V pátek se v Pardubické nemocnici koná tradiční Den otevřených dveří

30.5.

V pátek se v Pardubické nemocnici koná tradiční Den otevřených dveří

Během dopoledne v pátek 31. května 2019 se Pardubická nemocnice otevře veřejnosti. Bude se konat tradiční Den otevřených dveří.
Všech pět pracovišť Nemocnice Pardubického kraje, tedy Pardubická, Chrudimská, Svitavská, Orlickoústecká i Litomyšlská nemocnice, otevře v pátek 31. května 2019 od 9 do 12 hodin dveře veřejnosti i školákům.
Jednotlivé nemocnice nabídnou návštěvníkům pestrý program zahrnující preventivní vyšetření, prohlídky oddělení nebo edukativní stanoviště pro žáky a studenty. Akce se koná při příležitosti Dne Pardubického kraje, který se uskuteční taktéž 31. května v Pardubicích.
„Stejně důležitým posláním nemocnice je vedle léčby i osvěta. Cílem Dne otevřených dveří, který se vůbec poprvé koná ve všech pěti nemocnicích v jeden den, je tedy nabídnout širokému spektru veřejnosti především informace o prevenci a o tom, jak správně pečovat o své zdraví,“ řekl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.
„Ve spojení dvou tradičních akcí – Dne Pardubického kraje a Dne otevřených dveří v Nemocnici Pardubického kraje shledávám jistou paralelu s propojováním našich nemocnic,“ řekl krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr a připomněl tak fúzi 5 samostatných nemocnic působících v našem kraji v jednu organizaci. „Jsem tedy přesvědčen, že také spojení těchto dvou událostí v jednu bude neméně prospěšné díky nabídce v celém území kraje,“ dodal radní Valtr.
Program Dne otevřených dveří v Pardubické nemocnici
V Pardubické nemocnici se Den otevřených dveří (dříve Den nemocnice) koná již podesáté. Vzhledem k dopolednímu termínu a nadcházejícímu Mezinárodnímu dni dětí je program tentokrát zaměřen dominantně na nejmladší generaci. Děti z mateřských a základních škol dostanou možnost nahlédnout na vybraná pracoviště a seznámit se s jejich provozem, zajímavý interaktivní program si pro ně připravila i lékárna.
Další „zdravotní“ stanoviště a prezentace, která kromě školáků budou přístupná i veřejnosti, budou připraveny v areálu nemocnice. Vedle ukázek kinezio tejpování zde bude třeba poradna zaměřená na zdravý životní styl, program Střední zdravotnické školy Pardubice a Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Zajímavé slevové akce po celou otevírací dobu budou probíhat v lékárně pro veřejnost (mj. 20 % na celý sortiment Eucerin) a ve zdravotnických potřebách.
V doprovodném programu se představí například Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje a Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje se svou technikou, pardubické sportovní kluby nebo malíř Jan „Honza“ Lušovský. Letošní novinkou bude zážitkový seminář Centra Kosatec, který nabídne možnost zkusit si „na vlastní kůži” skutečný život, pocity a problémy lidí s nejrůznějšími typy tělesného postižení. Naopak oproti minulým ročníkům nebude z technických důvodů přístupná Vodárenská věž.
Upozornění
Z důvodu přípravy, konání a rozmístění jednotlivých prezentací Dne otevřených dveří bude v průběhu čtvrtka 30. května a po celý pátek 31. května omezena kapacita parkovacích ploch v areálu Pardubické nemocnice, zejména v centrální části. Proto prosíme návštěvníky a pacienty o shovívavost a využití parkovacích ploch v okrajových částech areálu nebo mimo areál, případně zvolení jiného způsobu dopravy.
Zdroj: pardubice.nepk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

29.5.

Soud uznal Luďka Zahradníka vinným

Na kauzu už před čtyřmi lety upozornili místní občané, kterým Arnika poskytla právní pomoc.

Zdraví celý článek
24.9.

Příjem rodiček v Pardubické nemocnici bude od 30. 9. od 24.00 hodin do 1. 10. do 15.00 hodin zastaven z důvodu rekonstrukce porodních sálů.

Na porodnicko-gynekologické klinice Pardubice bude od 1. října do 1. prosince 2018 probíhat rekonstrukce porodních sálů. Bude zahrnovat vybudování nového sociálního zařízení a instalaci porodní vany.

Zdraví celý článek
17.10.

Zdravotníci na zážitkovém semináři poznávali radosti i nástrahy v životě nevidomých

Jak komunikovat se zrakově handicapovaným pacientem, jak k němu přistupovat, s čím mu pomoci, co naopak nechat na něm. A také si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to žít se zrakovým postižením. To vše bylo náplní zážitkového semináře, který se uskutečnil v rámci programu Přátelská nemocnice pro zdravotníky Pardubické a Chrudimské nemocnice.

Zdraví celý článek
5.8.

Přibývá dětí se zdravotním postižením?

Před rokem 1989 byly děti se zdravotním postižením převážně osvobozovány od povinné školní docházky.

Zdraví celý článek
26.11.

Digitální rentgeny urychlí vyšetření i v nemocnici v Pardubicích

Téměř polovina finančních prostředků byla investována do modernizace radiodiagnostiky. „Pořídili jsme pět stacionárních rentgenových přístrojů a osm mobilních, z toho tři s C-ramenem. Společně s dalším technologickým vybavením pracovišť se jednalo o investici za zhruba 56 milionů korun,“ uvedla Ivana Urešová, ředitelka Pardubické nemocnice.

Zdraví celý článek
11.3.

Reakce: Chudák Julínek, politujme ho

Exministru Julínkovi prý křivdíme, protože za problémy traumacentra a onkocentra v pardubické nemocnici nemůže

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting