Vyjádření vedení Nemocnice Pardubického kraje, a. s. k nepravdivým informacím uvedeným 1. místopředsedou hnutí ANO Faltýnkem.

4.10.

Vyjádření vedení Nemocnice Pardubického kraje, a. s. k nepravdivým informacím uvedeným 1. místopředsedou hnutí ANO Faltýnkem.

FTV Prima odvysílala 2. 10. 2016 pořad Partie, jehož hostem byl mimo jiných i první místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek, který uvedl, že kumulovaná ztráta akciové společnosti Nemocnice Pardubického kraje je ve výši 186 milionů korun českých.
Proti tomuto výroku se kategoricky ohrazujeme, protože se jedná o zcela nepravdivé a zároveň ani ničím nepodložené tvrzení. Kumulovaná ztráta společnosti, která vznikla historicky v minulých letech, je 15 milionů korun českých, což je při ročním obratu 3,3 miliardy korun méně než půl procenta. Takové nařčení je zarážející o to více, když veškeré informace jsou veřejně dostupné z obchodního rejstříku a NPK, a.s. je auditovanou a plně transparentní obchodní korporací.
Dále se kategoricky ohrazujeme proti dalšímu výroku pana Faltýnka, a sice že NPK, a.s. vypsala výběrové řízení ve výši 25 milionů korun na poradenskou službu, která měla vedení společnosti poradit a stanovit, jak společnost vyvést ze ztráty. Taková veřejná zakázka nebyla nikdy realizována. Také tento výrok pana Faltýnka je zcela nepravdivý Společnost řídí management, tým odborníků, který zajišťuje fungování společnosti na vysoké úrovni a takovouto poradenskou službu nepotřebuje a nevyužívá. Zdůrazňujeme, že hospodaření společnosti je vyrovnané, společnost platí své závazky včas, disponuje dostatečnými finančními prostředky na vlastní investice a provoz všech pěti nemocnic je bez potřeby bankovních úvěrů. Mzdové nárůsty zdravotnického personálu ve společnosti dosáhly od roku 2015 postupné navýšení o 10%. Investice společnosti v roce 2015 s mírným přesahem do roku 2016 dosáhly výše 800 milionů korun (z různých zdrojů např. ROP, Ministerstvo zdravotnictví, Pardubický kraj, vlastní). Společnost aktuálně splácí půjčku Pardubickému kraji, která je standardně úročena a aktuálně se uvažuje o jednorázovém doplacení. Pardubický kraj, který je zřizovatelem akciové společnosti Nemocnice Pardubického kraje, nedotuje provoz společnosti. Hospodaření společnosti skončilo v roce 2015 ziskem, v roce 2016 hospodaří společnost podle finančního plánu.
Na základě výše uvedeného bude společnost požadovat po prvním místopředsedovi hnutí ANO Jaroslavu Faltýnkovi veřejnou omluvu za bezprecedentní zásah do dobrého jména společnosti. 
Zakladatelem a vlastníkem akciové společnosti Nemocnice Pardubického kraje je Pardubický kraj. Nemocnice Pardubického kraje, a.s. vznikla k 31. prosinci 2014 sloučením pěti nemocnic akutní lůžkové péče, jejichž vlastníkem je Pardubický kraj. K tomuto datu z důvodu fúze s Pardubickou krajskou nemocnicí, a. s., byly z obchodního rejstříku vymazány Chrudimská nemocnice, a. s., Litomyšlská nemocnice, a. s., Orlickoústecká nemocnice, a. s., a Svitavská nemocnice, a. s., a veškeré závazky, jmění, práva a povinnosti přešly na nástupnickou společnost Nemocnice Pardubického kraje, a. s. Společnost tvoří pět pracovišť Pardubická nemocnice, Chrudimská nemocnice, Orlickoústecká nemocnice, Litomyšlská nemocnice a Svitavská nemocnice. Nemocnice Pardubického kraje, a. s. se s ročním obratem více než 3,3 miliardy korun a se zhruba 4500 zaměstnanci řadí mezi desítku největších nemocnic v zemi.
Záznam pořadu Partie s nepravdivými informacemi uvedenými Jaroslavem Faltýnkem

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

1.2.

Děti v nemocnicích malují míče a koše. Začalo již páté BasketMalování

V minulých letech se do BasketMalování zapojily desítky dětských pacientů v Pardubické nemocnici. Při letošním pátém ročníku se do soutěže nově zapojí i děti na dětském oddělení v sousední Chrudimské nemocnici. Jejich úkol je jednoduchý – namalovat obrázek s libovolnou basketbalovou tématikou.

Zdraví celý článek
23.11.

Pardubice bezodkladně řeší výskyt radonu ve školkách

Takové situace běžně ve školkách nenastávají, proto není důvod k žádné panice z naměřených hodnot.

Zdraví celý článek
25.9.

Pardubický krajský úřad má defibrilátor

Kraji defibrilátor na dobu pěti let zapůjčilo občanské sdružení Rescue Pardubice.

Zdraví celý článek
26.6.

Mezinárodní konference o borátových a fosfátových sklech na Univerzitě Pardubice.

„Na obě části konference je zaregistrováno 153 odborníků z 22 zemí, z toho jen 7 z České republiky. Během pěti dnů konání konference bude předneseno 89 referátů, z nichž je 16 vyzvaných. Kromě toho bude prezentováno 73 vývěskových sdělení (posterů),“ říká prof. Koudelka, předseda konference Borate-Phosphate 2014 a místopředseda České sklářské společnosti.

Zdraví celý článek
13.8.

K porodu zdarma

V Pardubické krajské nemocnici, Chrudimi, Svitavách nebo Orlickoústecké nemocnici tak budou muset otcové uhradit pouze nákup ochranných pomůcek na jedno použití.

Zdraví celý článek
10.7.

Zdraví není zadarmo a není samozřejmé

Od počátku roku 2001 bylo do konce letošního června vyšetřeno přes milion sto tisíc krav.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting