XII. kongres České společnosti pro léčbu rány s mezinárodní účastí

20.1.

XII. kongres České společnosti pro léčbu rány s mezinárodní účastí


Již podvanácté se uskuteční celostátní kongres České společnosti pro léčbu rány s mezinárodní účastí. Bude se konat ve dnech 23. až 24. ledna 2014 v kongresovém centru Univerzity Pardubice. Letošní ročník se ponese v duchu ústředního tématu, jímž je mezioborová spolupráce při léčbě ran a kožních defektů.


„Trvale se snažíme předávat si zkušenosti v problematice hojení ran a být neustále v kontaktu s nejnovějšími poznatky. K tomu právě slouží každoroční kongres, který se již tradičně koná v Pardubicích a který by měl znovu nabídnout velice bohatý program,“ řekl Ivo Bureš, předseda České společnosti pro léčbu rány a primář Geriatrického centra Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Geriatrické centrum je spolu s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice spoluorganizátorem kongresu. Záštitu nad ním převzali hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, první náměstek hejtmana zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek a rektor Univerzity Pardubice Miroslav Ludwig.


Do univerzitního kongresového centra se znovu sjedou přední čeští a slovenští specialisté. Podobně jako v minulých letech je doplní zahraniční hosté. Tentokrát se svými přednáškami vystoupí špičkoví specialisté z Velké Británie a z Portugalska.


„Kongres je určen pro lékaře z praxe, chirurgy, dermatology, angiology, geriatry, diabetology, internisty a lékaře ostatních oborů, kteří se zabývají léčbou rány. Dále je určen pro sestry jak z ambulantních i lůžkových zařízení, tak z domácí péče,“ uvedl primář Bureš.


Při předchozích ročnících byl o účast na kongresu velký zájem. Proto budou přednášky v úvodu akce znovu probíhat současně na dvou místech a až následně se koncentrují jen do velké auly. V přilehlých posluchárnách budou poté probíhat workshopy k jednotlivým tématům a k novinkám v moderních terapeutických obvazech a sympózia.
Do programu nadcházejícího kongresu bylo opět zařazeno několik desítek přednášek. Některé budou zaměřeny vysoce specializovaně, další budou určeny pro lékaře mnoha odborností, neboť se v nich bude hovořit o problematice platné ve všech oborech, které se starají o rány a defekty.


„Když shrnu okruhy přednášek, tak dominantními tématy budou nové poznatky v problematice léčby ran, nové materiály a první zkušenosti s nimi, atypické postupy, diabetická noha, infekce v ráně, onemocnění periferních cév jako etiologický faktor a jejich chirurgické a konzervativní řešení, chronická žilní insuficience, dekubity, popáleniny a faktory ovlivňující hojení ran,“ uvedl primář Bureš.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

28.1.

Radnice po městě rozmístí další defibrilátory

Několik defibrilátorů je již v provozu, další dva budou nově instalovány na sportovištích v Ohrazenicích a na Dukle. Zakoupení obou přístrojů včetně příslušenství vyšlo na necelých 90 tisíc korun a město je formou věcného daru předalo spolku FK Pardubice a Basketbalovému klubu Pardubice.

Zdraví celý článek
23.1.

Novinka pro těhotné ženy. Nemocnice jim nabídne cvičení přímo v budově porodnice

Nastávající maminky mají o důvod víc, proč zamířit do porodnice v Pardubické nemocnici. Je pro ně přichystána zajímavá novinka. Přímo v budově porodnicko-gynekologické kliniky byla nově zřízena útulná tělocvična, kde budou probíhat lekce těhotenského tělocviku. Poprvé se bude cvičit ve čtvrtek 25. ledna.

Zdraví celý článek
2.12.

II. krajský mezioborový mikrobiologicko-infektologický seminář v Pardubické nemocnici upozornil na problematiku infekcí spojených se zdravotní péčí.

Právě na problematiku infekcí spojených se zdravotní péčí byl zaměřen II. krajský mezioborový mikrobiologicko-infektologický seminář. V Pardubické nemocnici ho v tomto týdnu pořádalo oddělení klinické mikrobiologie společně s infekčním oddělením. Semináře se účastnil i vedoucí Národního referenčního centra pro infekce spojené se zdravotní péčí Vlastimil Jindrák.

Zdraví celý článek
2.1.

Takoví jsme byli…

Díky veterinárním opatřením klesá počet šílených krav, a ptačí chřipku se poté, co se u nás objevila, podařilo zdolat.

Zdraví celý článek
2.10.

Loutky v nemocnici opět pomáhají pacientům se smát

Díky tomu mohou nabídnout zábavný a zajímavý program určený pacientům všech věkových kategorií. Mnohdy se jim i podaří za pomoci zábavného programu navázat s pacientem natolik pevný vztah, že se pacienti svěří i s obavami, o nichž dosud s lékaři odmítali mluvit. „Dramaterapie má u všech pacientů velký úspěch a pozitivně ji vnímá i nemocniční personál

Zdraví celý článek
15.6.

Primář očního oddělení předvedl ukázkové operace ve slovenském Martině

Oční oddělení Pardubické nemocnice mělo své zastoupení na 1. Martinské Live 3D Surgery. Primář Jan Novák patřil mezi osmičku vybraných operatérů, kteří v rámci této významné mezinárodní odborné akce oftalmolchirurgů ve slovenském Martině předvedli ukázkové operace.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting