Ženám v porodnici Pardubické nemocnice ke zvýšení pohodlí a k uvolnění v průběhu porodu nově slouží zařízení Multitrac na porodním sále.

25.1.

Ženám v porodnici Pardubické nemocnice ke zvýšení pohodlí a k uvolnění v průběhu porodu nově slouží zařízení Multitrac na porodním sále.

Ženy, které si pro narození svého potomka zvolí porodnici Pardubické nemocnice, mohou využívat jednu novinku. Na nadstandardním porodním sále mají k dispozici zařízení Multitrac, jež Porodnicko-gynekologické klinice zapůjčila Katedra porodní asistence a zdravotně sociální práce Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Již několik rodiček si ho v průběhu porodu vyzkoušelo.
„Ženy využívají toto zařízení zejména v první době porodní,“ uvedla staniční sestra porodních sálů Porodnicko-gynekologické kliniky Kateřina Pohorelcová.
Součástí zařízení Multitrac je porodní stolička, sedátko pro doprovázející osoby, závěsný podpůrný systém a gymnastický míč. Ženám přináší další zkvalitnění komfortu a pohodlí během porodu. „Multitrac slouží rodičkám v průběhu porodu k zaujímání různých úlevových poloh, k uvolnění břišních a pánevních svalů a k relaxaci v přestávkách mezi kontrakcemi,“ uvedla staniční sestra Pohorelcová.
Porodnicko-gynekologická klinika Pardubické nemocnice tak nadále pokračuje v zavádění novinek a moderních trendů na porodních sálech. Před časem byl do praxe uveden velmi oblíbený bonding, hojně využívanou se stala aromaterapie při porodu, pardubická porodnice nabízí i masáže prováděné porodními asistentkami.
„Chceme, aby se ženy i jejich doprovod v naší porodnici cítily co nejlépe a aby prostředí pro ně bylo co nejpříjemnější. Proto se snažíme zavádět i nejrůznější novinky, které rodičky chtějí,“ uvedl přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky Milan Košťál.
I díky zaváděným novinkám si tak porodnice Pardubické nemocnice drží oblibu mezi ženami. Svědčí o tom statistická čísla. V uplynulých dvou letech počty porodů překročily hranici 1500. Předloni jich bylo 1547 a vloni jen o sedm méně. V předloňském roce se při nich narodilo 1582 děti, vloni jich bylo 1571.
„Pochopitelně nás velice těší zájem žen. Snažíme se jim vycházet vstříc a respektovat jejich přání ohledně vedení porodu a péče o novorozence, aby u nás byly maximálně spokojené. Ale samozřejmě to musí být plně v souladu s doporučenými medicínskými postupy a nesmí být ohroženo zdraví rodičky a dítěte,“ uvedl docent Košťál.
Zdroj: Nemocnice Pardubického kraje

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

7.10.

Kredbova cena pro lékaře Pardubické krajské nemocnice, a.s.

„Je to velký úspěch. A jsem velmi potěšen dobrou spoluprací našich oddělení, kterou chceme dále rozvíjet v oblasti problematiky nozokomiálních infekcí a problematiky antibiotik, zejména jejich racionálního užití,“ pronesl MUDr. Petr Knížek, Ph. D., primář infekčního oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Zdraví celý článek
25.3.

Halt, wer da? Ein Tiplik in Zittau!

Zdá se, že se tiplíci přenášející katarální horečku ovcí neboli bluetnogue před ničím nezastaví.

Zdraví celý článek
27.6.

Studentky zdravotní školy učily děti umývat ruce

Nácvik s dětmi prováděly studentky prvního a druhého ročníku Střední zdravotnické školy Pardubice, které byly před květnovou akcí proškoleny sestrou kontroly infekcí oddělení klinické mikrobiologie Pardubické krajské nemocnice, a.s. Petrou Křížovou. Následně své poznatky pod vedením svých vyučujících Aleny Dvořáčkové a Jitky Junové předávaly ve školce.

Zdraví celý článek
10.5.

Na Pardubicku provedli hygienici v souvislosti s protikuřáckým zákonem 400 kontrol. Pokuty zatím neudělovali.

Na Pardubicku provedli hygienici v souvislosti s protikuřáckým zákonem 400 kontrol. Pokuty zatím neudělovali.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting