XII. kongres České společnosti pro léčbu rány s mezinárodní účastí

20.1.

XII. kongres České společnosti pro léčbu rány s mezinárodní účastí


Již podvanácté se uskuteční celostátní kongres České společnosti pro léčbu rány s mezinárodní účastí. Bude se konat ve dnech 23. až 24. ledna 2014 v kongresovém centru Univerzity Pardubice. Letošní ročník se ponese v duchu ústředního tématu, jímž je mezioborová spolupráce při léčbě ran a kožních defektů.


„Trvale se snažíme předávat si zkušenosti v problematice hojení ran a být neustále v kontaktu s nejnovějšími poznatky. K tomu právě slouží každoroční kongres, který se již tradičně koná v Pardubicích a který by měl znovu nabídnout velice bohatý program,“ řekl Ivo Bureš, předseda České společnosti pro léčbu rány a primář Geriatrického centra Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Geriatrické centrum je spolu s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice spoluorganizátorem kongresu. Záštitu nad ním převzali hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, první náměstek hejtmana zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek a rektor Univerzity Pardubice Miroslav Ludwig.


Do univerzitního kongresového centra se znovu sjedou přední čeští a slovenští specialisté. Podobně jako v minulých letech je doplní zahraniční hosté. Tentokrát se svými přednáškami vystoupí špičkoví specialisté z Velké Británie a z Portugalska.


„Kongres je určen pro lékaře z praxe, chirurgy, dermatology, angiology, geriatry, diabetology, internisty a lékaře ostatních oborů, kteří se zabývají léčbou rány. Dále je určen pro sestry jak z ambulantních i lůžkových zařízení, tak z domácí péče,“ uvedl primář Bureš.


Při předchozích ročnících byl o účast na kongresu velký zájem. Proto budou přednášky v úvodu akce znovu probíhat současně na dvou místech a až následně se koncentrují jen do velké auly. V přilehlých posluchárnách budou poté probíhat workshopy k jednotlivým tématům a k novinkám v moderních terapeutických obvazech a sympózia.
Do programu nadcházejícího kongresu bylo opět zařazeno několik desítek přednášek. Některé budou zaměřeny vysoce specializovaně, další budou určeny pro lékaře mnoha odborností, neboť se v nich bude hovořit o problematice platné ve všech oborech, které se starají o rány a defekty.


„Když shrnu okruhy přednášek, tak dominantními tématy budou nové poznatky v problematice léčby ran, nové materiály a první zkušenosti s nimi, atypické postupy, diabetická noha, infekce v ráně, onemocnění periferních cév jako etiologický faktor a jejich chirurgické a konzervativní řešení, chronická žilní insuficience, dekubity, popáleniny a faktory ovlivňující hojení ran,“ uvedl primář Bureš.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

28.12.

Rodičky jsou v kraji spokojené, chtějí zlepšit jen jídlo

V Pardubickém kraji se rodí v Pardubicích, Chrudimi, Svitavách a v Ústí nad Orlicí. Všude se snaží vytvořit maminkám příjemnou atmosféru a kromě perfektní zdravotní péče jim nabídnout také různé relaxační pomůcky jako vířivky, míče, stoličky, hifi věže nebo aromaterapii.

Zdraví celý článek
13.11.

Mezi prvodárce krve se zařadil i bývalý hokejový gólman Salfický

Na transfuzní oddělení v průběhu dnešního dopoledne postupně dorazilo 22 lidí, kteří se poprvé v životě rozhodli darovat krev. Tři z nich neprošli lékařským vyšetřením a svůj premiérový odběr museli odložit. Všichni ostatní se však mezi prvodárce zařadili.

Zdraví celý článek
19.11.

Arnika: největší znečišťovatelé v Pardubickém kraji

Synthesia zůstává v kraji největším zdrojem úniků látek rakovinotvorných a potenciálně rakovinotvorných.

Zdraví celý článek
25.6.

Záchranná služba v Litomyšli bude mít lékaře po celý den

O ledna letošního roku tu působila v odpoledních a nočních hodinách pouze vyškolená záchranářská posádka. Přesto rozumím úsilí města o posílení služeb lékaři, což se nyní podařilo,“ konstatoval 1. náměstek hejtmana Roman Línek. Ten se problematikou záchranné služby i nemocnice v Litomyšli systematicky dlouhodobě zabývá a vdubnu na toto téma diskutoval i na jednání zastupitelstva města.

Zdraví celý článek
23.3.

Neplavali by, jen kdyby neprosekali ledy

Dočasný návrat zimy přijala velká část lidí s nevolí. Někteří se z něj ale radovali. Pardubičtí otužilci.

Zdraví celý článek
10.5.

Chrudimská soutěže Hlídek mladých zdravotníků zná své vítěze

Mladí zdravotníci si museli poradit například s poleptáním od kyseliny, popáleninami, krvácením či zástavou dýchání.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting