V sobotu byla nalezena v novém babyboxu holčička

12.12.

V sobotu byla nalezena v novém babyboxu holčička

V sobotu 10. prosince 2016 krátce po půlnoci bylo vůbec poprvé do nedávno instalovaného nového babyboxu v Pardubické nemocnici odloženo dítě.
Šlo o čerstvě narozenou holčičku, která vážila 1910 gramů a měřila 38 centimetrů. Byla podchlazená, ale díky péči pediatrů perinatologického centra se její stav zlepšil a životní funkce jsou v pořádku. Nadále zůstává v jejich péči na jednotce intermediární péče novorozeneckého oddělení Pardubické nemocnice.
Babybox v Pardubické nemocnici byl uveden do provozu 29. července 2008. Poprvé do něho bylo umístěno dítě v podvečer 6. března 2012. Celkově za dobu jeho existence bylo do této speciálně vybavené schránky odloženo pět dětí – dvě dívky a tři chlapci. Naposledy se tak stalo 5. září letošního roku.
Zanedlouho poté již původní babybox dosloužil a byl vyměněn za zmodernizovaný typ druhé generace, který byl slavnostně dán do provozu 7. listopadu. Dnes 41 minut po půlnoci byl vůbec poprvé použit a nalezená novorozená holčička se stala šestým dítětem odloženým do babyboxů v Pardubické nemocnici. 

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

20.3.

Unikátní patní hřeb C-NAIL získal ocenění v soutěži Česká inovace

Unikátní implantát určený pro osteosyntézu patní kosti, který se zrodil z nápadu traumatologa Martina Pompacha, získal hodnotné ocenění. Patní hřeb C-NAIL, který vyrábí firma Medin, zvítězil v kategorii Inovativní firma v soutěži Česká inovace.

Zdraví celý článek
14.11.

Evropský antibiotický den bojuje za zachování účinnosti antibiotik

Z dat vyplývá, že v posledních letech každoročně v Evropě zemře v důsledku rezistentních infekcí až 25 000 lidí a jejich počet neustále roste. Náklady na léčbu těchto infekcí pak ročně přesahují 1,5 miliardy eur.

Zdraví celý článek
9.9.

Pardubická krajská nemocnice navázala spolupráci s nadací Lidé sobě

Pardubická krajská nemocnice, a.s. navázala smluvní spolupráci s Nadačním fondem LIDÉ SOBĚ za účelem zvyšování úrovně zdravotní péče o pacienty, zejména v oblasti rozšíření možností použití zdravotnických prostředků vysoké kvality, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění.

Zdraví celý článek
30.4.

Světový den hygieny rukou v Pardubické krajské nemocnici

Světový den hygieny rukou je součástí mnoha iniciativ Světové zdravotnické organizace, která se tak snaží podporovat zdravotníky i veřejnost v praktikování dostatečné hygieny rukou ve zdravotnických zařízeních a tím i snížení rizika přenosu infekce.

Zdraví celý článek
18.2.

Lékařské zařízení v Žamberku má novou sanitu a bronchoskop

Radní Pardubického kraje Ladislav Valtr ve čtvrtek předal sanitní vůz odbornému léčebnému ústavu v Žamberku. Kraj přispěl na jeho zakoupení více než milionem korun.

Zdraví celý článek
19.12.

Geriatrická ambulance ve Vysokém Mýtě

Geriatrie (neboli klinická gerontologie) je obor zdravotních služeb zabývající se problematikou zdravotního a funkčního stavu ve stáří, zvláštnostmi chorob, jejich diagnostikováním a léčením u starých lidí.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting