V Pardubické nemocnici se v rámci Pracovního setkání Makulárního klubu opět uskuteční oční operace v přímém přenosu.

18.4.

V Pardubické nemocnici se v rámci Pracovního setkání Makulárního klubu opět uskuteční oční operace v přímém přenosu.


Třetím rokem po sobě budou oční operace v přímém přenosu součástí Pracovního setkání Makulárního klubu. Jeho osmnácté pokračování se uskuteční v pátek 22. dubna od 9.00 hodin v Pardubické nemocnici a v programu jsou tentokrát dvě operace, které budou živě přenášeny do přednáškového sálu a doprovázeny odborným komentářem.

„Videopřenosy se staly atraktivním bodem pracovního setkání Makulárního klubu. Pro účastníky konference jsou velmi zajímavé. Věřím, že i letos jsme vybrali operační výkony, které upoutají pozornost,“ řekl docent Jan Novák, primář očního oddělení Pardubické nemocnice.

Operace v přímém přenosu zahájí 18. Pracovní setkání Makulárního klubu. První bude provádět právě primář Novák spolu s docentem Petrem Součkem, u druhé budou operatéry docent Petr Souček a MUDr. Ilona Součková

„U prvního pacienta bude odstraněn šedý zákal, který znemožňuje dokonalé chirurgické ošetření sítnice.  Po odstranění šedého zákalu přistoupíme k operaci zadního segmentu - sloupnutí sítnicové  membrány. Druhá operace proběhne u pacienta s umělou čočkou pouze na zadním segmentu oka a také jde o sloupnutí membrány sítnice,“ popsal docent Novák operační program.

První polovinu programu zakončí slavnostní přednáška primáře Nováka. Bude se věnovat významnému historickému mezníku očního oddělení Pardubické nemocnice. Letos uplyne 75 let od otevření lůžkové části oddělení.

Druhou část setkání Makulárního klubu budou tvořit odborné přednášky. Do programu jich je zařazeno celkem jedenáct. Jejich autory jsou nejen oční lékaři z Pardubické nemocnice, ale také z Litomyšlské nemocnice, z Oční kliniky FN Olomouc a FN Hradec Králové a Centra klinické oftalmologie Praha. Jednou z přednášek bude i ohlédnutí za operacemi, jež v přímém přenosu probíhaly při loňském ročníku. Manželé Součkovi seznámí účastníky s výsledky a léčbou těchto operovaných pacientů.

18. Pracovní setkání Makulárního klubu je akcí České oftalmologické společnosti při České lékařské společnosti J. E. Purkyně, spolupořadatelem je oční oddělení Pardubické nemocnice. Odbornými garanty akce jsou předsedkyně České oftalmologické společnosti doc. MUDr. Šárka Pitrová, CSc., FEBO a za Makulární klub doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

4.11.

Nemocniční archivy praskají ve švech, řešení si vyžádá miliony korun

„Některé dokumenty zdravotní dokumentace, jako třeba pitevní protokol, musíme skladovat 150 let, někde máme ze zákona na výběr lhůtu buď 100 let od narození pacienta nebo 10 let po jeho úmrtí. O tom se však často nedozvíme, protože ten člověk nezemře u nás, ale v místě bydliště, a tak se skladuje jeho zdravotní dokumentace 100 let.

Zdraví celý článek
18.11.

Cévním chirurgům z Chirurgické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s. se dostalo mimořádného uznání.

Pardubičtí cévní chirurgové se v letních měsících zapojili do mezinárodní soutěže o nejlepší publikaci s tématikou problematiky hluboké žilní flebotrombozy (vzniku krevní sraženiny v hlubokém žilním systému vedoucí k omezení toku krve žilou) a plicní embolie, kterou vypsala firma ROVI Lab. S.A. Jejich příspěvek natolik zaujal vědeckou radu hodnotící soutěžní publikace, že tato práce byla vybrána jako jedna z nosných pro vědecké sympozium 2nd Edition of Bemiparin in the Clinical Practice, jež se uskutečnilo na konci října ve španělské Malaze.

Zdraví celý článek
4.10.

Nemocnice už pracují společně ve čtyřech oblastech

V každé oblasti je sestaven řešitelský tým a určen jeho vedoucí, který předkládá představenstvu návrhy na konkrétní opatření.

Zdraví celý článek
12.7.

Vybavte se na dovolenou s naší lékárnou a se slevou 10 % na veškerý volný prodej

Slevovou akci a rady před cestou na dovolenou ve středu 17. července 2019 nabízejí lékárna pro veřejnost a zdravotnické potřeby v Pardubické nemocnici.

Zdraví celý článek
18.10.

„Nezapomínejme na preventivní prohlídky aneb zdraví naproti!“

Cílem tohoto projektu je zvýšení návštěvnosti preventivních prohlídek a informování pacientů o tom, na co mají ze zákona nárok.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting