Za dětmi do nemocnice dorazili Mikuláš, čert a anděl. Rozdávala se dodatečná nadílka

10.12.

Za dětmi do nemocnice dorazili Mikuláš, čert a anděl. Rozdávala se dodatečná nadílka

V Pardubické nemocnici se rozdávala mikulášská nadílka. Návštěvu Mikuláše, čerta a anděla pro děti tradičně připravili herci Východočeského divadla Pardubice.
Milé překvapení čekalo na dětské pacienty v Pardubické nemocnici v průběhu pondělního dopoledne. Řada z nich s úžasem v očích hleděla ke dveřím pokoje, když se v nich objevil anděl. A v patách měl Mikuláše i hrůzostrašně vyhlížejícího čerta. Již tradičně na dětské oddělení a oddělení dětské chirurgie dorazila návštěva tří nadpřirozených bytostí a pochopitelně nepřišla s prázdnou. Přinesla s sebou i „dodatečnou“ mikulášskou nadílku.
Balíček s různými laskominami z rukou anděla i vřelé slovo od důstojného Mikuláše a rozverného čerta čekaly na každého dětského pacienta. Někteří milou návštěvu potěšili básničkou a písničkou, ti menší, ostýchavější se zase ukryli v náručí maminek. Ale nikoho z nich si čert s sebou neodnesl, pytel na zlobivé děti mu při odchodu zůstal prázdný.
Zpestření pobytu dětí v Pardubické nemocnice již tradičně připravují herci Východočeského divadla Pardubice. Tentokrát mezi ně ve slušivém kostýmu Mikuláše zavítal Alexandr Postler, sněhobílé šaty s andělskými křídly oblékla Eliška Lásková a za čerta se převlékl Petr Červený.
Zdroj: pardubice.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

5.8.

Kvalita vody ke koupání

Kvalita vody ke koupání je v letní rekreační sezoně 2014 sledována celkem na 173 lokalitách v ČR.

Zdraví celý článek
13.1.

Když srdce nefunguje správně. Příznaky srdečního selhání je dobré znát

Zadýchání, otoky nohou, nechuť k jídlu nebo únava občas potkají z různých důvodů každého. Příznaky, které na první pohled neznačí nic závažného, mohou však znamenat diagnózu srdečního selhání.

Zdraví celý článek
13.8.

K porodu zdarma

V Pardubické krajské nemocnici, Chrudimi, Svitavách nebo Orlickoústecké nemocnici tak budou muset otcové uhradit pouze nákup ochranných pomůcek na jedno použití.

Zdraví celý článek
1.4.

Kraj připravuje harmonogram fúze nemocnic.

Finanční injekce Chrudimské nemocnici nic nemění na záměru schváleném na únorovém zastupitelstvu kraje. Samospráva tehdy rozhodla o fúzi pěti nemocnic do jedné společnosti, ale zároveň také o navýšení základního jmění nástupnické organizace o 250 milionů korun v průběhu příštích dvanácti měsíců.

Zdraví celý článek
1.8.

Uzavřené parkoviště a náhradní cesta na odběry pro imobilní pacienty

V okolí biochemických a mikrobiologických laboratoří probíhají stavební práce. Pro pacienty s poruchou mobility a imobilní pacienty byla kolem budovy č. 26 vytvořena panelová cesta, po které je možné dovézt pacienta vozem až k odběrové místnosti.

Zdraví celý článek
23.7.

„Děti, pozor na kolejích“

Úrazy dětí na železnici nejsou bohužel ničím výjimečným. Jenom v roce 2006 došlo k 38 případům.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting