V ordinaci už provedli téměř šest set vyšetření

11.2.

V ordinaci už provedli téměř šest set vyšetření

Ordinace pro osoby ohrožené sociálním vyloučením, která v Pardubicích funguje již třetím rokem, se osvědčila. Zájem o tuto službu během dvou let postupně vzrůstal, město se proto rozhodlo prodloužit smlouvu o spolupráci se společností MUDr. Radoslav Svoboda, s.r.o. o minimálně další dva roky a i v následujícím období její provoz podpořit dotací ve výši 200 000 korun, zdravotní úkony přitom hradí zdravotní pojišťovny.
Ordinace pro sociálně znevýhodněné
„Lékařská péče na úrovni praktického lékaře pro tuto cílovou skupinu ve městě dlouhou dobu chyběla. Na základě zpětné vazby a dat, která máme k dispozici, lze konstatovat, že se projekt osvědčil a prohloubil spolupráci mezi zdravotníky, neziskovými organizacemi a sociálními pracovníky Magistrátu města Pardubic. Zajištěním preventivní lékařské péče i pro osoby ohrožené sociálním vyloučením jsme navíc naplnili jeden z projektů Komunitního plánovaní sociálních služeb města, jehož cílem mimo jiné je zkvalitnit životní úroveň osob, kterým jsou služby ordinace určeny. Ordinace má navíc fungovat jako jistý druh prevence proti šíření infekčních chorob,“ informuje náměstek pro sociální politiku a zdravotnictví Jakub Rychtecký.
Pomoc v ordinaci využilo přes 150 klientů a provedeno zde bylo téměř 600 vyšetření. Například v roce 2017 se počet vyšetření pohyboval kolem 230, za rok 2018 praktický lékař zaznamenal přes 350 vyšetření, nejčastěji spojených s potížemi s krevním tlakem, nachlazením nebo drobnými ranami.
Oproti předchozímu dvouletému období došlo k mírným úpravám v ordinačních hodinách. Místo třech hodin během dvou dnů v týdnu zde bude praktický lékař přítomen šest hodin v rámci jednoho dne – ve středu od 7:30 do 13:30 hodin. „V případě potřeby lékař poskytuje služby i v terénu formou návštěv. Další novinkou je také pořízení nového přístroje na měření a stanovení CRP, který určí přítomnost bakteriální či virové infekce. Ordinace je tedy vybavena tak, aby zde mohly být provedena veškerá základní vyšetření a pacienti nemuseli navštěvovat jiná specializovaná pracoviště,“ podotýká náměstek Rychtecký s tím, že měsíčně v ordinací ošetří 30 až 40 pacientů a 84 je jich zde zaregistrováno.
Ordinace byla zprovozněna v říjnu roku 2016 v ulici Jana Palacha 324/37 na Dukle, vedle SKP-Centra Pardubice, jež usiluje o sociální začlenění osob bez přístřeší. Pacient, který do ordinace přijde, nesmí být pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek a naopak může v centru využít hygienický servis. Ten mají klienti SKP-centra k dispozici po celou jeho otevírací dobu, ostatní pacienti mají možnost využít sprchy centra pouze za doprovodu pracovníka spolupracující organizace, a to jen ve středu od 7:00 do 9:00 hodin.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

23.7.

„Děti, pozor na kolejích“

Úrazy dětí na železnici nejsou bohužel ničím výjimečným. Jenom v roce 2006 došlo k 38 případům.

Zdraví celý článek
13.10.

Konference radila, jak žít s idiopatickými střevními záněty

Z tohoto důvodu zdejší Centrum biologické léčby nespecifických střevních zánětů pořádalo tuto konferenci. Do programu bylo zařazeno sedm přednášek s velmi praktickými tématy. „Vybrali jsme to, co naše pacienty nejvíce zajímá. Uvidíme, jaký bude ohlas. Ale plánujeme, že bychom tuto opakovali po dvou letech,“ uvedl primář Vyhnálek.

Zdraví celý článek
13.11.

Mezi prvodárce krve se zařadil i bývalý hokejový gólman Salfický

Na transfuzní oddělení v průběhu dnešního dopoledne postupně dorazilo 22 lidí, kteří se poprvé v životě rozhodli darovat krev. Tři z nich neprošli lékařským vyšetřením a svůj premiérový odběr museli odložit. Všichni ostatní se však mezi prvodárce zařadili.

Zdraví celý článek
9.12.

„Chrudimskou nemocnici rozhodně rušit nebudeme“

Prohlašuji, že obavy pánů starosty a místostarosty Chrudimě ohledně zachování nemocnice v jejich městě jsou liché.

Zdraví celý článek
8.8.

Nebezpečný vir Ebola

V současné době je hlášena epidemie onemocnění vyvolaného virem EBOLA, která postihuje některé země západní Afriky (Guinea, Libérie, Sierra Leone).

Zdraví celý článek
18.1.

Přípravy na výstavbu centrálních příjmů pokračují. Termíny budou dodrženy

Máme za sebou již několik kol jednání o konkrétní podobě centrálního příjmu v Orlickoústecké nemocnici, kdy jsme si vyjasnili, jakou podobu má stavba mít včetně vnitřního uspořádání jednotlivých pater.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting