Začala distribuce vakcín proti prasečí chřipce

23.11.

Začala distribuce vakcín proti prasečí chřipce

Začala distribuce vakcín proti prasečí chřipce

Ministerstvo zdravotnictví svolalo ve čtvrtek 19. listopadu schůzku se zástupci krajů a krajských hygienických stanic. Informovali je o tom, že obdrželi vakcínu proti  pandemické chřipce, kterou začali rozdělovat do balíčků. Distribuční firma v příštím týdnu předá vakcíny s příbalovými letáky praktickým lékařům a dodá je do očkovacích center.      „Pravděpodobně v nejbližší době budou mít praktičtí lékaři a očkovací centra vakcínu proti prasečí chřipce k dispozici,“ řekla radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová. Radní Tauberová dodala, že dvěma dávkami budou očkováni lidé se sníženou imunitou a po transplantaci. Ostatním postačí podle posledních zpráv jedna dávka.     V Pardubickém kraji jsou zatím potvrzené dva případy onemocnění virem H1N1. Pacienti mají lehčí  průběh onemocnění a jsou v domácím léčení. Jak sdělila radní Tauberová, kvůli nové chřipce zatím nepřijala krajská zdravotnická zařízení žádná speciální opatření. Očkování vybrané skupiny obyvatel je dobrovolné a bezplatné. Aplikaci očkovací látky hradí zdravotní pojišťovna, žádný regulační poplatek se nehradí.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

10.12.

Posun v léčbě onkologicky nemocných. První cystektomie na urologii

V nemocnici v Náchodě, kde jsem předtím působil, jsme dělali 15 až 20 operací ročně, předtím ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové to bylo kolem 40 ročně. Tady bychom jich mohli provádět odhadem kolem 30 až 40. V danou chvíli mám naplánované další dva výkony, což je zatím jenom začátek.

Zdraví celý článek
27.5.

Skončila 15. abilympiáda

V Pardubicích se ve dnech 25. a 26. května 2007 konala jubilejní 15. národní abilympiáda.

Zdraví celý článek
11.3.

Studentky Gymnázia Mozartova darovaly krev

Posledním impulsem k rozhodnutí vyrazit na transfuzní oddělení byly únorové Valentýnské odběry. „Sleduji pardubický basketbal. Viděla jsem, že basketbalisté tuto akci podpořili. I to přispělo k našemu odhodlání darovat krev,“ poznamenala zástupkyně ředitele školy.

Zdraví celý článek
11.2.

V ordinaci už provedli téměř šest set vyšetření

Pomoc v ordinaci využilo přes 150 klientů a provedeno zde bylo téměř 600 vyšetření. Například v roce 2017 se počet vyšetření pohyboval kolem 230, za rok 2018 praktický lékař zaznamenal přes 350 vyšetření, nejčastěji spojených s potížemi s krevním tlakem, nachlazením nebo drobnými ranami.

Zdraví celý článek
16.5.

Klíšťata neobtěžují jen člověka

Na lymeskou boreliózu zatím očkování existuje jen pro zvířata.

Zdraví celý článek
2.5.

Den zdraví v Pardubicích pod taktovkou budoucích zdravotníků

Zdravotničtí odborníci si pro děti připravili informace o životosprávě, prevenci obezity a s ní související správné výživě. Vysvětlili dětem, jak ochránit své srdce, jak se bránit žloutence, poukázali na důležitost preventivních prohlídek. Při povídání o prevenci zubního kazu nazkoušeli s žáky správnou péči o chrup a také si procvičili ohleduplné chování v přírodě se zásadami první pomoci.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting