Světový den hygieny rukou v Pardubické krajské nemocnici

30.4.

Světový den hygieny rukou v Pardubické krajské nemocnici

Světová zdravotnická organizace (WHO) již řadu let vyhlašuje Světový den hygieny rukou. Koná se 5. května. Už tradičně se k němu přidá i Pardubická krajská nemocnice, a.s. a ve stejný den nabídne veřejnosti instruktáž k hygieně rukou.


Tato informační a osvětová akce se v Pardubické krajské nemocnici, a.s. uskuteční v pondělí 5. května. Bude probíhat od 9.00 do 12.00 hodin ve vestibulu budovy Informací a centrální pokladny (budova č. 15), na odděleních a na dalších místech v areálu Pardubické krajské nemocnice, a.s.


„Správná hygiena rukou je v provozu nemocnice nesmírně důležitá. Naši zaměstnanci jsou v průběhu celého roku proškolováni v technikách mytí rukou, jejich dezinfekci a používání ochranných rukavic v různých situacích. Celosvětovou osvětovou akci vyhlášenou WHO vždy vítáme a již několik let se do ní zapojujeme. Využíváme při ní příležitosti podělit se o naše poznatky v ochraně před infekcemi i s našimi návštěvníky,“ uvedl MUDr. Milan Bořek, ústavní epidemiolog Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Světový den hygieny rukou je součástí mnoha iniciativ Světové zdravotnické organizace, která se tak snaží podporovat zdravotníky i veřejnost v praktikování dostatečné hygieny rukou ve zdravotnických zařízeních a tím i snížení rizika přenosu infekce.


V rámci naší instruktáže se každý zájemce může dozvědět řadu důležitých informací o správných technikách v hygieně rukou. Může si vyzkoušet různé alkoholové dezinfekční prostředky i ochranné a pěstící emulze na ruce, které se k tomuto účelu používají. Zároveň bude mít příležitost vyzkoušet si správný způsob dezinfekce rukou a následně si výsledek ověřit metodou zobrazení v ultrafialovém spektru.


Ruce a jejich čistota hrají důležitou roli při přenosu většiny infekčních onemocnění. Mytí a dezinfekce rukou se tak stávají jedním z nejsnadnějších a nejúčinnějších způsobů obrany proti infekci.


Na správnou hygienu rukou klade Pardubická krajská nemocnice, a.s. trvale velký důraz. Proto jsme také v poslední době na všech odděleních instalovali nástěnné držáky s dezinfekčními prostředky, které jsou určeny pro návštěvníky i pacienty. Správně prováděnou hygienou rukou se chráníme navzájem. Pokud naše ruce nejsou čisté, mohou se snadno stát cestou přenosu nebezpečných infekčních onemocnění.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

12.1.

Rok fungování projektu Nekuřácká nemocnice: Šance přestat kouřit se s pomocí poradny plicní kliniky ve FN HK zdesetinásobuje

Od listopadu 2015 poskytuje podporu pro odvykání kouření rovněž poradna plicní kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové, jejíž ambulance se nachází v prvním patře. Za třináct měsíců existence jí využilo 86 pacientů, z nichž 10 byli zaměstnanci nemocnice. Z počtů léčených přímo v protikuřácké poradně FN HK, jich 46,3 % zanechalo kouření trvale a 10,5 % snížilo kouření o více než 50 %. Vedle poradenství a motivace se klientům dostává také medikamentózní podpory v podobě nikotinové náhradní terapie a vareniklinu. Poradna se provozuje ve středu od 7 do 15 hodin.

Zdraví celý článek
8.10.

Lékaři Chirurgické kliniky předávali zkušenosti z operací nádorů

Účast profesora Cohena byla velmi přínosná. On má největší zkušenosti s touto operační metodou. Pro každého z nás bylo velice pozitivní, že se s námi o své poznatky podělil nejen v teoretické části semináře, ale i přímo na operačním sále,“ uvedl primář Sákra.

Zdraví celý článek
2.10.

MUDr. Musilová potřetí obdržela Výroční cenu Sekce UZ diagnostiky

Předčasný porod je v současnosti největším problémem v zemích s vyspělým porodnictvím. Tvoří 8 až 10 procent všech porodů.

Zdraví celý článek
19.11.

Mezi prvodárce krve se zařadil i bývalý hokejový gólman Salfický

Kromě generálního manažera přišli ještě další tři zástupci pardubického hokejového klubu. Dva z nich byli prvodárci. Mimo jiné i Dušan Salfický. „Když mě kolegové z klubu oslovili, zda se k nim chci přidat, tak jsem neváhal a přišel jsem na odběr. Aktivní hokejovou kariéru jsem už ukončil, takže mi nic nebrání darovat krev,“ řekl bývalý brankář a dodal: „Pocit z toho mám dobrý. Navíc jsem se dozvěděl i informace o svém zdravotním stavu, což je také užitečné. Takže pokud mi to zdraví dovolí a budu vhodným dárcem, určitě chci na odběry chodit pravidelně.“

Zdraví celý článek
29.11.

Dětské chirurgii se vrátilo dřívější kouzlo. Získala úžasnou výzdobu

Oddělení dětské chirurgie Pardubické nemocnice nově zdobí nádherné obrázky s veselými motivy výtvarníka Libora Škrlíka.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting