V ordinaci už provedli téměř šest set vyšetření

11.2.

V ordinaci už provedli téměř šest set vyšetření

Ordinace pro osoby ohrožené sociálním vyloučením, která v Pardubicích funguje již třetím rokem, se osvědčila. Zájem o tuto službu během dvou let postupně vzrůstal, město se proto rozhodlo prodloužit smlouvu o spolupráci se společností MUDr. Radoslav Svoboda, s.r.o. o minimálně další dva roky a i v následujícím období její provoz podpořit dotací ve výši 200 000 korun, zdravotní úkony přitom hradí zdravotní pojišťovny.
Ordinace pro sociálně znevýhodněné
„Lékařská péče na úrovni praktického lékaře pro tuto cílovou skupinu ve městě dlouhou dobu chyběla. Na základě zpětné vazby a dat, která máme k dispozici, lze konstatovat, že se projekt osvědčil a prohloubil spolupráci mezi zdravotníky, neziskovými organizacemi a sociálními pracovníky Magistrátu města Pardubic. Zajištěním preventivní lékařské péče i pro osoby ohrožené sociálním vyloučením jsme navíc naplnili jeden z projektů Komunitního plánovaní sociálních služeb města, jehož cílem mimo jiné je zkvalitnit životní úroveň osob, kterým jsou služby ordinace určeny. Ordinace má navíc fungovat jako jistý druh prevence proti šíření infekčních chorob,“ informuje náměstek pro sociální politiku a zdravotnictví Jakub Rychtecký.
Pomoc v ordinaci využilo přes 150 klientů a provedeno zde bylo téměř 600 vyšetření. Například v roce 2017 se počet vyšetření pohyboval kolem 230, za rok 2018 praktický lékař zaznamenal přes 350 vyšetření, nejčastěji spojených s potížemi s krevním tlakem, nachlazením nebo drobnými ranami.
Oproti předchozímu dvouletému období došlo k mírným úpravám v ordinačních hodinách. Místo třech hodin během dvou dnů v týdnu zde bude praktický lékař přítomen šest hodin v rámci jednoho dne – ve středu od 7:30 do 13:30 hodin. „V případě potřeby lékař poskytuje služby i v terénu formou návštěv. Další novinkou je také pořízení nového přístroje na měření a stanovení CRP, který určí přítomnost bakteriální či virové infekce. Ordinace je tedy vybavena tak, aby zde mohly být provedena veškerá základní vyšetření a pacienti nemuseli navštěvovat jiná specializovaná pracoviště,“ podotýká náměstek Rychtecký s tím, že měsíčně v ordinací ošetří 30 až 40 pacientů a 84 je jich zde zaregistrováno.
Ordinace byla zprovozněna v říjnu roku 2016 v ulici Jana Palacha 324/37 na Dukle, vedle SKP-Centra Pardubice, jež usiluje o sociální začlenění osob bez přístřeší. Pacient, který do ordinace přijde, nesmí být pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek a naopak může v centru využít hygienický servis. Ten mají klienti SKP-centra k dispozici po celou jeho otevírací dobu, ostatní pacienti mají možnost využít sprchy centra pouze za doprovodu pracovníka spolupracující organizace, a to jen ve středu od 7:00 do 9:00 hodin.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

18.5.

Nemocnice podpořila prevenci nádorových onemocnění

Informační a osvětová akce v Paláci Pardubice se uskutečnila mimo jiné ve spolupráci s Pardubickou nemocnicí. Byla představena činnost Komplexního onkologického centra Pardubického kraje, které tvoří nemocnice spolu s Onkologickým centrem Multiscan

Zdraví celý článek
16.6.

Kraj chce pokračovat v obnově vozů a vybavení záchranky

„Přihlásili jsme se do aktuální výzvy na dotace z evropských fondů, celková částka našeho projektu na pořízení nových vozidel, jejich přístrojového vybavení, komunikačních tabletů pro posádky vozidel a stacionárního strojního vybavení základen je 86 milionů korun,“ uvedl 1. náměstek hejtmana pro zdravotnictví Roman Línek. Ovšem zájem v rámci celé republiky o tento program je obrovský a tak je otázkou, zda budou všichni uspokojeni.

Zdraví celý článek
15.11.

Při dlouhodobé depresi vyhledejte odborníka, radí psychiatr

Kratší dny, úbytek slunečních paprsků, sychravé počasí. To vše se odráží v psychice člověka. Podzim a duševní obtíže – to jsou spojené nádoby. Lidé mají větší sklon k melancholii, jsou skleslí. A mnohdy se nejedná jen o sezonní smutnou náladu, často jde o deprese a závažnější problémy, které vyžadují odbornou péči.

Zdraví celý článek
21.2.

Od darování krve k darování plazmy. Třeba v Orlickoústecké nemocnici

Plazma se používá k průmyslovému zpracování a jsou z ní vyráběny léčivé přípravky pro pacienty především s poruchou krevní srážlivosti, pro nemocné s poruchou obranyschopnosti nebo pro některé těhotné ženy.

Zdraví celý článek
11.11.

Pardubičtí hokejisté opět podpoří nábor nových dárců krve

„Prvodárcům je potřeba předat více informací než lidem, kteří chodí na odběry opakovaně již delší dobu. Chceme se jim věnovat v maximální možné míře a zároveň nezdržovat pravidelné dárce. Proto jsme rozhodli udělat tuto změnu,“ vysvětlila primářka Geierová.

Zdraví celý článek
14.12.

Orlickoústecká nemocnice se dočkala obnovy operačních sálů

Orlickoústecká nemocnice po rekonstrukci disponuje šesti centrálními operačními sály, které zajišťují operativu především pro obory: chirurgie a traumatologie, gynekologie-porodnictví, urologie a ORL. Ročně se zde uskuteční přibližně 5 300 operací. Z toho 1200 laparoskopických a 1000 traumatologických.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting