V pátek se v Pardubické nemocnici koná tradiční Den otevřených dveří

30.5.

V pátek se v Pardubické nemocnici koná tradiční Den otevřených dveří

Během dopoledne v pátek 31. května 2019 se Pardubická nemocnice otevře veřejnosti. Bude se konat tradiční Den otevřených dveří.
Všech pět pracovišť Nemocnice Pardubického kraje, tedy Pardubická, Chrudimská, Svitavská, Orlickoústecká i Litomyšlská nemocnice, otevře v pátek 31. května 2019 od 9 do 12 hodin dveře veřejnosti i školákům.
Jednotlivé nemocnice nabídnou návštěvníkům pestrý program zahrnující preventivní vyšetření, prohlídky oddělení nebo edukativní stanoviště pro žáky a studenty. Akce se koná při příležitosti Dne Pardubického kraje, který se uskuteční taktéž 31. května v Pardubicích.
„Stejně důležitým posláním nemocnice je vedle léčby i osvěta. Cílem Dne otevřených dveří, který se vůbec poprvé koná ve všech pěti nemocnicích v jeden den, je tedy nabídnout širokému spektru veřejnosti především informace o prevenci a o tom, jak správně pečovat o své zdraví,“ řekl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.
„Ve spojení dvou tradičních akcí – Dne Pardubického kraje a Dne otevřených dveří v Nemocnici Pardubického kraje shledávám jistou paralelu s propojováním našich nemocnic,“ řekl krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr a připomněl tak fúzi 5 samostatných nemocnic působících v našem kraji v jednu organizaci. „Jsem tedy přesvědčen, že také spojení těchto dvou událostí v jednu bude neméně prospěšné díky nabídce v celém území kraje,“ dodal radní Valtr.
Program Dne otevřených dveří v Pardubické nemocnici
V Pardubické nemocnici se Den otevřených dveří (dříve Den nemocnice) koná již podesáté. Vzhledem k dopolednímu termínu a nadcházejícímu Mezinárodnímu dni dětí je program tentokrát zaměřen dominantně na nejmladší generaci. Děti z mateřských a základních škol dostanou možnost nahlédnout na vybraná pracoviště a seznámit se s jejich provozem, zajímavý interaktivní program si pro ně připravila i lékárna.
Další „zdravotní“ stanoviště a prezentace, která kromě školáků budou přístupná i veřejnosti, budou připraveny v areálu nemocnice. Vedle ukázek kinezio tejpování zde bude třeba poradna zaměřená na zdravý životní styl, program Střední zdravotnické školy Pardubice a Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Zajímavé slevové akce po celou otevírací dobu budou probíhat v lékárně pro veřejnost (mj. 20 % na celý sortiment Eucerin) a ve zdravotnických potřebách.
V doprovodném programu se představí například Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje a Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje se svou technikou, pardubické sportovní kluby nebo malíř Jan „Honza“ Lušovský. Letošní novinkou bude zážitkový seminář Centra Kosatec, který nabídne možnost zkusit si „na vlastní kůži” skutečný život, pocity a problémy lidí s nejrůznějšími typy tělesného postižení. Naopak oproti minulým ročníkům nebude z technických důvodů přístupná Vodárenská věž.
Upozornění
Z důvodu přípravy, konání a rozmístění jednotlivých prezentací Dne otevřených dveří bude v průběhu čtvrtka 30. května a po celý pátek 31. května omezena kapacita parkovacích ploch v areálu Pardubické nemocnice, zejména v centrální části. Proto prosíme návštěvníky a pacienty o shovívavost a využití parkovacích ploch v okrajových částech areálu nebo mimo areál, případně zvolení jiného způsobu dopravy.
Zdroj: pardubice.nepk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

21.7.

Proti katarální horečce ovcí i v roce 2010

První vakcinace začala v srpnu 2008. Tři roky je minimální období, aby vakcinace měla smysl.

Zdraví celý článek
10.7.

Zdraví není zadarmo a není samozřejmé

Od počátku roku 2001 bylo do konce letošního června vyšetřeno přes milion sto tisíc krav.

Zdraví celý článek
18.6.

Trochu se chlubíme českými prasaty

Ze zprávy Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) o výskytu salmonel vyplývá, že ČR je na tom poměrně dobře.

Zdraví celý článek
22.8.

Radioporadna s MUDr. Fialovou o alkoholismu

Ze statistik vyplývá, že tyto problémy má zhruba 25 % mužů a 10 % žen v České republice.

Zdraví celý článek
30.12.

Rychnovská nemocnice má nový pavilon chirurgie

Stavbu za zhruba 20 milionů korun ze svého rozpočtu financoval Královéhradecký kraj. Stavební práce zde trvaly zhruba jeden rok.

Zdraví celý článek
19.12.

Krajská knihovna předala pro pacienty Geriatrického centra Pardubické nemocnice audioknihy a hudební nosiče z veřejné sbírky, kterou pořádá.

S vánočními dárky se v Geriatrickém centru Pardubické nemocnice nečekalo až na Štědrý večer, předávaly se už s týdenním předstihem. Postarala se o to Krajská knihovna v Pardubicích, která se rozhodla potěšit pacienty tohoto oddělení a zpříjemnit jim pobyt v nemocnici. Připravila pro ně audioknihy a hudební nahrávky.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting