V Pardubické nemocnici se v rámci Pracovního setkání Makulárního klubu opět uskuteční oční operace v přímém přenosu.

18.4.

V Pardubické nemocnici se v rámci Pracovního setkání Makulárního klubu opět uskuteční oční operace v přímém přenosu.


Třetím rokem po sobě budou oční operace v přímém přenosu součástí Pracovního setkání Makulárního klubu. Jeho osmnácté pokračování se uskuteční v pátek 22. dubna od 9.00 hodin v Pardubické nemocnici a v programu jsou tentokrát dvě operace, které budou živě přenášeny do přednáškového sálu a doprovázeny odborným komentářem.

„Videopřenosy se staly atraktivním bodem pracovního setkání Makulárního klubu. Pro účastníky konference jsou velmi zajímavé. Věřím, že i letos jsme vybrali operační výkony, které upoutají pozornost,“ řekl docent Jan Novák, primář očního oddělení Pardubické nemocnice.

Operace v přímém přenosu zahájí 18. Pracovní setkání Makulárního klubu. První bude provádět právě primář Novák spolu s docentem Petrem Součkem, u druhé budou operatéry docent Petr Souček a MUDr. Ilona Součková

„U prvního pacienta bude odstraněn šedý zákal, který znemožňuje dokonalé chirurgické ošetření sítnice.  Po odstranění šedého zákalu přistoupíme k operaci zadního segmentu - sloupnutí sítnicové  membrány. Druhá operace proběhne u pacienta s umělou čočkou pouze na zadním segmentu oka a také jde o sloupnutí membrány sítnice,“ popsal docent Novák operační program.

První polovinu programu zakončí slavnostní přednáška primáře Nováka. Bude se věnovat významnému historickému mezníku očního oddělení Pardubické nemocnice. Letos uplyne 75 let od otevření lůžkové části oddělení.

Druhou část setkání Makulárního klubu budou tvořit odborné přednášky. Do programu jich je zařazeno celkem jedenáct. Jejich autory jsou nejen oční lékaři z Pardubické nemocnice, ale také z Litomyšlské nemocnice, z Oční kliniky FN Olomouc a FN Hradec Králové a Centra klinické oftalmologie Praha. Jednou z přednášek bude i ohlédnutí za operacemi, jež v přímém přenosu probíhaly při loňském ročníku. Manželé Součkovi seznámí účastníky s výsledky a léčbou těchto operovaných pacientů.

18. Pracovní setkání Makulárního klubu je akcí České oftalmologické společnosti při České lékařské společnosti J. E. Purkyně, spolupořadatelem je oční oddělení Pardubické nemocnice. Odbornými garanty akce jsou předsedkyně České oftalmologické společnosti doc. MUDr. Šárka Pitrová, CSc., FEBO a za Makulární klub doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

24.9.

Záchranářům v Přeloučí slouží nové středisko

V pátek 21. září bylo v Přelouči otevřeno nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.

Zdraví celý článek
11.3.

Do krajských nemocnic míří první sestry z Ukrajiny

V průběhu setkání se zajímal mimo jiné o kvalitu poskytovaného ubytování a možnosti, které noví zdravotníci a jejich rodiny mají.

Zdraví celý článek
31.8.

Šance pro Vaše srdce

Skoro 76 procent z 2.475 respondentů tvrdí, že se řídí zásadami zdravého životního stylu.

Zdraví celý článek
30.3.

Odborníci varují před nebezpečnými hračkami

Rodiče by měli při nákupu hraček pečlivě zkontrolovat jejich nezávadnost. Často napoví i zápach způsobený ftaláty.

Zdraví celý článek
8.12.

Docent Šiller obdržel významné ocenění od Slovenské lékařské společnosti

Významné zahraniční ocenění obdržel přednosta chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Jiří Šiller. Získal Stříbrnou medaili za zásluhy o Slovenskou lékařskou společnost. Byla mu předána při zasedání Čestné rady České chirurgické společnosti.

Zdraví celý článek
15.2.

Naši pomoc je vhodné vyhledat včas, radí klinický psycholog Bažant

Nemusí se vždy jednat jen o situace týkající se jedince. Čerstvým příkladem je zřícení střechy nové sportovní haly v České Třebové při mládežnickém florbalovém turnaji. Oddělení klinické psychologie operativně provedlo krizovou intervenci mezi účastníky této události.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting