Stížnost navazuje na správní žalobu

10.4.

Stížnost navazuje na správní žalobu

Stížnost navazuje na správní žalobu

Pardubická nemocnice odešle v pátek na Ministerstvo pro regionální rozvoj stížnost proti postupu Ministerstva zdravotnictví. Stížnost navazuje na správní žalobu, kterou podala nemocnice před týdnem. Tím, že ministerstvo zdravotnictví odebralo pardubické nemocnici statut špičkového pracoviště, změnilo podmínky pro udělení dotace z evropských fondů. Nemocnice tak byla vyřazena ze soutěže o téměř 160 milionů korun na modernizaci onkocentra a traumacentra. Radní stížnost schválili na dnešním mimořádném jednání. Na rozpory v jednání Ministerstva zdravotnictví, které odejmulo specializovaným pracovištím statut a vyřadilo je ze seznamu pracovišť, opakovaně upozorňoval hejtman Radko Martínek: „Upřednostňoval jsem, aby nás Ministerstvo zdravotnictví znovu zařadilo do integrovaného operačního programu, z něhož bychom chtěli čerpat peníze na vybavení obou špičkových center.“ Poukázal na to, že obě zařízení prošla celou strukturou výběru, projekty byly řádně připraveny a splnily všechna kritéria pro zařazení do operačního programu. „Byla zcela porušena zásada transparentnosti řízení, které je spojené s poskytováním finančních prostředků z evropských fondů,“ zdůraznila radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

11.2.

Na transfuzních stanicích v Pardubické a Orlickoústecké nemocnici se budou konat Valentýnské odběry krve

Valentýnské odběry se letos budou konat na transfuzním oddělení Pardubické nemocnice ve čtvrtek 14. února od 7 do 11 hodin. Na hematologicko-transfuzním oddělení Orlickoústecké nemocnice pak v pátek 15. února od 7 do 10 hodin.

Zdraví celý článek
5.12.

Pardubičtí hokejisté opět podpoří nábor nových dárců krve

Dárcem krve se může stát každý zdravý člověk ve věku mezi 18 až 65 lety. Pro první odběr se doporučuje věk do 60 let. Potřebná tělesná hmotnost je nad 50 kilogramů. K odběru krve je nutné si přinést průkaz totožnosti.

Zdraví celý článek
20.2.

Pneumokok v Pardubickém kraji 2012: osm případů nákazy

Průběh onemocnění se v první fázi podobá chřipce a projevuje se zvýšenou teplotou, třesavkou, bolestí hlavy a zvracením. V další fázi ovšem bakterie postihuje jednotlivé orgány a může způsobit nejen závažné záněty středouší, ale i zápal plic nebo pneumokokovou meningitidu.

Zdraví celý článek
12.1.

Nové oddělení v nových prostorách: Rozvoj nemocnic pokračuje

Těší ho, že se daří krůček po krůčku zlepšovat prostředí i vybavení nemocnice, kterou pacienti považují za nejlepší v kraji.

Zdraví celý článek
18.5.

Nemyslíš (na pásy), zaplatíš

Důležité je nezapomínat při tom zejména na děti a opatřit jim vhodnou autosedačku pro plnou funkčnost bezpečnostních pásů.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting