XII. kongres České společnosti pro léčbu rány s mezinárodní účastí

20.1.

XII. kongres České společnosti pro léčbu rány s mezinárodní účastí


Již podvanácté se uskuteční celostátní kongres České společnosti pro léčbu rány s mezinárodní účastí. Bude se konat ve dnech 23. až 24. ledna 2014 v kongresovém centru Univerzity Pardubice. Letošní ročník se ponese v duchu ústředního tématu, jímž je mezioborová spolupráce při léčbě ran a kožních defektů.


„Trvale se snažíme předávat si zkušenosti v problematice hojení ran a být neustále v kontaktu s nejnovějšími poznatky. K tomu právě slouží každoroční kongres, který se již tradičně koná v Pardubicích a který by měl znovu nabídnout velice bohatý program,“ řekl Ivo Bureš, předseda České společnosti pro léčbu rány a primář Geriatrického centra Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Geriatrické centrum je spolu s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice spoluorganizátorem kongresu. Záštitu nad ním převzali hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, první náměstek hejtmana zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek a rektor Univerzity Pardubice Miroslav Ludwig.


Do univerzitního kongresového centra se znovu sjedou přední čeští a slovenští specialisté. Podobně jako v minulých letech je doplní zahraniční hosté. Tentokrát se svými přednáškami vystoupí špičkoví specialisté z Velké Británie a z Portugalska.


„Kongres je určen pro lékaře z praxe, chirurgy, dermatology, angiology, geriatry, diabetology, internisty a lékaře ostatních oborů, kteří se zabývají léčbou rány. Dále je určen pro sestry jak z ambulantních i lůžkových zařízení, tak z domácí péče,“ uvedl primář Bureš.


Při předchozích ročnících byl o účast na kongresu velký zájem. Proto budou přednášky v úvodu akce znovu probíhat současně na dvou místech a až následně se koncentrují jen do velké auly. V přilehlých posluchárnách budou poté probíhat workshopy k jednotlivým tématům a k novinkám v moderních terapeutických obvazech a sympózia.
Do programu nadcházejícího kongresu bylo opět zařazeno několik desítek přednášek. Některé budou zaměřeny vysoce specializovaně, další budou určeny pro lékaře mnoha odborností, neboť se v nich bude hovořit o problematice platné ve všech oborech, které se starají o rány a defekty.


„Když shrnu okruhy přednášek, tak dominantními tématy budou nové poznatky v problematice léčby ran, nové materiály a první zkušenosti s nimi, atypické postupy, diabetická noha, infekce v ráně, onemocnění periferních cév jako etiologický faktor a jejich chirurgické a konzervativní řešení, chronická žilní insuficience, dekubity, popáleniny a faktory ovlivňující hojení ran,“ uvedl primář Bureš.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

2.6.

Den nemocnice: oscarový film a testy na HIV za speciální cenu

Nárůst počtu nemocných se týká i Pardubického kraje. V současnosti je v tomto regionu registrováno 33 HIV pozitivních. „Jenže devět z nich bylo nově diagnostikováno v loňském roce. Nárůstu se tedy můžeme právem obávat i v našem kraji,“ uvedl primář Knížek.

Zdraví celý článek
26.11.

Nábor dárců krvetvorných buněk

Zájemcům o vstup do registru bude odebrán malý vzorek krve, k čemuž může dojít přímo při odběru plné krve, a poskytnou kontaktní údaje pro databázi registru.

Zdraví celý článek
18.3.

Kraslice razítko mít nemusejí

Velikonoční kraslice – pokud jde o pomalované výdutky – samozřejmě veterinárně kontrolované nejsou.

Zdraví celý článek
13.11.

Jak ve škole stravovat děti s dietou

Zástupce více než čtyř desítek školních kuchyní z Pardubicka přilákal v úterý 12. listopadu na pardubickou radnici seminář na téma Dietní stravování ve školních jídelnách.

Zdraví celý článek
12.1.

Rok fungování projektu Nekuřácká nemocnice: Šance přestat kouřit se s pomocí poradny plicní kliniky ve FN HK zdesetinásobuje

Od listopadu 2015 poskytuje podporu pro odvykání kouření rovněž poradna plicní kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové, jejíž ambulance se nachází v prvním patře. Za třináct měsíců existence jí využilo 86 pacientů, z nichž 10 byli zaměstnanci nemocnice. Z počtů léčených přímo v protikuřácké poradně FN HK, jich 46,3 % zanechalo kouření trvale a 10,5 % snížilo kouření o více než 50 %. Vedle poradenství a motivace se klientům dostává také medikamentózní podpory v podobě nikotinové náhradní terapie a vareniklinu. Poradna se provozuje ve středu od 7 do 15 hodin.

Zdraví celý článek
1.8.

Co se smí, a co se nesmí (dovézt)

Jelikož není mnoha lidem jasné, co si smí z dovolené bez problémů přivézt, uvádíme následující fakta.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting