V ordinaci už provedli téměř šest set vyšetření

11.2.

V ordinaci už provedli téměř šest set vyšetření

Ordinace pro osoby ohrožené sociálním vyloučením, která v Pardubicích funguje již třetím rokem, se osvědčila. Zájem o tuto službu během dvou let postupně vzrůstal, město se proto rozhodlo prodloužit smlouvu o spolupráci se společností MUDr. Radoslav Svoboda, s.r.o. o minimálně další dva roky a i v následujícím období její provoz podpořit dotací ve výši 200 000 korun, zdravotní úkony přitom hradí zdravotní pojišťovny.
Ordinace pro sociálně znevýhodněné
„Lékařská péče na úrovni praktického lékaře pro tuto cílovou skupinu ve městě dlouhou dobu chyběla. Na základě zpětné vazby a dat, která máme k dispozici, lze konstatovat, že se projekt osvědčil a prohloubil spolupráci mezi zdravotníky, neziskovými organizacemi a sociálními pracovníky Magistrátu města Pardubic. Zajištěním preventivní lékařské péče i pro osoby ohrožené sociálním vyloučením jsme navíc naplnili jeden z projektů Komunitního plánovaní sociálních služeb města, jehož cílem mimo jiné je zkvalitnit životní úroveň osob, kterým jsou služby ordinace určeny. Ordinace má navíc fungovat jako jistý druh prevence proti šíření infekčních chorob,“ informuje náměstek pro sociální politiku a zdravotnictví Jakub Rychtecký.
Pomoc v ordinaci využilo přes 150 klientů a provedeno zde bylo téměř 600 vyšetření. Například v roce 2017 se počet vyšetření pohyboval kolem 230, za rok 2018 praktický lékař zaznamenal přes 350 vyšetření, nejčastěji spojených s potížemi s krevním tlakem, nachlazením nebo drobnými ranami.
Oproti předchozímu dvouletému období došlo k mírným úpravám v ordinačních hodinách. Místo třech hodin během dvou dnů v týdnu zde bude praktický lékař přítomen šest hodin v rámci jednoho dne – ve středu od 7:30 do 13:30 hodin. „V případě potřeby lékař poskytuje služby i v terénu formou návštěv. Další novinkou je také pořízení nového přístroje na měření a stanovení CRP, který určí přítomnost bakteriální či virové infekce. Ordinace je tedy vybavena tak, aby zde mohly být provedena veškerá základní vyšetření a pacienti nemuseli navštěvovat jiná specializovaná pracoviště,“ podotýká náměstek Rychtecký s tím, že měsíčně v ordinací ošetří 30 až 40 pacientů a 84 je jich zde zaregistrováno.
Ordinace byla zprovozněna v říjnu roku 2016 v ulici Jana Palacha 324/37 na Dukle, vedle SKP-Centra Pardubice, jež usiluje o sociální začlenění osob bez přístřeší. Pacient, který do ordinace přijde, nesmí být pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek a naopak může v centru využít hygienický servis. Ten mají klienti SKP-centra k dispozici po celou jeho otevírací dobu, ostatní pacienti mají možnost využít sprchy centra pouze za doprovodu pracovníka spolupracující organizace, a to jen ve středu od 7:00 do 9:00 hodin.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

3.7.

Pardubická nemocnice získá 120 milionů korun na investice do přístrojů

„Investicemi do přístrojové techniky se výrazně zmodernizuje vybavení našich nemocnic a zlepší péče o pacienty tak, jak to v posledních deseti letech nebylo možné,“ prohlásil Roman Línek, první náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za zdravotnictví a člen Výboru Regionální rady.

Zdraví celý článek
17.6.

Magické obrazy, které léčí

Výtěžek z prodeje i z dobrovolného vstupného věnujeme dětskému oddělení pardubické nemocnice.

Zdraví celý článek
12.10.

Víte, co vám dopoledne dodá energii?

Zdravý základ pro dopolední jídlo může každý zájemce dostat v pondělí 16. října v Pardubicích.

Zdraví celý článek
10.12.

Rada Pardubického kraje schválila záměr fúze nemocnic

Představenstvo navrhuje organizačně jednodušší řízení pěti nemocnic jako jednoho subjektu s jedním představenstvem - namísto současných pěti - a s jednou dozorčí radou. Tím bude nastaven operativní vztah k vlastníkovi. „Přínosem bude organizačně jednodušší řízení jedné firmy a širší možnosti pro rozvoj kvalitní a dostupné zdravotní péče,“ vysvětlil předseda představenstva Pavel Havíř.

Zdraví celý článek
19.11.

Mezi prvodárce krve se zařadil i bývalý hokejový gólman Salfický

Kromě generálního manažera přišli ještě další tři zástupci pardubického hokejového klubu. Dva z nich byli prvodárci. Mimo jiné i Dušan Salfický. „Když mě kolegové z klubu oslovili, zda se k nim chci přidat, tak jsem neváhal a přišel jsem na odběr. Aktivní hokejovou kariéru jsem už ukončil, takže mi nic nebrání darovat krev,“ řekl bývalý brankář a dodal: „Pocit z toho mám dobrý. Navíc jsem se dozvěděl i informace o svém zdravotním stavu, což je také užitečné. Takže pokud mi to zdraví dovolí a budu vhodným dárcem, určitě chci na odběry chodit pravidelně.“

Zdraví celý článek
9.8.

Centrum pracovního lékařství nabízí novou chladící vodní lázeň

yšetření ve vodní lázni, která má teplotu 10 stupňů, se využívá při poskytování pracovně-lékařských služeb u osob zařazených v riziku vibrací přenášených na ruce. Je rovněž doporučeno při diagnostice nemocí z povolání a v diferenciální diagnostice různých neprofesních onemocnění z oboru neurologie, angiologie, revmatologie, dermatologie apod. „Vyšetření se provádí po předchozím objednání. Jeho součástí je písemné vyhodnocení výsledku vodního chladového testu a pletysmografie cév prstů rukou,“ poznamenala primářka Eichlerová.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting