Výbor Radiologické společnosti zasedal v Pardubické nemocnici

20.5.

Výbor Radiologické společnosti zasedal v Pardubické nemocnici


Tradici zasedání výboru Radiologické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně v Praze či Brně změnila potřeba poznat situaci také v jednotlivých regionech. V pondělí 18. května zasedal výbor v Pardubické nemocnici. Jeho členy přivítali 1. náměstek hejtmana Roman Línek a generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.


Představili členům výboru, převážně primářům radiodiagnostických oddělení velkých nemocnic, systém řízení zdravotnictví v Pardubickém kraji. „Nemocnice sloučené do jedné akciové společnosti si přestaly konkurovat, můžeme plánovat rozvoj strategicky a návaznost máme i na následnou péči, která je z velké části také v majetku kraje,“ jmenoval výhody toho řešení Tomáš Gottvald.


„Právě radiodiagnostické přístroje jsou teď jednou z našich investičních priorit,“ uvedl Roman Línek. S nejvyššími náklady se počítá při digitalizaci pracoviště v Pardubicích, ale nové přístroje dostanou také nemocnice v Ústí nad Orlicí, Litomyšli a ve Svitavách. „V souvislosti s přiznáním statutu Komplexního onkologického centra zvažujeme také pořízení přístroje na pozitronovou emisní tomografii, který umožňuje trojrozměrné zobrazení a který v našich nemocnicích zatím chybí,“ doplnil plány kraje Roman Línek.


Tématem jednání bylo nejen efektivní využívání drahých radiodiagnostických přístrojů, ale také systém vzdělávání lékařů a radiodiagnostických asistentů. Zvláště některé malé nemocnice mají problém sehnat proškolené odborníky a mladé lékaře, kteří by v tomto oboru chtěli pracovat.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

13.11.

Jak ve škole stravovat děti s dietou

Zástupce více než čtyř desítek školních kuchyní z Pardubicka přilákal v úterý 12. listopadu na pardubickou radnici seminář na téma Dietní stravování ve školních jídelnách.

Zdraví celý článek
19.10.

Nemocnice se zaměří také na návaznou péči

Nemocnice Pardubického kraje mají čtyři centra vysoce specializované péče v Pardubicích (kardiovaskulární, onkologické, perinatologické a iktové) a jedno v Litomyšli (iktové). Dále spolupracují s centry v Hradci Králové, Brně, Olomouci a Praze.

Zdraví celý článek
12.10.

Nákupy v Litomyšlské nemocnici v letech 2008 - 2014 prověřuje policie

Pro nás je to další jednoznačný argument, že fúze do jedné akciové společnosti, proti které řada lidí brojila, má svůj smysl, jelikož jedině tak je možné jednotně řídit investiční činnost a nákupy v rámci regionálního zdravotnictví,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Zdraví celý článek
22.3.

Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice přispívá ke zvýšení bezpečnosti vlaků

„V pozici spoluřešitele spolupracuje výzkumný tým Fakulty elektrotechniky a informatiky na řešení projektu RHINOS s předními evropskými pracovišti a s experty na integritu satelitního systému GNSS pro účely letectví ze Stanfordovy univerzity v USA,“ doplňuje k mezinárodnímu týmu děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice, který je zároveň koordinátorem projektu za řešitele z České republiky.

Zdraví celý článek
19.11.

Zavinovačky pro nedonošené děti ušili pacienti v rámci terapie

Organizace výroby, na níž finančním darem přispěla společnost Silk & Progress s.r.o. z Moravské Chrastové, se ujala hlavní sestra Albertina Marcela Valentová. „Domluvili jsme se s občanským sdružením Nedoklubko, které organizuje pomoc pro nedonošené děti. Získali jsme sponzorský dar pro nákup materiálu a podle požadavků Nedoklubka jsme nakoupili vše potřebné. Dostali jsme přesné střihy a pak už se vše posunulo do našich ergoterapeutických dílen.

Zdraví celý článek
19.4.

Dobrý den, čápe, kukačko….

Platí povinnost hlásit krajské veterinární správě podezřelé změny zdravotního stavu chované drůbeže.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting