Ultrazvuk do Třebové, rezonanci do Ústí

30.4.

Nemocnice následné péče v Moravské Třebové bude mít nový ultrazvuk. Pořízení tohoto vyšetřovacího přístroje si vyžádá náklady v částce zhruba 1,6 milionu korun. „Moravskotřebovská nemocnice má nefunkční a zastaralý ultrazvuk, jehož oprava je nerentabilní. Proto vyhlásila výběrové řízení na nového dodavatele. Vzhledem k tomu, že na nákup nejsou dostatečné finanční zdroje, bude nový přístroj nemocnice hradit formou leasingu,“ řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Josef Janeček. Nový přístroj, tentokrát magnetickou rezonanci, chtějí také v Orlickoústecké akciové nemocnici. Ta má záměr pořídit si toto zařízení, které je prozatím jen v pardubické nemocnici, aby zajistila péči i pro východní část kraje. Všeobecná zdravotní pojišťovna si před svým souhlasem vyžádala stanovisko Rady Pardubického kraje. „Domníváme se, že je z mnoha důvodů účelné magnetickou rezonanci v orlickoústecké nemocnici mít. Nemocnice má dostatek erudovaných odborníků, má neurologické oddělení, vyváží tím péči mezi západem a východem kraje a zkrátí dlouhou čekací dobu na vyšetření, která je v současné době 1 až 2 měsíce,“ uvedl Janeček.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

9.5.

Tvrdý pán přes řidítka způsobil velmi těžké zranění

I když v tomto případě zranění zavinila technická komplikace, je nutné vždy jezdit s ohledem na své zdraví a bezpečí.

Zdraví celý článek
22.3.

Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice přispívá ke zvýšení bezpečnosti vlaků

„V pozici spoluřešitele spolupracuje výzkumný tým Fakulty elektrotechniky a informatiky na řešení projektu RHINOS s předními evropskými pracovišti a s experty na integritu satelitního systému GNSS pro účely letectví ze Stanfordovy univerzity v USA,“ doplňuje k mezinárodnímu týmu děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice, který je zároveň koordinátorem projektu za řešitele z České republiky.

Zdraví celý článek
6.3.

Příprava výstavby pavilonu centrálního příjmu v Orlickoústecké nemocnici jede na plné obrátky

Pozemky pro výstavbu pavilonu jsou připravené. Pardubický kraj zná jeho podobu, která se během příprav projektu měnila i s přihlédnutím k přáním občanů. Respektuje i připomínky k hlučnosti celého objektu. Speciální opatření však není potřeba činit.

Zdraví celý článek
30.1.

Francouzská delegace obdivuje úroveň zdravotnického personálu

Chrudimská zdravotnická škola patří ke špičkám ve svém oboru.

Zdraví celý článek
27.8.

Rada provedla změny v představenstvech nemocnic

Podle něj bude představenstvo v průběhu podzimu doplněno tak, aby se posílila schopnost vyjednávání se zdravotními pojišťovnami o zvýšení úhrad za některé výkony.

Zdraví celý článek
5.12.

Otologický den nabídne netradiční spojení medicíny a divadla

ORL klinika Pardubické nemocnice spolupořádá 57. Otologický den. Nabídne netradiční program ve spojení s herci Východočeského divadla.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting