Vysokomýtská nemocnice hospodařila loni se ziskem

14.3.

Vysokomýtská nemocnice hospodařila loni se ziskemPo dvou ekonomicky slabších letech uzavřela Vysokomýtská nemocnice své hospodaření za rok 2012 s kladným hospodářským výsledkem. „Roční zisk ve výši necelého půl milionu korun byl výsledkem více faktorů, které měly na chod nemocnice značný vliv,“ vysvětluje ředitel nemocnice Josef Diessl.
     Prvním faktorem, díky kterému bylo hospodaření v roce 2012 kladné, je kvalita poskytované zdravotní péče. „Díky ní výrazně vzrostl počet pacientů léčených na lůžkách následné zdravotní péče – lůžka jsme využili z devadesáti procent – a vzrostl také počet ambulantně léčených pacient,“ uvádí ředitel. V roce 2012 se také podařilo vhodným nastavením úhrad od zdravotních pojišťoven získat další prostředky na financování poskytnuté zdravotní péče. Nadále pokračoval trend maximální úspornosti v provozování služeb nemocnice.  „Významnou roli na zlepšení ekonomické situace nemocnice mělo město Vysoké Mýto, které jako vlastník veškerého nemovitého majetku v průběhu celého roku pomáhalo řešit několik havarijních situací, a tím opět prokázalo, že mu na existenci Vysokomýtské nemocnice opravdu záleží,“ objasnil ředitel Diessl.
     Rok 2013 už podle ředitele Josefa Diessla nebude tak optimistický. „Na jedné straně významně vzrostly náklady vlivem změny sazby DPH, kdy značná část nakupovaného zdravotnického materiálu byla převedena do základní 21procentní sazby, a na druhé straně zdravotní pojišťovny beze zbytku uplatňují novou restriktivní a odbornou zdravotnickou veřejností velmi kritizovanou úhradovou vyhlášku ministerstva zdravotnictví. Nemocnice se tak vrací se svými příjmy za odvedenou zdravotní péči před rok 2009,“ vysvětlil ředitel.
     Nemocnice zaměstnává 150 lidí a je jedním z významných zaměstnavatelů Vysokomýtska.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

28.6.

RDG oddělení Pardubické krajské nemocnice získalo akreditaci pro vzdělávání radiologických asistentů

Toto oddělení je již akreditovaným pracovištěm pro vzdělávání lékařů v oboru Radiologie a zobrazovací metody. Nyní se stalo místem, kde mohou radiologičtí asistenti zařazení do specializovaného vzdělávání absolvovat stáž.

Zdraví celý článek
14.11.

Evropský antibiotický den je zaměřen proti „samoléčbě“ antibiotiky

Cílem této iniciativy je zvýšení informovanosti o hrozbách, které představují baktérie rezistentní vůči antibiotikům, a o zodpovědném používání antibiotik. Aktuální údaje ukazují, že v celé Evropě narůstá počet pacientů infikovaných rezistentními baktériemi. Antibiotická rezistence tak významně ohrožuje veřejné zdraví.

Zdraví celý článek
15.2.

Naši pomoc je vhodné vyhledat včas, radí klinický psycholog Bažant

Nemusí se vždy jednat jen o situace týkající se jedince. Čerstvým příkladem je zřícení střechy nové sportovní haly v České Třebové při mládežnickém florbalovém turnaji. Oddělení klinické psychologie operativně provedlo krizovou intervenci mezi účastníky této události.

Zdraví celý článek
21.9.

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček při své pracovní cestě po regionu navštívil rovněž Pardubickou nemocnici.

Významný ústavní činitel se v úvodu návštěvy setkal s vedením společnosti i Pardubické nemocnice. Zajímal se o fungování Nemocnice Pardubického kraje po sloučení pěti nemocnic akutní lůžkové péče do jedné společnosti. „Se zájmem si vyslechl, že se hospodaření společnosti od zahájení procesu fúze pohybuje v kladných číslech. Jednotlivé nemocnice si přestaly konkurovat a spolupracují, což spolu se změnou úhradové vyhlášky přispělo ke zlepšení ekonomiky, která se řadu let pohybovala ve ztrátě,“ uvedl Tomáš Gottvald, generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje.

Zdraví celý článek
31.5.

Normální je nekouřit. Konečně se „normální“ stane normou

Současná podoba zákona výjimku tohoto charakteru neřeší. Obcím i hygienickým stanicím přitom výrazně přibývá agendy a je otázkou, o kolik prostoru budou moci za stávající situace orgány ochrany veřejného zdraví, tedy hygiena, vyčlenit pro kontrolu dodržování zákazu kouření.

Zdraví celý článek
25.6.

Ministr se omluvil a předal nového papouška

V Tisové u Vysokého Mýta byla v pátek v souvislosti se zjištěnou ptačí chřipkou zahájena likvidace domácí drůbeže.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting