V Pardubické nemocnic byl slavnostně uveden do provozu babybox druhé generace

10.11.

V Pardubické nemocnic byl slavnostně uveden do provozu babybox druhé generace

V Pardubické nemocnici je nově umístěn babybox druhé generace. Speciální schránka, do níž mohou ženy v těžké životní situaci odložit novorozené dítě, nahradila původně používaný babybox instalovaný v roce 2008. Slavnostně byl uveden do provozu dnes v pravé poledne za účasti hejtmana Martina Netolického, pardubického primátora Martina Charváta a zástupců nemocnice a dárců, kteří na jeho vybudování přispěli.
„Přestože někdo může říci, že babybox v Pardubické nemocnici zachránil jen pět dětí, tak se zamysleme nad tím, kde by děti dnes byly, kdy babybox nebyl instalován. Věřím proto, že se dětem, které zachránil předchozí babybox, z velké části snad žije lépe. Proto patří poděkování všem dárcům a také panu Hessovi za jeho iniciativu,“ řekl hejtman Netolický.
Původní babybox, který je v Pardubické nemocnici umístěn v zadní části pavilonu Porodnicko-gynekologické kliniky, byl slavnostně spuštěn 29. července 2008 jako jedenáctý v pořadí v Česku. Za dobu jeho existence do něj bylo umístěno pět dětí – dvě dívky a tři chlapci. Poprvé se tak stalo 6. března 2012, kdy byl do schránky odložen novorozený chlapec. Zatím naposledy, 5. září letošního roku, byla v tomto babyboxu nalezena holčička.
Pardubická nemocnice se nyní stala třináctou, kde byl původní babybox nahrazen inovovaným typem. „Nový babybox je zhotovený z antikorového plechu, jeho dvoukřídlá dvířka se otvírají automaticky a po vložení děťátka a aktivaci senzoru se zcela samočinně zavřou. Ručičky či nožičky děťátka jsou chráněny proti kolizi s dvířky fotobuňkami. Vnitřní prostor bedýnky je klimatizován. Babybox je opatřen náhradním zdrojem energie a napojen mnohonásobně jištěnou signalizací na stálou službu a na mobilní telefony zdravotníků,“ popsal Ludvík Hess, předseda správní rady Nadačního fondu pro odložené děti Statim a předseda představenstva občanského sdružení Babybox pro odložené děti — Statim.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

13.12.

V geriatrickém centru Pardubické nemocnice bylo 12. prosince veselo. Pacientům přišly zazpívat dívky z pardubického souboru Radost.

Kromě výzdoby a folklorních písniček umocnila vánoční atmosféru i vůně cukroví, které na tuto akci věnovala pacientům pekárna Golem Pardubice.

Zdraví celý článek
19.3.

Záchranka má nového ředitele

V devadesátých letech 20. století sloužil doktor Svoboda jako externí lékař pro záchranku v Pardubicích a Chrudimi.

Zdraví celý článek
8.1.

Do přístavby pavilonu radiodiagnostiky v Pardubické nemocnici byla včera nastěhována nová, moderní magnetická rezonance.

Přístroj za přibližně 48 milionů korun by měl zkrátit čekací dobu na vyšetření MR přibližně o polovinu. Nejtěžší část zařízení, supravodivý magnet – onen známý prstenec, má váhu osm tun. Nákup byl realizován z projektu IROP.

Zdraví celý článek
9.5.

Tvrdý pán přes řidítka způsobil velmi těžké zranění

I když v tomto případě zranění zavinila technická komplikace, je nutné vždy jezdit s ohledem na své zdraví a bezpečí.

Zdraví celý článek
24.5.

Odborníci debatovali o efektivním řízení nemocnic

S průběhem konference byl hejtman nadmíru spokojen. „Pardubický kraj na vnější tlaky, kterým je zdravotnictví vystavováno, reaguje návrhy změn. Proto jsme uspořádali tuto odbornou konferenci. Za poslední rok a půl učinili kroky a navrhli změny, na které naše krajské zdravotnictví čekalo dvacet let. Všechny příspěvky, které jsem zde slyšel, bych podepsal,“ dodal Netolický.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting