Začala distribuce vakcín proti prasečí chřipce

23.11.

Začala distribuce vakcín proti prasečí chřipce

Začala distribuce vakcín proti prasečí chřipce

Ministerstvo zdravotnictví svolalo ve čtvrtek 19. listopadu schůzku se zástupci krajů a krajských hygienických stanic. Informovali je o tom, že obdrželi vakcínu proti  pandemické chřipce, kterou začali rozdělovat do balíčků. Distribuční firma v příštím týdnu předá vakcíny s příbalovými letáky praktickým lékařům a dodá je do očkovacích center.      „Pravděpodobně v nejbližší době budou mít praktičtí lékaři a očkovací centra vakcínu proti prasečí chřipce k dispozici,“ řekla radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová. Radní Tauberová dodala, že dvěma dávkami budou očkováni lidé se sníženou imunitou a po transplantaci. Ostatním postačí podle posledních zpráv jedna dávka.     V Pardubickém kraji jsou zatím potvrzené dva případy onemocnění virem H1N1. Pacienti mají lehčí  průběh onemocnění a jsou v domácím léčení. Jak sdělila radní Tauberová, kvůli nové chřipce zatím nepřijala krajská zdravotnická zařízení žádná speciální opatření. Očkování vybrané skupiny obyvatel je dobrovolné a bezplatné. Aplikaci očkovací látky hradí zdravotní pojišťovna, žádný regulační poplatek se nehradí.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

29.5.

Soud uznal Luďka Zahradníka vinným

Na kauzu už před čtyřmi lety upozornili místní občané, kterým Arnika poskytla právní pomoc.

Zdraví celý článek
21.3.

Dvě nové kliniky v krajské nemocnici

Přiznání statutu kliniky dalším dvěma pracovištím v krajské nemocnici Pardubice je velkým úspěchem.

Zdraví celý článek
31.8.

Šance pro Vaše srdce

Skoro 76 procent z 2.475 respondentů tvrdí, že se řídí zásadami zdravého životního stylu.

Zdraví celý článek
25.6.

Ministr se omluvil a předal nového papouška

V Tisové u Vysokého Mýta byla v pátek v souvislosti se zjištěnou ptačí chřipkou zahájena likvidace domácí drůbeže.

Zdraví celý článek
19.12.

Primáři Henselovi děkoval prezident světové asociace IUGA

Významného poděkování primáři Henselovi si váží i vedení nemocnice. „Pokud našemu lékaři osobně za jeho práci děkuje prezident světové asociace, je to nesporně velký úspěch.

Zdraví celý článek
19.11.

Mezi prvodárce krve se zařadil i bývalý hokejový gólman Salfický

Kromě generálního manažera přišli ještě další tři zástupci pardubického hokejového klubu. Dva z nich byli prvodárci. Mimo jiné i Dušan Salfický. „Když mě kolegové z klubu oslovili, zda se k nim chci přidat, tak jsem neváhal a přišel jsem na odběr. Aktivní hokejovou kariéru jsem už ukončil, takže mi nic nebrání darovat krev,“ řekl bývalý brankář a dodal: „Pocit z toho mám dobrý. Navíc jsem se dozvěděl i informace o svém zdravotním stavu, což je také užitečné. Takže pokud mi to zdraví dovolí a budu vhodným dárcem, určitě chci na odběry chodit pravidelně.“

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting