TISKOVÁ ZPRÁVA LINKY DŮVĚRY MODRÉ LINKY

17.3.

TISKOVÁ ZPRÁVA LINKY DŮVĚRY MODRÉ LINKY

V posledních dnech jsme zaznamenali nárůst hovorů s tématikou koronaviru, který v mnohých lidech vyvolává úzkost, strach z budoucnosti a další negativní emoce, na které nemohou nebo nechtějí být sami. Kontaktovat nás ale mohou i lidé, které trápí ještě i jiné obtíže a těžkosti.

Vzhledem k současné situaci způsobené COVID-19 bychom chtěli pomoci tím, co umíme nejlépe, a proto od pondělí 16. 3. 2020:

  • každý všední den od 12 do 21 hodin a o víkendu minimálně od 18. do 21. hodiny posilujeme provozní dobu  chatové krizové pomoci dostupné na
    https://chat.modralinka.cz 
  • k dispozici je rovněž nové telefonní číslo pro účely krizové pomoci v tomto nouzovému stavu, a to  731 197 477   -  v klasické provozní době každý den od  9 do 21 hodin.
  • stále lze psát i na help@modralinka.cz
  • vkládat e-maily do https://chat.modralinka.cz/wms/login.php
  • každý den od 9 do 21 hodin pro kontakt zůstává v provozu telefonní číslo 608 902 410   a Skype modralinka

Veškeré další možnosti či úpravy poskytování naší distanční krizové pomoci budeme sdělovat prostřednictvím  www.modralinka.cz či na našem Facebooku.

Jsme tu pro ty lidi, kteří se cítí v krizi, ať je důvodem COVID-19 nebo cokoliv jiného.

 „Nebojte se zavolat či napsat, nemusíte na to být sami,“ uzavírá informace o aktuálním dění  a službách ředitelka Modré linky .

Modrá linka poskytuje linku důvěry (krizovou telefonickou pomoc) již více než 25 let.
Volat, posílat e-maily, chatovat mohou lidé, kteří se cítí v obtížné životní situaci odkudkoliv a bez omezení věkem.

Děkujeme za distribuci těchto informací a přejeme všem co nejrychlejší vyváznutí z těžkých situací těchto dní.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

16.5.

Novinky v léčbě krvácivých stavů budou sdílet odborníci na kongresu v Hradci Králové

Na mezioborové lékařské konferenci v Hradci Králové se od 16. do 18. května sejdou odborníci na léčbu krvácivých stavů. XXVI. Česko-slovenská konference o trombóze a hemostáze se koná v Kongresovém centru v Aldisu. „Letos tu máme přes 400 registrovaných účastníků, 28 firem a odezní zde 55 ústních příspěvků a 16 posterů. Každoročně stoupající zájem nám dělá radost. Z takového sdílení poznatků pak předně těží naši pacienti,“ říká za organizátory prezident konference prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc.

Zdraví celý článek
20.5.

Výbor Radiologické společnosti zasedal v Pardubické nemocnici

„Právě radiodiagnostické přístroje jsou teď jednou z našich investičních priorit,“ uvedl Roman Línek. S nejvyššími náklady se počítá při digitalizaci pracoviště v Pardubicích, ale nové přístroje dostanou také nemocnice v Ústí nad Orlicí, Litomyšli a ve Svitavách.

Zdraví celý článek
17.9.

Aktuální statistiky výskytu nebezpečných pneumokokových infekcí v Pardubickém kraji

Jaká úskalí pneumokok skrývá? Bakterie pneumokoka způsobuje nejčastěji záněty středouší, pneumokokové záněty mozkových blan (meningitidy) a také těžké zápaly plic, které mohou v nejkrajnějších způsobech skončit i smrtí.

Zdraví celý článek
11.11.

Pardubičtí hokejisté opět podpoří nábor nových dárců krve

„Prvodárcům je potřeba předat více informací než lidem, kteří chodí na odběry opakovaně již delší dobu. Chceme se jim věnovat v maximální možné míře a zároveň nezdržovat pravidelné dárce. Proto jsme rozhodli udělat tuto změnu,“ vysvětlila primářka Geierová.

Zdraví celý článek
8.11.

Hledají se noví dárci krve. Jejich nábor opět podpoří hokejové Dynamo

Do akce „Daruj krev s pardubickými hokejisty“ se může zapojit takřka každý. Dárcem krve se může stát každý zdravý člověk ve věku mezi 18 až 65 lety.

Zdraví celý článek
14.5.

Mezinárodní ocenění interního oddělení Pardubické krajské nemocnice

Bakterie Clostridium difficile velmi komplikuje standardní nemocniční péči a představuje celosvětový problém. Proto vznikla zmíněná studie, do níž je zapojeno i pardubické pracoviště.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting