V pátek se v Pardubické nemocnici koná tradiční Den otevřených dveří

30.5.

V pátek se v Pardubické nemocnici koná tradiční Den otevřených dveří

Během dopoledne v pátek 31. května 2019 se Pardubická nemocnice otevře veřejnosti. Bude se konat tradiční Den otevřených dveří.
Všech pět pracovišť Nemocnice Pardubického kraje, tedy Pardubická, Chrudimská, Svitavská, Orlickoústecká i Litomyšlská nemocnice, otevře v pátek 31. května 2019 od 9 do 12 hodin dveře veřejnosti i školákům.
Jednotlivé nemocnice nabídnou návštěvníkům pestrý program zahrnující preventivní vyšetření, prohlídky oddělení nebo edukativní stanoviště pro žáky a studenty. Akce se koná při příležitosti Dne Pardubického kraje, který se uskuteční taktéž 31. května v Pardubicích.
„Stejně důležitým posláním nemocnice je vedle léčby i osvěta. Cílem Dne otevřených dveří, který se vůbec poprvé koná ve všech pěti nemocnicích v jeden den, je tedy nabídnout širokému spektru veřejnosti především informace o prevenci a o tom, jak správně pečovat o své zdraví,“ řekl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.
„Ve spojení dvou tradičních akcí – Dne Pardubického kraje a Dne otevřených dveří v Nemocnici Pardubického kraje shledávám jistou paralelu s propojováním našich nemocnic,“ řekl krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr a připomněl tak fúzi 5 samostatných nemocnic působících v našem kraji v jednu organizaci. „Jsem tedy přesvědčen, že také spojení těchto dvou událostí v jednu bude neméně prospěšné díky nabídce v celém území kraje,“ dodal radní Valtr.
Program Dne otevřených dveří v Pardubické nemocnici
V Pardubické nemocnici se Den otevřených dveří (dříve Den nemocnice) koná již podesáté. Vzhledem k dopolednímu termínu a nadcházejícímu Mezinárodnímu dni dětí je program tentokrát zaměřen dominantně na nejmladší generaci. Děti z mateřských a základních škol dostanou možnost nahlédnout na vybraná pracoviště a seznámit se s jejich provozem, zajímavý interaktivní program si pro ně připravila i lékárna.
Další „zdravotní“ stanoviště a prezentace, která kromě školáků budou přístupná i veřejnosti, budou připraveny v areálu nemocnice. Vedle ukázek kinezio tejpování zde bude třeba poradna zaměřená na zdravý životní styl, program Střední zdravotnické školy Pardubice a Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Zajímavé slevové akce po celou otevírací dobu budou probíhat v lékárně pro veřejnost (mj. 20 % na celý sortiment Eucerin) a ve zdravotnických potřebách.
V doprovodném programu se představí například Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje a Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje se svou technikou, pardubické sportovní kluby nebo malíř Jan „Honza“ Lušovský. Letošní novinkou bude zážitkový seminář Centra Kosatec, který nabídne možnost zkusit si „na vlastní kůži” skutečný život, pocity a problémy lidí s nejrůznějšími typy tělesného postižení. Naopak oproti minulým ročníkům nebude z technických důvodů přístupná Vodárenská věž.
Upozornění
Z důvodu přípravy, konání a rozmístění jednotlivých prezentací Dne otevřených dveří bude v průběhu čtvrtka 30. května a po celý pátek 31. května omezena kapacita parkovacích ploch v areálu Pardubické nemocnice, zejména v centrální části. Proto prosíme návštěvníky a pacienty o shovívavost a využití parkovacích ploch v okrajových částech areálu nebo mimo areál, případně zvolení jiného způsobu dopravy.
Zdroj: pardubice.nepk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

8.5.

Pardubice bez rakoviny (www.bezrakoviny.cz)

Roadshow jsou informačními a osvětovými akcemi, které pomáhají zvýšit povědomí veřejnosti o prevenci rakoviny. Za účasti významných lokálních osobností a odborníků z řad lékařů nabízí osvětový program, který všem přítomným poskytne informace o možnostech prevence vybraných nádorových onemocnění a návštěvě screeningových programů. Odborníci jsou po celou dobu roadshow k dispozici všem příchozím, kteří s nimi mohou konzultovat své individuální dotazy.

Zdraví celý článek
4.10.

Nemocnice už pracují společně ve čtyřech oblastech

V každé oblasti je sestaven řešitelský tým a určen jeho vedoucí, který předkládá představenstvu návrhy na konkrétní opatření.

Zdraví celý článek
1.8.

Co se smí, a co se nesmí (dovézt)

Jelikož není mnoha lidem jasné, co si smí z dovolené bez problémů přivézt, uvádíme následující fakta.

Zdraví celý článek
14.6.

Chcete se dozvědět více o stavu svého srdce?

Poradna na Pernštýnském náměstí nabídne bezplatně své služby všem, kteří se chtějí dozvědět více o stavu svého srdce.

Zdraví celý článek
22.3.

Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice přispívá ke zvýšení bezpečnosti vlaků

„V pozici spoluřešitele spolupracuje výzkumný tým Fakulty elektrotechniky a informatiky na řešení projektu RHINOS s předními evropskými pracovišti a s experty na integritu satelitního systému GNSS pro účely letectví ze Stanfordovy univerzity v USA,“ doplňuje k mezinárodnímu týmu děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice, který je zároveň koordinátorem projektu za řešitele z České republiky.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting