V pátek se v Pardubické nemocnici koná tradiční Den otevřených dveří

30.5.

V pátek se v Pardubické nemocnici koná tradiční Den otevřených dveří

Během dopoledne v pátek 31. května 2019 se Pardubická nemocnice otevře veřejnosti. Bude se konat tradiční Den otevřených dveří.
Všech pět pracovišť Nemocnice Pardubického kraje, tedy Pardubická, Chrudimská, Svitavská, Orlickoústecká i Litomyšlská nemocnice, otevře v pátek 31. května 2019 od 9 do 12 hodin dveře veřejnosti i školákům.
Jednotlivé nemocnice nabídnou návštěvníkům pestrý program zahrnující preventivní vyšetření, prohlídky oddělení nebo edukativní stanoviště pro žáky a studenty. Akce se koná při příležitosti Dne Pardubického kraje, který se uskuteční taktéž 31. května v Pardubicích.
„Stejně důležitým posláním nemocnice je vedle léčby i osvěta. Cílem Dne otevřených dveří, který se vůbec poprvé koná ve všech pěti nemocnicích v jeden den, je tedy nabídnout širokému spektru veřejnosti především informace o prevenci a o tom, jak správně pečovat o své zdraví,“ řekl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.
„Ve spojení dvou tradičních akcí – Dne Pardubického kraje a Dne otevřených dveří v Nemocnici Pardubického kraje shledávám jistou paralelu s propojováním našich nemocnic,“ řekl krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr a připomněl tak fúzi 5 samostatných nemocnic působících v našem kraji v jednu organizaci. „Jsem tedy přesvědčen, že také spojení těchto dvou událostí v jednu bude neméně prospěšné díky nabídce v celém území kraje,“ dodal radní Valtr.
Program Dne otevřených dveří v Pardubické nemocnici
V Pardubické nemocnici se Den otevřených dveří (dříve Den nemocnice) koná již podesáté. Vzhledem k dopolednímu termínu a nadcházejícímu Mezinárodnímu dni dětí je program tentokrát zaměřen dominantně na nejmladší generaci. Děti z mateřských a základních škol dostanou možnost nahlédnout na vybraná pracoviště a seznámit se s jejich provozem, zajímavý interaktivní program si pro ně připravila i lékárna.
Další „zdravotní“ stanoviště a prezentace, která kromě školáků budou přístupná i veřejnosti, budou připraveny v areálu nemocnice. Vedle ukázek kinezio tejpování zde bude třeba poradna zaměřená na zdravý životní styl, program Střední zdravotnické školy Pardubice a Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Zajímavé slevové akce po celou otevírací dobu budou probíhat v lékárně pro veřejnost (mj. 20 % na celý sortiment Eucerin) a ve zdravotnických potřebách.
V doprovodném programu se představí například Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje a Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje se svou technikou, pardubické sportovní kluby nebo malíř Jan „Honza“ Lušovský. Letošní novinkou bude zážitkový seminář Centra Kosatec, který nabídne možnost zkusit si „na vlastní kůži” skutečný život, pocity a problémy lidí s nejrůznějšími typy tělesného postižení. Naopak oproti minulým ročníkům nebude z technických důvodů přístupná Vodárenská věž.
Upozornění
Z důvodu přípravy, konání a rozmístění jednotlivých prezentací Dne otevřených dveří bude v průběhu čtvrtka 30. května a po celý pátek 31. května omezena kapacita parkovacích ploch v areálu Pardubické nemocnice, zejména v centrální části. Proto prosíme návštěvníky a pacienty o shovívavost a využití parkovacích ploch v okrajových částech areálu nebo mimo areál, případně zvolení jiného způsobu dopravy.
Zdroj: pardubice.nepk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

3.1.

Prvním dítětem narozeným v novém roce v porodnici Pardubické nemocnice je stejně jako vloni holčička.

Laura byla první „novoroční“ holčičkou narozenou v některé ze čtyř porodnic Nemocnice Pardubického kraje. Prvním klukem a vůbec prvním dítětem narozeným v roce 2016 v Pardubickém kraji byl chlapeček Alex

Zdraví celý článek
2.8.

Nová záchranka ve Vysokém Mýtě by měla stát na podzim příštího roku. Kraj vybral dodavatele stavby

Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila výběr ekonomicky nejvýhodnější nabídky v zadávacím řízení veřejné zakázky na stavbu nové výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje ve Vysokém Mýtě.

Zdraví celý článek
14.11.

Evropský antibiotický den bojuje za zachování účinnosti antibiotik

Z dat vyplývá, že v posledních letech každoročně v Evropě zemře v důsledku rezistentních infekcí až 25 000 lidí a jejich počet neustále roste. Náklady na léčbu těchto infekcí pak ročně přesahují 1,5 miliardy eur.

Zdraví celý článek
16.2.

Dárcovská základna se rozšířila o šest desítek nových dárců

  „Letos jsem se poprvé dokázal vžít do kůže prvodárců. S manželkou jsme si Valentýnské odběry krve i přes naše počáteční obavy vyzkoušeli na vlastní kůži a na vlastní žíly,“ řekl první náměstek hejtmana Roman Línek, který byl patronem Valentýnských odběrů v Pardubicích a ve Svitavách. Spolu s manželkou se do akce zapojil o týden dříve, když oba poprvé darovali krev na pardubickém transfuzním oddělení. „Musím říct, že jsou tady velmi šikovné sestřičky a ve skutečnosti je to mnohem snadnější, než si člověk představuje. Proto jsem rád, že podobné pocity má i mnoho nových a také mladších dvojic, než jsme my dva, a že se mnozí z nás mohou stát i pravidelnými dárci krve,“ řekl Línek.

Zdraví celý článek
20.3.

Unikátní patní hřeb C-NAIL získal ocenění v soutěži Česká inovace

Unikátní implantát určený pro osteosyntézu patní kosti, který se zrodil z nápadu traumatologa Martina Pompacha, získal hodnotné ocenění. Patní hřeb C-NAIL, který vyrábí firma Medin, zvítězil v kategorii Inovativní firma v soutěži Česká inovace.

Zdraví celý článek
5.8.

Přibývá dětí se zdravotním postižením?

Před rokem 1989 byly děti se zdravotním postižením převážně osvobozovány od povinné školní docházky.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting