravy na její instalaci představil ředitel PKN Tomáš Gottvald prvnímu náměstku hejtmana Pardubického kraje Romanu Línkovi, který má v krajské radě na starosti zdravotnictví.

Zdraví celý článek
13.8.

K porodu zdarma

V Pardubické krajské nemocnici, Chrudimi, Svitavách nebo Orlickoústecké nemocnici tak budou muset otcové uhradit pouze nákup ochranných pomůcek na jedno použití.

Zdraví celý článek
9.5.

Tvrdý pán přes řidítka způsobil velmi těžké zranění

I když v tomto případě zranění zavinila technická komplikace, je nutné vždy jezdit s ohledem na své zdraví a bezpečí.

Zdraví celý článek
16.4.

U příležitosti Světového dne hlasu je možné 16. dubna absolvovat preventivní vyšetření hlasivek na ORL klinice Pardubické nemocnice.

Akce se uskuteční 16. dubna od 10.00 do 13.00 hodin. Vyšetření budou probíhat ve foniatrické ambulanci ušního, nosního, krčního (ORL) oddělení, která je umístěna v přízemí budovy č. 6. Přijít může každý zájemce starší 10 let, jehož trápí obtíže s hlasem či hlasivkami.

Zdraví celý článek
5.5.

Jak se asi žije postiženým na Univerzitě Pardubice

Zážitkový seminář s názvem "Zažij si na vlastní kůži" spolupořádá pardubická univerzita

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting