Ženám v porodnici Pardubické nemocnice ke zvýšení pohodlí a k uvolnění v průběhu porodu nově slouží zařízení Multitrac na porodním sále.

25.1.

Ženám v porodnici Pardubické nemocnice ke zvýšení pohodlí a k uvolnění v průběhu porodu nově slouží zařízení Multitrac na porodním sále.

Ženy, které si pro narození svého potomka zvolí porodnici Pardubické nemocnice, mohou využívat jednu novinku. Na nadstandardním porodním sále mají k dispozici zařízení Multitrac, jež Porodnicko-gynekologické klinice zapůjčila Katedra porodní asistence a zdravotně sociální práce Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Již několik rodiček si ho v průběhu porodu vyzkoušelo.
„Ženy využívají toto zařízení zejména v první době porodní,“ uvedla staniční sestra porodních sálů Porodnicko-gynekologické kliniky Kateřina Pohorelcová.
Součástí zařízení Multitrac je porodní stolička, sedátko pro doprovázející osoby, závěsný podpůrný systém a gymnastický míč. Ženám přináší další zkvalitnění komfortu a pohodlí během porodu. „Multitrac slouží rodičkám v průběhu porodu k zaujímání různých úlevových poloh, k uvolnění břišních a pánevních svalů a k relaxaci v přestávkách mezi kontrakcemi,“ uvedla staniční sestra Pohorelcová.
Porodnicko-gynekologická klinika Pardubické nemocnice tak nadále pokračuje v zavádění novinek a moderních trendů na porodních sálech. Před časem byl do praxe uveden velmi oblíbený bonding, hojně využívanou se stala aromaterapie při porodu, pardubická porodnice nabízí i masáže prováděné porodními asistentkami.
„Chceme, aby se ženy i jejich doprovod v naší porodnici cítily co nejlépe a aby prostředí pro ně bylo co nejpříjemnější. Proto se snažíme zavádět i nejrůznější novinky, které rodičky chtějí,“ uvedl přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky Milan Košťál.
I díky zaváděným novinkám si tak porodnice Pardubické nemocnice drží oblibu mezi ženami. Svědčí o tom statistická čísla. V uplynulých dvou letech počty porodů překročily hranici 1500. Předloni jich bylo 1547 a vloni jen o sedm méně. V předloňském roce se při nich narodilo 1582 děti, vloni jich bylo 1571.
„Pochopitelně nás velice těší zájem žen. Snažíme se jim vycházet vstříc a respektovat jejich přání ohledně vedení porodu a péče o novorozence, aby u nás byly maximálně spokojené. Ale samozřejmě to musí být plně v souladu s doporučenými medicínskými postupy a nesmí být ohroženo zdraví rodičky a dítěte,“ uvedl docent Košťál.
Zdroj: Nemocnice Pardubického kraje

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

28.5.

Den nemocnice: oscarový film a testy na HIV za speciální cenu

Z tohoto důvodu se Pardubická krajská nemocnice, a.s. rozhodla filmovou projekci Klubu poslední naděje spojit s mimořádnou akcí. Každý zájemce se může na transfuzním oddělení (suterén budovy Chirurgické kliniky) nechat otestovat na infekci imunitního systému virem HIV.

Zdraví celý článek
26.5.

Pardubické zdravotnické dny nabídly netradiční, ale poutavá témata

„Této tradiční konferenci nepochybně pomohla změna místa konání. Kapacita velké posluchárny v naší nemocnici je omezená, do sálu Kulturního domu Hronovická mohlo přijít mnohem více účastníků. Proto došlo i k rozšíření programu,“ řekla Lucie Mlatečková, hlavní sestra Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Zdraví celý článek
8.10.

Lékaři Chirurgické kliniky předávali zkušenosti z operací nádorů

Účast profesora Cohena byla velmi přínosná. On má největší zkušenosti s touto operační metodou. Pro každého z nás bylo velice pozitivní, že se s námi o své poznatky podělil nejen v teoretické části semináře, ale i přímo na operačním sále,“ uvedl primář Sákra.

Zdraví celý článek
26.11.

Nábor dárců krvetvorných buněk

Zájemcům o vstup do registru bude odebrán malý vzorek krve, k čemuž může dojít přímo při odběru plné krve, a poskytnou kontaktní údaje pro databázi registru.

Zdraví celý článek
16.12.

Pardubická krajská nemocnice se představila při hokejové extralize

Gabriela Doležalová s Kristýnou Špásovou z chirurgického oddělení byly připraveny každému zájemci změřit krevní tlak.

Zdraví celý článek
19.5.

Setkání Makulárního klubu zpestřil živý videopřenos operací

Účastníci setkání Makulárního klubu mohli shlédnout dvě operace – sloupnutí epiretinální membrány a poté léčbu makulární díry. Prováděl je doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D. V konferenčním sále je komentářem doprovázela MUDr. Hana Adámková, zástupkyně primáře očního oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting