Výbor Radiologické společnosti zasedal v Pardubické nemocnici

20.5.

Výbor Radiologické společnosti zasedal v Pardubické nemocnici


Tradici zasedání výboru Radiologické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně v Praze či Brně změnila potřeba poznat situaci také v jednotlivých regionech. V pondělí 18. května zasedal výbor v Pardubické nemocnici. Jeho členy přivítali 1. náměstek hejtmana Roman Línek a generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.


Představili členům výboru, převážně primářům radiodiagnostických oddělení velkých nemocnic, systém řízení zdravotnictví v Pardubickém kraji. „Nemocnice sloučené do jedné akciové společnosti si přestaly konkurovat, můžeme plánovat rozvoj strategicky a návaznost máme i na následnou péči, která je z velké části také v majetku kraje,“ jmenoval výhody toho řešení Tomáš Gottvald.


„Právě radiodiagnostické přístroje jsou teď jednou z našich investičních priorit,“ uvedl Roman Línek. S nejvyššími náklady se počítá při digitalizaci pracoviště v Pardubicích, ale nové přístroje dostanou také nemocnice v Ústí nad Orlicí, Litomyšli a ve Svitavách. „V souvislosti s přiznáním statutu Komplexního onkologického centra zvažujeme také pořízení přístroje na pozitronovou emisní tomografii, který umožňuje trojrozměrné zobrazení a který v našich nemocnicích zatím chybí,“ doplnil plány kraje Roman Línek.


Tématem jednání bylo nejen efektivní využívání drahých radiodiagnostických přístrojů, ale také systém vzdělávání lékařů a radiodiagnostických asistentů. Zvláště některé malé nemocnice mají problém sehnat proškolené odborníky a mladé lékaře, kteří by v tomto oboru chtěli pracovat.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

2.4.

Radní Šilar nemá rád letní čas

Radní Pardubického kraje Petr Šilar podporuje boj pekaře Stanislava Pecky ze Sobětuch se zastánci letního času.

Zdraví celý článek
6.11.

Hygiena školní kuchyně prošla bez ztráty

Pracovnice školní jídelny byl ze strany zaměstnavatele zrušen pracovní poměr ve zkušební době. Teprve poté mě informovala, že mělo docházet k údajnému nedovolenému nakládání potravinami.

Zdraví celý článek
19.12.

Geriatrická ambulance ve Vysokém Mýtě

Geriatrie (neboli klinická gerontologie) je obor zdravotních služeb zabývající se problematikou zdravotního a funkčního stavu ve stáří, zvláštnostmi chorob, jejich diagnostikováním a léčením u starých lidí.

Zdraví celý článek
19.4.

U Pardubic se sešli přední čeští onkologové

Kontroverze v onkologii již tradičně pořádá společnost Multiscan i pod hlavičkou Komplexního onkologického centra Pardubického kraje (dále KOC), byla garantována Českou onkologickou společností ČLS JEP, konala se pod záštitou Společnosti radiační onkologie, biologie a fyziky JEP.

Zdraví celý článek
13.12.

Slavnostní primářský sbor

„Emeritnímu primáři Kabrhelovi i vrchní sestře Brychnáčové bych chtěl velice poděkovat za jejich dlouholetou práci v naší nemocnici. Velmi si jejich činnosti vážím,“ pronesl ředitel Gottvald.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting